Картопляний сік допоможе схуднути і помолодшати.

758

Цей копійчаний склад позбавить від проблем з шкірою і зайвими кілограмами. Дивно універсальна річ – картопляний сік. І незалежно від того, з молодої картоплі він зроблений або зі старого – не втрачає своїх чарівних властивостей.

Лікування картопляним соком вже не одне століття практикується не тільки в народній, але і в традиційній медицині його використовують і для лікування, і для профілактики захворювань ЖКГ (шлунково-кишкового тракту), зміцнення імунітету, очищення організму, в косметології і навіть для схуднення.

Але, як і будь-який засіб, картопляний напій має і протипоказання, тобто при певних обставинах може принести шкоду організму. З’ясуємо, чим саме корисний картопляний фреш, які існують протипоказання до застосування і як правильно його готувати і пити.

У свіжовіджатий рідини міститься цілий джерело важливих речовин: необхідні рослинні білки, вуглеводи, жири, вітаміни А, С, Е, РР, Н, В1, В2, В3, В9, В12, практично всі амінокислоти, в тому числі і незамінні, залізо, натрій, магній, фосфор, сірка, хлор, мідь, марганець, цинк, бром, кремній, кобальт та інші. Знаходиться в ньому і необхідний людині калій, який, як відомо, не синтезується організмом самостійно.

Готуємо здоровий картопляний сік

Для приготування вам буде потрібно сиру картоплю і соковижималка. Почати слід з того, щоб відібрати потрібні бульби. Візьміть картоплю з «вічками» або свіжими паростками, саме він має живі ферменти. Бульби повинні бути твердими, без чорних або зелених плям (такі ділянки токсичні).
Чим свіже овоч – тим вище в ньому вміст поживних речовин. Що стосується сорти картоплі, то прийнято вважати, що червоний картопля має менше пестицидів і більше поживних речовин.

Сік слід вичавлювати з плоду з шкіркою, адже в шкірці міститься більшість поживних речовин. Якщо немає соковижималки, то картоплю натерти на тертці і вичавити сік з отриманої м’якоті.
На дні склянки з соком ви побачите білу масу – це крохмаль. Він не має великої поживної цінності для нас, тому не варто його вживати.

Худнемо на картопляному соку

Сирий картопляний сік стимулює травну систему, діє як натуральний протизапальний агент. Він також є лужним продуктом, що допомагає відновити баланс в організмі. Про користь картопляного соку знають ті, хто страждає на виразку шлунка та захворюваннями печінки. Вони використовують цей напій для очищення печінки і запобігання запорів.
А ефект схуднення від картопляного соку помітили багато дієтологів. Вони використовують його властивості активізувати травлення і поповнювати запас «дружніх» бактерій в товстій кишці.

Меню схуднення:

— Пийте 100-150 г соку щоранку при пробудженні, і принаймні за 30 хвилин до сніданку.
— Пийте завжди тільки свіжий сік, не заготовлюйте його заздалегідь.
— Для поліпшення смакових якість можна картопляний сік додати трохи морквяного соку або лимонного. Але не додавайте цукру або солі!
— Пийте 100-150 г соку за 30 хвилин до обіду.
Повторюйте картопляний детокс щодня, протягом 2-х тижнів. Якщо вам сподобаються результати, то можете повторити цю дієту, але тільки після тижневої перерви.

Картопляний сік для чистої і молодий шкіри обличчя

— Починайте свій день з умивання картопляним соком. Цей простий ритуал зменшить недоліки шкіри і загоїти ранки. Ефективніше всього наносити охолоджений картопляний сік на уражені ділянки, щоб отримати ясну і красиву шкіру.
— Картопляний сік лікує сонячні опіки. Застосуйте його на шкіру тіла або обличчя. Щоб діяти швидко, можна не зв’язуватися з соковижималкою, а полегшити стан шкіри за допомогою скибочки сирої картоплі.
— Картопляний сік позбавить від перших зморшок, досить протирати обличчя картопляним соком.
— Рецепт від темних кіл – один з найвідоміших. Але мало хто знає, що по ефективності його можна сміливо ставити на перше місце. Тільки діяти треба правильно тримати скибочки картоплі або тампони з картопляним соком не менше 20 хвилин. Одна з індійських б’юті-блогерів писала, що цей картопляний рецепт регулярно їй допомагає від темних кіл, які мають генетичні причини.
— Картопляний сік врятує від набряків – потрібно масажувати очі і шкіру обличчя соком, легкими рухами протягом 10 хвилин.
— Картопляний сік добре відбілює шкіру обличчя, просто умивайте обличчя ватяним тампоном, змоченим соком.
— Для виключного сяйва спробуйте таку сироватку: картопляний сік змішайте з соком лимона. Залишати на обличчі не менше 20 хвилин. Матувати шкіру обличчя можна іншим складом: картопляним соком, змішаним з огірковим соком.
— Застосування картопляного соку всередину також покращує стан шкіри, оскільки виводить токсини, сприяє зволоженню зсередини.
Картопляний сік для волосся
— Є хороший рецепт для сивого волосся. Картопляним соком обполіскують волосся після миття. Сік робить сивину темніше, і надає гарний натуральний блиск.
— Хочете, щоб волосся було густим та не випадало? Зробіть маску на основі картопляного соку: сік, мед і яєчний білок. Тримати на волоссі не менше 2 годин.
— Використовувати час від часу картопляний сік замість шампуню для сухого або вікових волосся, це зробить їх більш живими і блискучими.

Картопляний сік для здоров’я

Неймовірно, яка кількість захворювань лікується за участю картопляного соку!
Від раку і ожиріння до подагри і екземи.
Вживання соку всередину полегшує болі в суглобах, позбавляє від закрепів і діареї, зменшує рівень холестерину і запобігає серцеві напади…
Спробуйте картопляний сік – це корисний і доступний напій, що зміцнює здоров’я і допомагає зберегти стрункість і красу. Якщо варену або смажену картоплю не є дієтичним продуктом, то сирі плоди мають тільки корисні властивості!
При наявності хронічних захворювань слід проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання

Але, незважаючи на значний список позитивних якостей, картопляний фреш в деяких випадках може нашкодити, так як має певні протипоказання. Саме тому перед початком лікування завжди слід проконсультуватися з досвідченим лікарем.

Протипоказання до вживання картопляного соку:

— знижена кислотність (речовини, що знаходяться в коренеплодах, знижують кислотність, а тому можуть бути небезпечні для людей з низькою виробленням соляної кислоти в шлунку);
— важка форма цукрового діабету;
— загострення панкреатиту;
— стоншена зубна емаль, чутливість зубів (втім, в таких ситуаціях можна пити цілющу рідину через трубочку).