Продукти, що містять естроген — гормон жіночої молодості

456

Жінка завжди хоче виглядати привабливо і бути красивою. Але краса йде з нутрії і це в першу чергу здоров’я. І на жіноче здоров’я-дуже сильно впливає на гормональний фон – вміст в організмі гормонів.

Одна група з таких саме жіночих гормонів називається «естрогени». В принципі вони є і в чоловічому організмі, але в значно меншій кількості і впливають на стан зовнішності і здоров’я чоловіка тільки в ситуації їх надлишку явного.

Основна дія естрогенів спрямоване на забезпечення дітородної функції жінки.

Естроген – слово, яке складається з двох частин:

oistros — невгамовне бажання, пристрасть;

genes – викликає.

Або інший більш дослівний переклад – жвавість (яскравість) + рід.

Якщо так можна сказати це гормон сексуальності. І саме округлі форми, груди і навіть жіноче «хихикання» — забезпечуються з точки зору медиків саме цими гормонами. Тому природно дефіцит естрогену проявляється в:

депресія і різка зміна настрою;
збільшення ваги;
припливи;
швидка втомлюваність;
занижена самооцінка і неуважність до своєї зовнішності;
зниження сексуального потягу і чутливості.
Саме тому його ще називають гормоном молодості. Поки жінка відчуває себе жінкою і привабливою, вік не грає ролі.

Але за цими ознаками неможливо поставити собі діагноз – знижене кількість естрогену. І депресія і втома можуть бути результатом маси інших захворювань. Визначити рівень гормонального фону можна тільки здавши аналізи. І саме лікарі після аналізів призначають замісну чи лікувальну гормонотерапію. Але вже всіма підтверджено і доведено, що штучні гормони діють значно жорсткіше і сильніше, ніж фітоестрогени – рослинні гормони. Основна проблема гормонотерапії в тому, що при тривалому надходженні в організм штучних гормонів, власний організм жінки фактично перестає їх виробляти (при тому, що вони так були в дефіциті). І відновити цей процес вже неможливо.

Фітоестрогени ж діють значно м’якше і не настільки агресивно.

Тому при виявленні у себе зниженого рівня естрогенів, краще підтримувати їх рівень вживанням продуктів і трав, що містять рослинні гормони.

Це до речі і хороший спосіб вирівняти гормональний фон після пологів, коли різке падіння кількості вироблюваних естрогенів призводить до післяпологової депресії і сильного випадання волосся.

Є 3 види рослинних гормонів з естрогенною активністю: ізофлавоноїди, лігнани і куместаны.

Естрогени у продуктах харчування:
насіння льону. Це продукт № 1 за кількістю рослинних гормонів (група лігнанов, що мають естрогенну активність). Крім гормонального дії у насінні льону і багато інших корисних для жіночого організму властивостей (протипухлинну, очищення організму, антиоксидантні властивості…). Застосовується насіння льону в розмеленому вигляді з великою кількістю рідини (як і висівки). Його додають в каші або їдять з медом. Лікувальна (максимальна) доза – 2 столові ложки в день. Рослинний гормон лігнін міститься також у насінні кунжуту і соняшнику.
бобові (горошок зелений, квасоля, нут) і в першу чергу соя, так як вони містять ізофлавоноїди – вид фітоестрогенів. Але медики все більше говорять про те, що велику кількість сої не корисно для організму. Тим більше, що за останніми даними 90% сої – геномодифікована. І тому особливо хочу виділити й додати вигляд зернобобових культури – сочевиця. Це просто унікальний продукт для жінок: сочевиця містить максимальну кількість білка для рослинного продукту; вариться всього 15-20 хвилин; сочевиця ще містить триптофан, який перетворюється в серотонін, який позбавляє від депресії.
висівки.
кава. Дослідження, яке проводилося з жінка вживали в день до 500 мл кави, показало, що у 90% обстежених рівень естрогену був підвищений на 70%. Зверніть на це увагу, оскільки саме підвищений рівень естрогену не дає жінкам скинути зайву вагу в нижній частині живота і на стегнах. Тому любительки кави, бажаючі схуднути – кинути пити каву для вас завдання №1
абрикоси. З усіх фруктів найвищий вміст гормону лигнана. Можна їсти свіжими або сушеними (курага). До речі у знаменитого народу хунзы, який прославився своїм здоров’ям і довголіттям, абрикоси – основна їжа протягом усього року.
Є цей рослинний гормон в продуктах також тваринного походження, але на даний момент всі лікарі однозначно зійшлися на думці, що використовувати їх для підняття рівня гормонів небажано. Викликано це тим, що все сучасне м’ясо і молоко йде вже з добавками гормонів і містить різні хімічні препарати, що сприяють швидкому зростанню тварин.

Естрогени також присутні в наступних травах:

шавлія;
хміль;
корінь женьшеня;
арніка;
ромашка;
липа;
корінь солодки.