ЛІКУВАННЯ ПЕЧІНКИ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

672

Здорова печінка визначає стан здоров’я організму в цілому — він не обтяжений шкідливими речовинами і продуктами обміну, легко справляється з усіма вступниками токсинами, знешкоджує їх і виводить з організму.

Підтримувати здоров’я печінки не важко — досить не зловживати шкідливою їжею, включати в свій раціон свіжі овочі і фрукти, багаті вітамінами і мікроелементами, більше рухатися і частіше виїжджати на активний відпочинок. Якщо ж у вас вже діагностовано хронічне захворювання печінки або вона дає про себе знати гіркотою в роті вранці, слабкістю, сильної стомлюваністю — слід зайнятися станом своєї біохімічної лабораторії. Як ми пам’ятаємо, печінка неможливо вилікувати синтетичними фармакологічними препаратами, тому трав’яні екстракти та інші натуральні засоби, якими володіє народна медицина, підходять для лікування і захисту печінки як не можна краще.

МУМІЄ. Захищає печінку від хвороб, допомагає розсмоктуватися ущільнень. Муміє беруть з розрахунку 5 г сировини на 150 мл соку аптечного алое, розмішують і п’ють по одній чайній ложці до сніданку і на ніч протягом двох тижнів. Через два тижня курс лікування слід повторити.

ШОЛОМНИЦЯ. Відновлює кровообіг і кровоносні капіляри печінки, чинить спазмолітичну, антибактеріальну та жовчогінну дію. Для приготування настою беруть 3 столові ложки сухої подрібненої трави на 2 склянки окропу, настоюють 1-2 години, проціджують. Приймають по 1/2 склянки 3-4 рази в день до їжі.

КУКУРУДЗЯНІ РИЛЬЦЯ. Відвар кукурудзяних рилець є відмінним жовчогінним засобом. Для його приготування беруть 10 г висушених подрібнених кукурудзяних рилець («волосків», розташованих під кукурудзяним листям), заливають 1,5 склянками холодної води і кип’ятять протягом 30 хвилин на невеликому вогні в емальованому посуді із закритою кришкою. Потім відвар охолоджують, проціджують і приймають по 1-3 столових ложки через кожні 3-4 години.

БЕЗСМЕРТНИК ПІЩАНИЙ (цмин пісковий). Ця рослина є популярним у народі при захворюваннях печінки. Безсмертник можна заварювати як чай, беручи 2-3 чайні ложки подрібнених квіток на склянку води, або робити з нього відвар. Для приготування відвару беруть дві чайні ложки квіток на 200 мл води, кип’ятять на слабкому вогні 1 годину, щоб відвар упарился на одну чверть. Залишився відвар п’ють по 50 мл 3 рази на день за півгодини до їжі.

СУМІШ ТРАВИ ЗВІРОБОЮ І БРУСНИЦІ. Для цієї суміші беруть не тільки листя, але і стебла з корінцями. Змішують їх в рівній пропорції; заварюють одну столову ложку суміші у склянці окропу, настоюють годину. П’ють замість чаю по одній склянці 2-3 рази в день, можна в теплий відвар додавати мед.

КВІТКИ КУЛЬБАБИ. Шар з квіток кульбаби засипають шаром цукрового піску, закладають ще один шар кульбаб і ставлять на 1-2 тижні під прес в темне холодне місце. Таке варення з кульбаби вживають з трав’яними настоями або звичайними чаями.

РОМАШКА. Ромашковий чай надає очищаючу дію на печінку. Для його приготування візьміть одну чайну ложку сушених квіток ромашки і залийте склянкою окропу. Настоюйте протягом години. Особливо корисний ромашковий чай з медом, випитий на ніч.

КОРІНЬ СОЛОДКИ благотворно діє на печінку, гармонізує і врівноважує енергію цього органу. Корінь солодки можна купити в магазинах здорового харчування і жувати замість жувальної гумки або додавати в чай.

АНІС. При застійних явищах у печінці після рясної жирної їжі приймають відвар анісу з м’ятою. На половину чайної ложки роздавлених насіння анісу і половину чайної ложки м’яти беруть 300 мл окропу. Заварюють, настоюють півгодини і п’ють в теплому вигляді маленькими ковтками. Якщо вас чекає рясне застілля, а печінка погано справляється з жирною їжею, прийміть цей відвар до їжі. Насіння анісу можна замінити насінням фенхелю, анісу, кмину — вони володіють схожими властивостями.

НАСІННЯ КРОПУ. При хворобах печінки і жовчних шляхів беруть дві столові ложки насіння кропу, заливають двома склянками окропу і протягом 10 хвилин кип’ятять на малому вогні, охолоджують і проціджують. П’ють в теплому вигляді протягом двох-трьох тижнів по половині склянки 3-4 рази на день.

ДЛЯ ТРАВ’ЯНИХ НАСТОЇВ РЕКОМЕНДУЮТЬСЯ: звіробій, безсмертник, перцева м’ята, календула, корінь солодки, квітки і коріння кульбаби. Чотири столові ложки збору заливають літром окропу і настоюють протягом ночі. З коренів солодки і кульбаби можна приготувати напій замість кави: для цього потрібно заварити 5 г сухої суміші коренів склянкою окропу.

МЕД — ОДНЕ З УЛЮБЛЕНИХ «ЛАСОЩІВ» ПЕЧІНКИ

лікування печінки медом Самим цінним і популярним у народі засобом для профілактики і лікування захворювань печінки є мед. Використовує його в цих цілях і офіційна медицина. Ефективна дія меду при захворюваннях печінки пояснюється його унікальним хіміко-біологічним складом. Крім вітамінів і мікроелементів, мед містить велику кількість глюкози, яка не тільки є живильним матеріалом для клітин і тканин, але і підвищує запаси глікогену в печінці, що, в свою чергу, підсилює / посилює / знешкоджуючу функцію печінки і покращує процеси тканинного обміну.

Для того щоб забезпечити клітини печінки вітамінами, досить розсмоктувати мовою, не ковтаючи, одну чайну ложку меду за 20 хвилин до їжі.

Популярна для лікування печінки і суміш меду з олією чорного тмину. Для її приготування потрібно взяти масло чорного кмину і мед у пропорції 1:1 і змішати їх. Вживати медову суміш потрібно по чайній ложці щодня за 20 хвилин до їжі. При цьому суміш краще готувати потроху, на 2-3 дні, оскільки мед не можна зберігати в холодильнику, а масло кмину — при кімнатній температурі.

З профілактичною метою можна просто з’їдати по дві чайні ложки меду на день або випивати на ніч медову воду, розтопивши їх у склянці теплої води.

СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ РОБОТИ ПЕЧІНКИ:

• погіршення апетиту,

• білуватий наліт на язиці,

• порушення стільця,

• болі в животі,

• нудота,

• помітне зниження ваги,

• порушення сну,

• відрижка,

• слабкість,

• непереносимість жирної їжі,

• періодичні головні болі і запаморочення,

• зміна кольору шкіри, мови,

• висока стомлюваність,

• шкірний свербіж.

Кожен з цих симптомів може стати проявом гастроентерологічних порушень, в тому числі порушень роботи печінки. Якщо ви виявили у себе один або більше ознак, вам слід негайно зайнятися здоров’ям своєї печінки.

ТИБЕТСЬКА ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ

Тибетська гімнастика для внутрішніх органів — це одна з найдавніших систем оздоровлення. Пропонуємо вам кілька вправ з її комплексів, які допоможуть відновити здоров’я печінки, жовчовивідної системи та інших органів черевної порожнини.

ЕТАП ПЕРШИЙ. Сидячи, одну ногу зігнути в коліні, іншу розташувати як зручно. Руку з тієї сторони, з якої зігнута нога, покласти за спину. Другою рукою знайти опору на зігнутому вгору коліні.

Видихнувши, втягнути в себе всі м’язи нижньої частини тулуба, у жінок при цьому повинен напружитися низ живота. У балеті таке положення називається «замок». У положенні «замку» максимально повертаємося в бік зігнутого вгору коліна, плечі при цьому тримаємо рівно. Коли захочеться зітхнути, повертаємося у вихідне положення і вдихаємо. Повторити три рази в обидві сторони.

Під час виконання цієї вправи відбувається процес видавлювання (вичавлювання)гімнастика для внутрішніх органів застояної крові, лімфи, жовчі з органів, розташованих в місці скручування. В момент повернення у вихідну позицію в звільнену зону приливає свіжа кров, яка омиває ці області, насичує їх киснем і допомагає відновитися. Ця вправа також масажує нирки.

ЕТАП ДРУГИЙ. Сидячи, одну ногу зігнути в коліні і розташувати горизонтально. У положенні «замку» нахилитися вперед і спробувати дістати підборіддям коліно. Коли захочеться зітхнути — вийти з пози. Повторити три рази на кожній нозі, але поспішати не треба: після виходу з пози слід почекати, поки свіжа кров наповнить органи, з якими ми працюємо.

ЕТАП ТРЕТІЙ. Це вправа для тих, у кого гарне уяву. Для його виконання потрібно знайти час і місце, в які вас ніхто не потурбує протягом 15 хвилин. Зручно розташуйтеся, закрийте очі і зверніть своє внутрішнє зір до печінки. Уявіть її абсолютно здоровою, гладкою, подумки формуйте її контури і колір (тільки перед цим варто точно дізнатися, як виглядає здорова печінка). Суть цієї вправи полягає в тому, щоб силою думки впливати на свою печінку та її стан. Повірте, це можливо!

НАСТІЙ «ЧИСТА ПЕЧІНКА»

НАСТІЙ «ЧИСТА ПЕЧІНКА»Чищення печінки — дуже серйозний і відповідальний процес, який має багато протипоказань. Ми не радимо проводити її самостійно, не проконсультувавшись з лікарем, або не знаючи точно, в якому стані знаходиться ваша печінка та желчевыделительная система. Пропонуємо вам більш легкий варіант очищення печінки за допомогою трав’яного настою, який не має протипоказань, м’яко очищає печінку від токсинів і омолоджує її клітини.

Візьміть в рівних пропорціях наступні трави: пижмо, горець пташиний, чебрець, м’ята, хміль. Перемішайте сировину та візьміть одну столову ложку збору. Залийте літром гарячої води і настоюйте в термосі дві години. Приймайте по півсклянки тричі на день протягом десяти діб.