7 напоїв, продовжують молодість

487

Зелений чай

– У Китаї він з давніх пір вважається цілющим напоєм, і сучасні наукові дослідження підтверджують позитивний вплив чаю, в тому числі його користь для довголіття, – зазначає експерт Інституту біології старіння, геронтолог

Ігор Артюхов. – Причому, чим менше ступінь ферментації чаю, тим більше в ньому зберігається речовин, важливих для боротьби зі старінням. Тому, строго кажучи, білий чай навіть корисніше зеленого. Але у нас він не так поширений, тому зосередимося на зеленому.

Головний внесок у геропротекторные (тобто захищають від старості і вікових хвороб) властивості цього напою вносить речовина під назвою епігаллокатехін галлат. Дослідження показали, що даний вид катехінів перешкоджає росту ракових клітин і помітно знижує ризик онкозахворювань. Особливо сильні захисні властивості зеленого чаю щодо раку легенів, простати, молочної залози і раку шкіри.

Також є дані, що напій уповільнює старіння шкіри і в той же час підтримує в доброму здоров’ї наш мозок. Японські вчені спостерігали за літніми громадянами країни Висхідного Сонця і виявили, що у добровольців, які пили більше двох чашок зеленого чаю в день, вікові розлади пам’яті та уваги відзначалися в 1,5 рази рідше, ніж у тих, хто пив менше чаю і (або) інші напої.

Каркаде («суданська троянда»)

В арабських країнах його називають «напій фараонів» і «ліками від усіх хвороб». Червоний колір каркаде надають антоціани, і ці ж речовини забезпечують основний антиэйдж-ефект – зниження запальних процесів в організмі. Нагадаємо, згідно з останніми науковими даними, саме запалення є однією з рушійних сил старіння.

Також каркаде має сечогінну і спазмолітичну властивості. Однак майте на увазі: напій підвищує кислотність шлункового соку. Тому його не варто пити натщесерце, і з обережністю потрібно пробувати відвар суданської троянди тим, хто страждає гастритом і виразковою хворобою.

Кава

– Як показали дослідження, кофеїн блокує певні сигнальні шляхи в клітинах нашого організму – це послідовності молекул, з допомогою яких всередину клітин передається інформація, що запускає різні процеси, – розповів «КП» лікар-генетик, керівник аналітичного департаменту біомедичного холдингу «Атлас» Дмитро Никогосов. – Завдяки блокування сигнального шляху, який по-науковому називається WNT, кофеїн дає ефект того ж типу, що і обмеження калорій. A цей метод, як вже було неодноразово доведено, скорочує ризик розвитку багатьох небезпечних захворювань і сприяє продовженню життя.

Також кофеїн в організмі гальмує передачу сигналів, що сприяють розвитку старечих захворювань нервової системи. І таким чином захищає від хвороб Альцгеймера, Паркінсона, старечої деменції (недоумства). A ще улюблений багатьма ароматний напій збільшує чутливість підшлункової залози до глюкози, що надходить до нас в організм разом з їжею. Завдяки цьому підшлункова стає більш стійкою до перепадів цукру в крові, що знижує ризик розвитку діабету.

Какао

Його вважали священним напоєм індіанці майя, ацтеки шанували як дарунок богів, а сучасні вчені і лікарі рекомендують як один із засобів для віддалення старості і зниження ризику вікових захворювань. Професор Гарвардського університету Норман Голленберг провів ряд досліджень, які показали, що завдяки вмісту речовини епікатехін какао знижує захворюваність раком, діабетом, зменшує ризик інсульту та інфаркту міокарда. A вчені Темплского Університету (США) і Університету л’акуїла (Італія) з’ясували, що поліфеноли, що входять до складу какао, включають захист нейронів головного мозку шляхом активації певного сигнального шляху (по-науковому – BDNF). За рахунок цього, насолоджуючись чашкою какао, ми одночасно займаємося профілактикою нейродегенеративних захворювань (хвороб Альцгеймера, Паркінсона), а також знижуємо ризик когнітивних порушень, тобто зниження пам’яті, концентрації, розумових здібностей в літньому віці.

Томатний сік.

«Його головна перевага з точки зору антиейджингу – зміст веществаликопин», – пояснює наш експерт, геронтолог Ігор Артюхов. Це каротиноїд, тобто попередник вітаміну A, який володіє протираковими властивостями. Дослідження показали помітне зниження ризику раку простати у чоловіків при вживанні лікопіну, а також раку шлунка і легень.

A ще лікопін серйозно впливає на стан шкіри: стимулює вироблення колагену, який робить нашу шкіру пружною і оберігає від утворення зморшок.

Цікавий факт: вчені прийшли до висновку, що концентрація і засвоєння лікопіну збільшуються при обробці томатів. З сирих помідорів ми засвоюємо її гірше, оскільки в плодах лікопін з’єднаний з неперевариваемыми волокнами. Так що томатний сік для збереження молодості – саме те.

Відвар шипшини

Історичні записи свідчать, що в середні століття плоди цієї рослини міняли на соболині хутра, оксамит, атлас та інші цінні товари. В Росії в XVII столітті шипшина використовували для лікування солдатів, поранених у війні з турками. Відваром плодів просочували пов’язки, і це допомагало загоювати рани, знімати запалення.

Сучасні експерти з антиэйджингу цінують шипшина за джерело вітаміну С, який необхідний для нормального функціонування сполучної і кісткової тканини (саме вони найбільше страждають з віком). Також вітамін С стимулює вироблення інтерферонів – тобто білків, які роблять наші клітини несприйнятливими до вірусів. За рахунок цього підвищується імунітет, а він, як відомо, захищає організм не тільки від застуд, але і від небезпечних вікових захворювань, насамперед – онкологічних.

Червоне вино

«Еліксиром молодості» його робить речовина ресвератрол, що міститься в шкірці винограду і потрапляє в вино. На сьогодні доведено, що ресвератрол:

– має антидіабетичні властивості,

– уповільнює зростання ракових клітин,

– сприятливо діє на мозок при хворобі Альцгеймера,

– позитивно впливає на серцево-судинну систему, зміцнює стінки судин і розріджує кров.

Словом, допомагає боротися з віковими хворобами, сокращающими життя на 15 – 20 років.

ВАЖЛИВО

Щоб корисний напій не став «отруйником» організму, не можна перевищувати норму, а також вживати його, якщо є протипоказання. Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я на сьогодні такі: відносно здоровому чоловікові в розквіті сил не зашкодять до двох келихів сухого вина в день, жінкам – не більше одного келиха. При цьому мінімум два дні в тиждень потрібно дотримуватися сухий закон і не брати у рот ні краплі алкоголю.

До РЕЧІ

– Цінність антиэдж напоїв значно знижується, якщо ви вживаєте їх з цукром, – попереджає Ігор Артюхов. – В ідеалі бажано обійтися зовсім без підсолоджувачів, а якщо ви не готові до цього, то найменшим злом буде використання стевії. Правда, натуральний підсолоджувач з цієї рослини має деякий незвичний присмак, так що не купуйте відразу багато, а спочатку попробуйт