Полоскання горла при тонзиліті ?

535

Тонзиліт — хронічне запалення піднебінних мигдалин — досить поширене захворювання і у дітей, і у дорослих. Причин, за якими залишається вогнище хронічного запалення, багато. Наприклад, хронічний нежить (синусит), каріозні зуби, пародонтоз, хронічний гіповітаміноз, знижений імунітет. Так що треба лікувати основне захворювання.

При загостреннях тонзиліту лікарі призначають антибіотики, кріотерапію, лазеротерапію. У крайніх випадках можлива операція. Крім таких методів, що застосовується і фітотерапія. Є лікарські рослини, які вбивають мікробів, знімають запалення, підвищують імунітет. Їх можна використовувати для полоскань горла (4-5 разів на день).

• Сік лимона, наполовину розведений теплою водою.

• Настоянка календули: 2-3 ч. л. на склянку теплої води.

• Коріння аїру болотного і родовика, квітки ромашки аптечної — порівну. На 1 ст. л. збору — 2 склянки води. Кип’ятити 10 хвилин, настоювати 20 хвилин, потім процідити.

• Трава звіробою, парила аптечного і чебрецю, листя евкаліпта і шавлії лікарського-порівну На 1 ст. л. збору — 300 мл окропу. Настояти 2 години і процідити. Крім того, рекомендую вам перед сном парові інгаляції з бруньками сосни, 30-відсотковим розчином меду і декількома краплями ефірних масел евкаліпта, чайного дерева, лаванди, шавлії.

Курс лікування становить 1-1,5 місяці, перерва — 10 днів, потім повтор. У міжсезоння для профілактики проводять 2-3-тижневий курс.

Перед застосуванням будь-якого засобу або методу лікування обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!