Все, що ви хотіли знати про полифазном сні.

434

Поліфазний сон – це такий сон, який триває безперервно, а ділиться на частини протягом доби.
Режими поліфазного сну

Поліфазний відпочинок полягає у відрізках сну, що повторюються через рівний проміжок часу. При цьому сон може скоротитися аж до 2-3 годин на добу. Існують кілька режимів поліфазного сну:
Сієста. Такий режим близький тим, хто любить денний післяобідній сон. Нічний сон становить 5-6 годин, а після обіду – 1,5 години. Цей режим вважається самим щадним, і саме з нього радять починати знайомство з поліфазним сном.

Everyman. Триває такий відпочинок вночі 2-3 години і три рази вдень за 20 хвилин.
Dymaxion. Ділиться на чотири тривалістю в півгодини через кожні 6 годин.
Uberman. При такому режимі ви спите шість разів на день за 20 хвилин через кожні 4 години. Як і при Dymaxion, загальна тривалість сну становить всього 2 години.
Користь чи шкода?

Прихильники поліфазного сну пояснюють, що при переході на такий режим людина позбувається від фази повільного сну, який вважається не таким важливим для гарного самопочуття, як швидкий. Тому, звикнувши до переходу на новий режим, при засинанні людина відразу «пірнає» в фазу швидкого сну. Таким чином, він висипається за меншу кількість часу і не витрачає дорогоцінний час на пошук повільний сон.

Користь від такого режиму очевидна: у вас з’являється більше вільного часу. Багато, хто зумів перейти на поліфазний сон, заявляють, що у них з’явилося відчуття ейфорії, задоволеності життям, підвищилася тверезість розуму і швидкість мислення.

Однак не всім вдається благополучно адаптуватися до нової схеми відпочинку. Набагато більше тих, хто залишився незадоволений результатами свого експерименту. Причини негативного враження називають наступні:
створюється враження життя «з примусу», за розкладом.
-Будь відходження від режиму порушує всю систему і зводить на нуль всі попередні зусилля;
-з’являються проблеми зі здоров’ям. Від незвички можуть проявити себе ті захворювання, про яких ви навіть не знали, наприклад, почне поколювати серце або заболять суглоби. Це не кажучи про загальну слабкість, сухість очей, нудоті;
-можливі психологічні проблеми, у т. ч. депресія і навіть галюцинації;
-не завжди є можливість чітко дотримуватися режиму. Для цього ви повинні бути вільні від сімейних проблем і роботи. Велика ймовірність самотності зважаючи на те, що кожні 4 години ви повинні перериватися на сон.