Лікувальні настої і рецепти з кропиви. Корисні властивості, про які ви не знали!

924

Рослина містить велику кількість калію і не менше — кальцію. Є каротин, без якого зростання організму взагалі не можливий.
Корисна кропива своїми мікро – і макроелементами: марганець, хром, мідь, ванадій, дуже високий вміст заліза.

Багато синтетичні препарати, типу Ферроплекс, поступаються кропиві за властивостями насичувати кров гемоглобіном.
У листі кропиви міститься до 7% білка і вона по його змісту не поступається сої.

Запам’ятайте:

Сік кропиви до цвітіння — розріджує кров.
Сік кропиви після цвітіння — згущує кров.

Розглянемо корисні і лікувальні властивості цієї лікарської рослини:

1. Кровоспинний властивість. Кропива містить у великих кількостях вітамін K — це кровоспинний вітамін. Тому її використовують від кровотеч, при різних застарілих ранах. Якщо при порізі або відкритій рані додати подрібнені листя, то кровотеча зупиняється на очах.Те ж відбувається і з внутрішніми кровотечами (при виразках або маткових кровотечах). Зупинка кровотечі відбувається за рахунок утворення тромбів, що може представляти загрозу для людей з серцево-судинними захворюваннями. Все ж дам пораду не жартувати з внутрішньою кровотечею і відразу викликати бригаду швидкої допомоги, так як при подібному явищі, швидше за все, необхідно хірургічне втручання або інтенсивна медикаментозна терапія.При частому носовій кровотечі можна втягувати в ніс настій кропиви або порошок висушених листя.
2. В кропиві міститься велика кількість вітаміну А, який бере участь у підтримці хорошого зору у людини. Вітамін А необхідний для створення шкіри і всіх еластичних структур нашого організму, сполучної тканини.
3. У рослині багато вітаміну С. Він необхідний для синтезу наших колагенових волокон, відіграє роль потужного антиоксиданту.
4. Кропива насичує і прискорює спалювання калорій. Якщо хочете схуднути — їжте кропиву. Завдяки високому вмісту хлорофілу в листках відбувається ефект швидкого насичення. Також вона прискорює обмін в організмі.
5. Кропива знижує рівень цукру в крові. Звичайно, повністю вилікувати діабет кропивою вам не вдасться, але з її допомогою настою або відвару ви можете позбутися від різких стрибків глюкози в крові завдяки вмісту секретину, який стимулює утворення інсуліну.
6. Ранозагоювальний і очисну властивість пов’язана з високим вмістом пантотенової кислоти в рослині. Дослідження цієї рослини показали, що вона знезаражує і загоює рани краще будь-яких ліків.Вся справа в рідкісній кислоти, яка міститься на кінчиках кропиви. Стикаючись з стороннім тілом, кропива викидає тисячі дрібних голок, які впиваються в супротивника і бризкають своєю особливою кислотою, схожою на мурашину, а також виділяються гістаміну і все разом це призводить до утворення пухиря від кропиви і подразнення шкіри.
На людину ця кислота діє особливо — знезаражує кров і насичує її корисними речовинами.
7. Кропив’яний віник — відмінний засіб від болю попереку і ревматизму. Збирати кропиву, робите віник і обжигаете самі себе по спині і руках. Ця ж процедура рятує від набряків і болі в серці. Молодою кропивою корисно отхлестаться в лазні. Кислота, яка міститься на кінчиках листя і стебел відмінно діє на суглоби і шкірний покрив.
8. Кропива фантастично очищає шкірний покрив. З допомогою кропиви можна впоратися з сильним нейродермітом, навіть коли все тіло покривається пухирями і ранами і лікарі безпорадно розводять руками. Тоді збирається кропива, наповнюється нею ванна до верху, заливається гарячою водою (50-55 градусів) і вона настоюється. Коли настій охолоне до 40 градусів — хворий опускається у ванну і пропарюється у цьому настої кропиви. Витиратися не треба — обсыхаем. Через тиждень не залишиться і сліду від ран і пухирів — тіло стає абсолютно рожевим.
9. Листя кропиви містять 41% заліза, тому кропива — незамінний харчування для годуючих матерів і хворих залізо-дефіцитної анемії. Кропива підвищує гемоглобін і кількість еритроцитів крові, що дуже важливо при анемії, особливо дитячої.
10. Кропива є анаболиком — вона різко підвищує нарощування м’язової маси.
11. Кропива — відмінний засіб від безплідності. Ще цілитель Авіценна зазначив унікальні властивості кропиви при лікуванні безпліддя у жінок, що відобразив своєму «Каноні лікарської науки».
12. Відвари і настої кропиви підходять для спринцювання від багатьох найпростіших паразитів: хламідій, лямблій, ехінококків. Кропива — відмінне антипаразитарний рослина. Використовують її корінь.
Рецепт кропиви від паразитів. Беремо 1 склянку окропу 1 столову ложку подрібнених коренів кропиви, заливаємо їх окропом. Готуємо відвар на невеликому вогні 15 хвилин і настоюють до повного охолодження. Приймати по 2-3 ст. ложки 3 рази на день. Їм можна робити спринцювання вранці і ввечері.
13. Кропива поліпшує лактацію у годуючих жінок. Якщо вам не вистачає молока для грудного годування або його мало, і дитина голодний — спробуйте наступний рецепт:
— обдаємо окропом 20 листя молодої кропиви (бажано, виросли в лісі);
— дрібно нарізаємо ошпарені листя;
— додаємо порізаний огірок і зелень петрушки;
— зверху посипаємо вареною гречкою;
— заправляємо нерафінованою олією, краще всього — оливковою.
14. У 20 листі кропиви міститься добова доза майже всіх корисних макро – і мікроелементів і необхідних вітамінів. Жменя кропиви в салаті — і вся родина забуде про застуді і проблеми з травленням.
15. Разом з іншими лікарськими рослинами, кропива лікує захворювання крові, обмінні поліартрити і захворювання шлунково-кишкового тракту. Особливо добре вона вправляється з запорами.Це пояснюється високим вмістом в рослині грубих волокон, які організмом не засвоюються, не всмоктуються і не перетравлюються. Вони, потрапляючи в ШКТ, насичуються рідиною, розбухають і в цей набряклий грудка потрапляє всяка бруд — поганий холестерин, канцерогени, токсини і всі вони легко виводяться з кишечника, так як грубі волокна ліквідують запор.
16. Кропивою можна лікувати туберкульоз, адже там теж є кровохаркання. Але тут наземна частина не допоможе. Необхідно використовувати кореневище.
17. Настій кропиви застосовують як сильний протизапальний засіб при будь-якому запаленні. Також кропива відмінно піднімає захисні функції організму, зміцнюючи імунітет.
18. Кропива і чоловічі проблеми. Спиртова настоянка кореневища кропиви або порошок з висушених кореневищ на сьогоднішній день найбільш дієві засоби проти аденоми простати. Це відкриття німецьких учених. Якщо простатит в початковій стадії, то застосовується порошок висушених кореневищ кропиви. Коріння висушують, подрібнюють на кавомолці до порошку. Приготовлений порошок розводять кип’яченою водою і приймається після їди 2-3 рази на день. Регулярно вживаючи кропиву, можна позбутися від цього захворювання. При цьому, як побічний ефект, спостерігається підвищення потенції і рухливості сперматозоїдів. При важких формах аденоми простати більш підходять водно-спиртові настої кореневищ кропиви, але я вважаю, що на такій стадії захворювання необхідна консультація фахівця. Самолікування може погано закінчитися.

Як приготувати настій, відвар з кропиви і свіжий сік

Готуємо настій кропиви.

15 г листя залити склянкою окропу, настояти протягом години, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.
При цукровому діабеті рекомендується пити настій кропиви по 1/4 склянки 3-4 рази в день (кропива містить секретин, який стимулює утворення інсуліну).
При слабкому виділення сечі п’ють настій з 50 р. кропиви на 1 л. окропу по 200 мл тричі на день.

Готуємо відвар кропиви.

У цьому рецепті кропиву потрібно відварити.

20 г. листя кропиви залити 200 мл окропу, кип’ятити 3 хвилини, охолодити 45 хвилин, процідити і пити по 2 столові ложки 3 рази на день перед їжею.

Готуємо свіжий сік кропиви.

Збираємо травневу кропиву до цвітіння. Витримуємо 5 хвилин у холодній воді і пропускаємо через соковижималку. Сік зберігаємо в холодильнику до 5 днів і знову готуємо нову порцію. Вживаємо вранці і ввечері 3-4 тижні.

Як приймати:

дорослі — по 1 столовій ложці 3 столові ложки води за 20 хв. до їжі три рази на день;
підлітки — по 1 десертній ложці соку 50 мл чаю вранці і ввечері;
дітям до 10 років — по 1 чайній ложці на 100 мл чаю, причому його ділимо на два дні.

Народні рецепти з кропивою

Сік кропиви від високого тиску.

Інгредієнти: кропива — 1 кг, кефір — стільки, скільки буде отримано кропив’яного соку, мед — 1 чайна ложка.

Приготування і застосування:

Беремо 1 кг листя кропиви і пропускаємо через м’ясорубку або соковижималку. Відокремлюємо сік і макуха. Соку повинно вийде близько 100 мл Додаємо стільки ж кефіру і 1 чайну ложку меду. Все перемішуємо і приймаємо три рази в день перед їдою протягом місяця. Можна також приймати напій безстроково — для збільшення імунітету і підвищення опірності організму.

Також їм можна полоскати рот — це допоможе позбутися від кровоточивості ясен, зміцнює зубну емаль.

Кропив’яний мед для очищення і підняття імунітету, прискорення обміну. Збираємо 3 кг кропиви, пропускаємо вимиті рослини через соковижималку. На виході отримуємо 300 мл соку і стільки ж додаємо натурального меду. Перемішуємо і наполягаємо добу в темному місці. Приймаємо по 1 чайній ложці кропив’яного меду, запиваючи склянкою теплої води, три рази в день перед їжею. Приймаємо, поки не закінчиться приготовлена порція кропив’яного меду.

Рецепти з кропиви допоможуть вам приготувати корисні страви, які додадуть вам сили і здоров’я.

Вітамінний салат з кропиви з сиром.

Береться жива кропива, дрібно нарізається. Щоб вона не палила, необхідно її пом’яти. Додаємо дрібно нарізані зелені стрілки часнику і кріп. Перемішуємо і додаємо домашній сир. Трохи солі і перцю. Знову перемішати. Заправляти нічим не треба — просто сир повинен бути свіжим.
Корисний при авітамінозі і в період інфекційних захворювань, як засіб профілактики.

Салат з кропиви

Салат з кропиви з черемшею. Нарізаємо свіжу кропиву, трохи мнемо її, додаємо порізаний пучок черемші і відварену буряк тремо на тертці. Посолити і поперчити. Заправляємо олією. Добре очищає кишечник, насичує організм вітаміном С, усуває запори.

Вітамінний чай з кропиви

На одну порцію чаю беремо щіпку кропиви, додаємо сушену моркву, жменя ягід шипшини, сушені листя чорної смородини, листя брусниці. Все перемішуємо і заливаємо окропом — 0.5 літра. Краще все це робити в термосі. Через дві години чай готовий. У чашку додайте трохи меду.
Напій очищає організм, чудово відчувають себе нирки, печінка і весь ШКТ. При цьому ще й судини очищаються!

Догляд за волоссям. Ополіскувач з кропиви

Ополіскування кропивою після миття волосся повертає фарбованим волоссям життя, з’являється блиск і пухнастість, вони стають слухняними. Також швидше ростуть. Йде свербіж шкіри. Зменшується, а з часом повністю зникає лупа.

Ополіскувач можна готувати як зі свіжою кропиви, так і купити в аптеці суху траву або самому її заготовити в травні.

Ополіскувач готується просто — 2-3 ложки сухої трави або пучок живий молодої кропиви заливаєте 1 літром гарячої води і наполягаєте її до охолодження. Виливаєте в тазик і туди опускаєте голову — трохи потримайте, поки волосся більше вберуть корисних речовин. Після цього не треба обполіскувати водою — просто витираємо рушником.

Шкоди та протипоказання

1. Якщо людина страждає високим вмістом гемоглобіну в крові, у нього спостерігається згущення крові та підвищена її згортання, то кропива в таких випадках протипоказане. Так пишуть у всіх статтях про кропиву! Але…

Є маленький секрет:

ті, у кого густа кров, кропиву можуть вживати спільно з буркуном, який компенсує дію кропиви на густину крові — її розрідженням. Просто корисні властивості кропиви настільки високі, що гріх її не застосовувати, якщо це негативний вплив можна компенсувати натуральним антикоагулянтом!

Також кропива до цвітіння не згущує кров, вона її в цей період розтискає. Сгущивать починає після цвітіння.

2. Не можна застосовувати кропиву, якщо ви вживаєте антикоагулянти (розріджують кров препарати) , так як вона буде блокувати їх дію.

3. Також категорично протипоказані настої, відвари і страви з кропиви вагітним жінкам саме з-за високого вмісту вітаміну До, так як підвищення згортання крові може призвести до посиленого утворення згустків крові, що небезпечно, і може статися викидень. Не можна вагітним жінкам піднімати гемоглобін, використовуючи будь-які суміші на основі кропиви, — вона тонізує матку і провокує загрозу викидня.

4. Забороняється вживання кропиви для людей з серцево-судинними проблемами, з тромбофлебітом і варикозним розширенням вен.

5. Не бажано її застосування при пухлинах матки і придатків.