ЗВІРОБІЙ — ТРАВА ЩАСТЯ

778

Коли людина відчуває щастя та ейфорію, в його організмі з’являється висока норма гормону, який має назву серотонін . Його зараховують до так званих гормонів щастя.
Звіробій активно стимулює вироблення серотоніну в людині.

Звіробій — ідеальний засіб для зміцнення нервової системи, від нудьги, депресивного мислення і поганого настрою. Є природним антидепресантом.
У кризових життєвих ситуаціях корисно приймати від трьох до шести чашок чаю зі звіробоєм і додатково по 20 крапель настойки звіробою 3 рази в день.
Настоянку роблять так: 50 г сухої подрібненої трави звіробою заливають 0,5 літра горілки, залишають в темному місці 10 днів, періодично струшуючи вміст, проціджують.

Звіробій – чарівна трава, лікарські засоби на основі якої, допомагають у лікуванні тисячі хвороб. Недарма народне прислів’я говорить, що так само, як не можна без борошна спекти хліба, без звіробою не можна лікувати хвороби.

*** При чутливості до зміни погоди
чаї із звіробою допоможуть нормалізувати вегетативні коливання. При гормонально обумовлених коливаннях настрою під час клімаксу також рекомендується чай із звіробою або із суміші в рівних пропорціях звіробою і шишок хмелю.

*** Дітям та дорослим, які не можуть зосередитися і сконцентрувати увагу,
допоможе чай із звіробою і меліси. Ця суміш приємна на смак, є ідеальним чаєм до сніданку, перед заняттями або іспитом.

*** Звіробій корисний дітям, особливо в період дозрівання овочів і фруктів.
Якщо заварювати звіробій і приймати щодня замість чаю влітку, то Ви будете гарантовано захищені від розладів шлунку в період звикання організму до ягід, овочів і фруктів.

*** Для того, щоб відновити роботу шлунково-кишкового тракту і підвищити захисні функції організму,
рекомендується провести двотижневе лікування, замінивши звичайний чай відваром трави звіробою. На склянку окропу достатньо двох чайних ложок сировини звіробою, випивати треба такого чаю по три-чотири чашки в день.

*** Страждаючим ревматизмом і прострілами (люмбаго)
добре допомагає розтирання звіробійним маслом.
Для його приготування змішують 25 грам свіжих квіток трави з 500 грамами оливкової олії.
Суміш, яка вийде в результаті, необхідно залити в скляну ємність і настоювати відкритої в теплому місці протягом трьох-п’яти днів. Потім, необхідно виставити суміш на сонці, поки її колір не стане яскраво-червоним. Через тиждень потрібно видалити водний шар, а масло перелити в закриту ємність.

*** Це ж масло можна застосовувати як зовнішній засіб для загоєння ран, при оперізувальному лишаї і крововиливах, а також для полегшення болю при вивихах і розтягненні сухожиль.

*** Актуальна проблема профілактики і лікування стоматитів і гінгівітів також легко вирішується за допомогою настою звіробою.
Їм змазують ясна, оскільки звіробій має в’яжучу та антисептичну дію. Спиртова настоянка звіробою готується в пропорції: 10 грам сушеної трави на 50 грам 70%-ного спирту. Настоювати суміш рекомендується протягом 10 днів.

*** Для лікування такої неприємної проблеми як геморой, можна скористатися ванночками з звіробою або підсмаженими на сухій сковороді насінням рослини, змішаними з оливковою олією. За порадою Авіценни, гарячі сидячі ванночки на основі звіробою корисно робити при болях в куприку і анусе. Щоб приготувати таку ванночку необхідно відварити 1 столову ложку насіння в 500 мл води протягом 5 хвилин.

*** При хворобах нирок, сечового міхура і нічному нетриманні сечі добре допомагає настій трави звіробою, який слід пити по півсклянки за півгодини до їжі. Традиційно такий відвар готується шляхом заливання 200 мл окропу 1 столової ложки трави, і нагріванням його на водяній бані.

*** Для боротьби з герпесом та грип, а також очищення кровоносних судин і поліпшення роботи серця, допомагає прийом всередину лляної олії, збагаченої звіробоєм. Справа в тому, що під час взаємодії з олією звіробою виділяється гіперицин, який і дозволяє впоратися з цими проблемами. Цей препарат допомагає при сонливості, стан тривоги і депресивних станах, оскільки завдяки звіробою в тканинах людського мозку підвищується рівень серотоніну.

*** Настій або відвар трави звіробою може полегшити стан при таких важких захворюваннях, як туберкульоз легенів, пухлини, а також допомогти при круглих глистах.

*** Дітей з діатезом, висипами і наривами в домашніх умовах корисно мити відваром з трави звіробою три рази в тиждень, звичайно, якщо такі захворювання носять неінфекційний характер. Таким же відваром користуються і при лікуванні вітиліго, але приймають його всередину.

*** Завдяки тому, що настоянка звіробою діє як антимікробний та протизапальний засіб, його використовують як косметологічного засоби для очищення шкіри ввечері і доглядом за шкірою, що в’яне.
Відваром звіробою можна також лікувати вугровий висип, протираючи обличчя вранці і ввечері.

*** Прийом відвару звіробою всередину допомагає при облисінні, а сік трави звіробою використовують при виведення бородавок.

*** Крім того, як і при лікуванні багатьох шкірних захворювань, звіробій допомагає при опіках другого і третього ступеня.
При раку шкіри і трофічних виразках рекомендується якомога частіше прикладати до уражених ділянок ватні тампони зі звіробійним маслом.

*** При пухлинних освіти в молочних залозах у жінок можуть допомогти примочки горілчаної настоянки звіробою, які потрібно робити три рази на день.

*** Звіробій чудово сприяє боротьбі з алкоголізмом і тютюнопалінням. У першому випадку, перед їжею беруть по дві столові ложки заварений окропом трави звіробою, пропареної на водяній бані протягом півгодини. На склянку окропу береться дві столові ложки трави. А для курців краще приготувати спиртову настоянку, затока вісім столових ложок сировини на 500 мл спирту. Необхідно настояти суміш протягом 10 днів і давати страждають від тютюнозалежності по 40-50 крапель день після їди, додаючи в чай.

Не слід забувати, що лікування препаратами, які містять звіробій, призводить до тимчасової підвищеної світлочутливості, тому в цей період не варто довго піддаватися впливу прямих сонячних променів. Також не варто застосовувати звіробій всередину вагітним жінкам і при хворобах, що супроводжуються підвищеною температурою. Абсолютно не поєднуються з прийомом препаратів зі звіробою спиртні напої, шоколад і кава, а також копчені і мариновані продукти. Страждають астмою, одночасно з прийомом звіробою, не рекомендується користуватися інгаляторами, крім того, досить небезпечно поєднання зі звіробоєм крапель для носа і ліків від лихоманки.