7 кращих добавок для схуднення

439

1. Вітаміни групи В
Вітаміни групи В мають здатність не тільки покращувати обмін речовин, але і захищати від стресу. Вони сприяють спалюванню жиру, збільшують поглинання та використання білка, який є головним компонентом для прискорення обміну речовин і, відповідно, втрати ваги.

Крім того, вітаміни групи допоможуть не втратити в процесі схуднення разом з жиром і м’язову масу. А, наприклад, В2 і В6 допоможуть ще й нормалізувати роботу щитовидної залози.

Найбільша кількість природних вітамінів групи В присутня в темно-зелених листових овочах, рибі, м’ясі птиці, яловичині, молюсках, яйцях і цільному зерні.

2. Вітамін С
Вітамін С зміцнює імунітет, а також знижує рівень холестерину в крові. Утворюються при його допомозі червоні кров’яні тіла сприяють активізації внутрішньоклітинних обмінних процесів. Наприклад, допомагають перетворювати глюкозу в енергію, що сприяє підтримці оптимального жирового балансу. Крім того, вітамін С захищає наш організм від різних вірусних інфекцій, що особливо актуально в холодну пору року.

На жаль, наш організм не здатний виробляти даний вітамін самостійно. Тому необхідно поповнювати його резерви через їжу. Для цього побільше вживайте зелень, болгарський перець, полуницю, ківі і, звичайно ж, цитрусові.

3. Вітаміни групи D
Так званий «сонячний вітамін» допоможе забезпечити не тільки гарний настрій, але і нормальну роботу серця, судин, а також засвоїти фосфор і кальцій, який, у свою чергу, активно бере участь в процесі розщеплення в організмі жирової тканини. Крім того, вітамін D3 захистить від багатьох простудних інфекцій.

Високий вміст вітаміну D можна знайти в таких продуктах, як риба, яйця, гриби.

4. Магній
Магній є одним з найбільш важливих мікроелементів для здоров’я і нормальної життєдіяльності людини. Із-за дефіциту магнію людина відчуває стрес, головні болі, судоми, спазми кінцівок, сильну втомлюваність. При схудненні цей компонент необхідний для переробки глюкози, жиру, білків, а також для підтримки потрібного рівня інсуліну. Крім того, магній допоможе позбутися від стресу.

Природними джерелами магнію є листової шпинат, гречана крупа, горох, квасоля, молочні продукти, горіхи, пшеничні висівки, деякі види риби (лящ, палтус, макрель), абрикоси, кавун.

5. Жирні кислоти класу Омега-3
Найбільш важливими омега-3-поліненасиченими жирними кислотами є альфа-ліноленова кислота (АЛК), ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозагексаєнова кислота (ДГК). Дані компоненти здатні не тільки сприяти втраті зайвої ваги, але і мають протизапальну дію, підвищують ефективність роботи мозку, серця, сітківки очей, є профілактикою для онкозахворювань.

Організм людини нездатний самостійно синтезувати ці жирні кислоти з більш простих речовин. Таким чином, накопичення довголанцюгових ЕПК і ДГК в організмі є найбільш ефективним, коли вони потрапляють безпосередньо з їжі. До продуктів з високим вмістом омега-3 жирів відносяться лосось, креветки, тунець, сардини, риб’ячий жир, волоські горіхи, водорості, насіння льону, ріпакова олія.

6. Клітковина (харчові волокна)
Важлива роль клітковини в процесі схуднення вже давно доведена багатьма науковими дослідженнями. Її вживання істотно знижує рівень апетиту і викликає почуття насичення до того, як ви вмудритеся переїсти. Практика показує, що спортсмени, які беруть клітковину, втрачають значно більше ваги, ніж ті, хто цього не робить. Єдина умова для прийняття клітковини — ви повинні бути впевнені, що протягом дня споживаєте достатньо води.

Багато клітковини міститься в овочах, бобових, цільному зерні, вівсяної каші, насінні льону, горіхах, морській капусті, яблуках, грушах, смородині.

7. Селен
Селен здатний нормалізувати роботу головного органу, який відповідає за повноцінний метаболізм — щитовидної залози. Крім того, даний мікроелемент служить для профілактики виникнення серцево-судинних і онкологічних захворювань, підвищує витривалість організму, допомагає виводити іони важких металів.

Продукти з високим вмістом селену — це яловичина, птиця, риба, яйця, морепродукти, печінка, кокос, білі гриби, пшеничні висівки, часник.

Всі перераховані вітаміни і мінерали, без сумніву, здатні допомогти впоратися із зайвою вагою. Однак не варто забувати, що ніякі харчові добавки не замінять фізичної активності і тренувань!
#здоров’я #користь #вітаміни