Іван чай

770

Цілющі властивості іван-чаю відомі людям з давніх часів. Інша назва цієї рослини – кипрей. Відноситься до багаторічним трав’янистим рослинам, з вузькими м’ясистими листям і фіолетовими квітами.

Здавна настоянка на іван-чай застосовувалася не тільки для лікування різних захворювань, але і як косметичний засіб для обличчя. Для приготування настойки використовують листя і квітки рослини. Хімічний склад трави дуже різноманітний. У ній містяться такі корисні для організму людини речовини, як білки, пектини, вітаміни В, С, в значній кількості є калій, кальцій, натрій, магній, а також залізо, нікель, мідь, марганець і інші хімічні елементи.

Важливо! Щоб не сталося отруєння, яке може бути викликане великим вмістом різних елементів (особливо дубильних речовин), спиртова настоянка повинна застосовуватися дозовано, оскільки основним її компонентом є самогон, горілка або спирт.

При яких хворобах застосовується чай і відвари?

Чай з зніту вважається традиційним російським напоєм. Копорскій чай отримав свою назву від міста Копор’є, експортувався в багато країн і конкурував з відомими сортами чаю (індійським, цейлонським, китайським). У його складі немає кофеїну і кислот (пуринової, щавлевої, сечовий), які призводять до порушень обмінних речовин в організмі і не викликає звикання.

Важливо! Перед застосуванням будь-яких народних засобів необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути негативних наслідків.

Російський чай застосовується:

при зниженому імунітеті;
для зміцнення судин;
для виведення з організму важких металів;
для очищення організму при інтоксикації (алкогольна, радіаційна);
для загального оздоровлення і підвищення працездатності.
Вживати такий чай рекомендується при запальних процесах в організмі і захворюваннях, які лікуються іван-чаєм в комплексі з медикаментозним лікуванням. Він має заспокійливу дію, підвищує апетит, робить корисний вплив на імунну, ендокринну системи. При хворобах видільної системи додатково з прийомом засобів традиційної медицини можливе використання сечогінних і ниркових чаїв.

Вживання відварів з іван-чаю доцільно при лікуванні:

шлунково-кишкового тракту, виразки, гастроентерологічних захворюваннях;
аденоми простати;
колітів;
гіпертонії, стенокардії;
слабкому зорі;
лікування головних болів;
недокрів’ї
При виникненні запальних процесів у горлі відвар іван-чаю застосовується для полоскання горла і ротової порожнини.

Приготування настоянки на іван-чай, показання до застосування, дозування
З іван-чаю готуються не тільки відвари та чаї, але і настоянки на горілці або спирті. Вони володіють численними корисними властивостями, мають приємний смак. Слід зазначити, що спиртовмісна настоянка на іван-чай приймається в якості додаткового лікарського засобу (тільки після консультації з лікарем), а не як алкогольний напій. Її можна готувати як з сушеного сировини, так і з свіжих квіток іван-чаю. які збиралися на самому початку цвітіння.

Для приготування домашньої настоянки з сухої трави береться 50 г подрібненої сировини, 250 г спирту (горілки). Після цього горілка з іван-чаєм змішується, ємність щільно закривається і забирається в сухе темне місце на два тижні. Після закінчення терміну рідина перецеживается, переливається в інший посуд і зберігається в темному місці. Приймається у вигляді лікарського засобу.

Процес приготування настоянки зі свіжої сировини трохи відрізняється. Для цього буде потрібно 50 г подрібнених свіжих квітів, 250 г спирту. Сировину заливають спиртом і забирається в темне місце. Кожен день ємність необхідно струшувати і забирати назад. Через два тижні настоянка буде готова, її потрібно процідити і застосовувати у вигляді ліків. Категорично протипоказано займатися самолікуванням.

Застосування настоянки в чистому вигляді не рекомендовано. Вона виходить дуже концентрованою, тому її необхідно розбавляти водою в пропорції 1:10. Рекомендується вживати дозовано (від 1 чайної ложки до 0,5 склянки), за рекомендацією лікаря перед їжею при простудних захворюваннях (для профілактики), при запальних процесах, діареї, гастриті, запаленні кишечника, хвороби простати, подагрі та інших захворюваннях. А також вона є потогінним засобом.

Застосування спиртної настоянки зніту в косметології
Широке застосування настоянка знайшла в косметології. На її основі можна приготувати маску для шкіри обличчя. Основним її призначенням виступає очищення, пом’якшення шкірних покривів, відлущування, відбілювання, зняття різних запальних процесів. З спиртової настоянки чаю з додаванням саліцилового або камфорного спирту самостійно можна зробити тонік від вугрів і протирати їм проблемні місця на шкірі.

З настойки зніту виходять прекрасні маски для волосся, призначені для поліпшення росту і для їх зміцнення, завдяки великому вмісту вітамінів в чаї. Запобігає захворювання шкірних покривів голови.

Виготовлення самогону з іван-чаю
Широко відомо, що з іван-чаю готують не тільки настойки і відвари, але також роблять самогон. Для поліпшення смакових якостей та запаху квіти ферментують. Для приготування самогону береться 0,5 літра напою, попередньо очищеного активованим вугіллям (у саморобний напій додають кілька таблеток вугілля і залишають на ніч).

Заливають його в чисту ємність, додають 3 столові ложки сухого ферментованої сировини і відправляють на тиждень в темне, сухе місце. Після семи днів відбувається перегонка (рідину фільтрують), і додають цукровий сироп (на 0,5 літра самогону в теплій воді розчиняють 2 столові ложки цукру). Напій знову на тиждень забирається в темне місце. Після цього смакові якості домашнього самогону будуть значно покращені.

Варто відзначити, що користь самогону, якщо його приймати в лікувальних цілях, буде відчутна. Але необхідно зазначити, що шкоду самогону буде значно більше, якщо його приймати у великих кількостях в якості алкогольного напою.

На закінчення хочеться сказати, що не варто займатися самолікуванням, а всі спиртові настоянки на іван-чай краще приймати тільки після попередньої консультації з лікарем.