ЧИМ ГОДУВАТИ МОЗОК?

553

«Ми — те, що ми їмо, і те, що ми думаємо», — перефразовуючи цю відому мудрість, можна сказати — те, як ми думаємо, багато в чому залежить від того, що ми їмо. Якщо правильно збалансувати свій раціон, підібрати правильныепродукты для мозку, то можна стати якщо не Ейнштейном, то принаймні розумним малим, який клацає складні життєві завдання як горішки!

До речі, саме цей поживний і улюблений багатьма продукт по праву займає першу строчку нашого рейтингу «розумної» їжі.

Горіхи — їжа не для простолюдинів
Існує легенда, що вавилонські жерці забороняли челяді є горіхи — щоб ті надто не порозумнішали. Жерці боялися не дарма: горіхи для мозку — як селера — самі знаєте для чого. Все завдяки великому вмісту жирних кислот, заліза і фосфору. Все перераховане вище живить клітини мозку. Не дарма неврологи радять активно заправлятися горіхами в період підвищених розумових навантажень.

Морська капуста
Водорість — чемпіон за вмістом йоду. Недолік цього хімічного елемента порушує роботу щитовидної залози, а та в свою чергу розхитує нервову систему: провокує безсоння, дратівливість, депресію і розлади пам’яті. Американські вчені навіть проводили спеціальні дослідження, які показали, що у тих, хто вживає морську капусту регулярно, коефіцієнт IQ мінімум на 5-6 пунктів вище, ніж у тих, в чиєму раціоні відсутня морська капуста. Користь очевидна, так?

Вівсянка, сер
Користь вівсянки теж незаперечна. Вівсянка — прекрасне джерело вітамінів групи B, без яких немислима нормальна робота центральної нервової системи. Овес вважається одним з найбільш корисних злаків. Він стимулює кровообіг, у тому числі і в мозку. Крім того, вівсянка — джерело харчових волокон, які очищають наш організмів від шлаків і токсинів і роблять наш розум ясним, а дії послідовними і осмисленими.

Гіркий шоколад
Шоколад як жоден інший продукт багатий антиоксидантами і біофлавоноїдами. І ті, і інші захищають клітини мозку від руйнівної дії вільних радикалів. До того ж какао-боби містять магній — мікроелемент, необхідний для нормальної роботи пам’яті. Наголошуємо, мова йде виключно про чорний гіркий шоколад. Користь інших солодощів вкрай сумнівна — цукерки, торти, тістечка та суфле містять мізерно мало какао і занадто багато транс-жирів і цукру.

Зелений чай
Неврологи вивчили вплив зеленого чаю на организми встановили, що зелений чай захищає нас від хвороби Паркінсона — одного з найбільш важких системних захворювань. А голландські вчені з’ясували, що 3 чашки зеленого чаю в день здатні запобігти виникненню інсульту. Цей підбадьорливий напій містить більше кофеїну, ніж кави, але його стимулюючу дію на нервову систему більш м’яке і пролонговану.

Морква
Американські вчені стверджують, що бета-каротин уповільнює процеси старіння в мозку і перешкоджає руйнуванню клітин, що викликається дією вільних радикалів. Крім того, користь моркви у вмісті корисних цукрів (у тому числі фруктози), які живлять клітини мозку і тонізують нервову систему. Їжте моркву на сніданок — і ваш день почнеться в гарному настрої!

Креветки
Ці маленькі ракоподібні ховають під своїм панциром велику кількість вітаміну D, який допомагає засвоєнню кальцію і запобігає безліч порушень роботи ЦНС — від поганого настрою і забудькуватості до хвороби Альцгеймера і старечого недоумства. Плюс до этомупольза креветок в тому, що вони постачають мозок найважливішими жирними кислотами і служать цінним джерелом легкозасвоюваного білка.

Виноград
Чим корисний виноград? Виноград — прекрасне джерело антиоксидантів і цукрів. Перші при регулярному вживанні не дають мозку постаріти, другі дають більш швидкий ефект: активізують пам’ять і підсилюють розумову активність. І в білому, і в чорному міститься епікатехін — поліфенол, підсилює приплив крові до мозку і покращує пам’ять. В чорному є ще й пігмент антоціанин — який підтримує цілісність клітин мозку і фактично продовжує їхнє життя.

Буряк
Не надто затребуваний останнім часом росіянами коренеплід багатий бетаїн — речовиною, що сприяє поліпшенню настрою, самопочуття, реакції і здатності концентруватися. Всупереч російській традиції бажано їсти сирий буряк, наприклад, потерти її в салат, присмачивши оцтом і олією. Крім того, буряк джерело заліза — цінного кровотворного елемента — чим і корисна буряк.

Тріска
Отже, тріска. Користь цього продукту не повинна бути недооцінена. Ця північна риба дуже багата селеном — мінералом, який підвищує працездатність, стимулює розумову активність, благотворно впливає на настрій, попереджаючи депресії і апатію. Обваляйте тріску в борошні, обсмажте з двох сторін і подавайте, наприклад, з гречкою або овочами, приготованими на пару. Не забувайте про фосфор, яким багата будь-яка риба, — про те, як він корисний для мозку, ви напевно знаєте з дитинства.