Як вибрати меблі в квартиру

2-3-2021

У малогабаритній квартирі, як би вдало ми не продумали планувальне рішення, буде стояти проблема нестачі місця для зберігання речей. Тому завдання архітектора-придумати таке зонування простору, щоб функціональність меблів залежала від того, як мешканці використовують приміщення. Якщо це вітальня-студія з обладнаним спальним місцем, необхідно передбачити її зручну і швидку трансформацію в спальню і т.д. Наприклад, в стіні може бути «захований» як висувний стіл або диван, так і ліжко або робоче місце. І в залежності від завдань можна використовувати різні меблі. Інакше кажучи, одне і те ж приміщення може володіти різним функціоналом. Також хочемо порекомендувати  Меблі Сокаль  , тут меблі за кращою ціною.

2. Вбудовані меблі

Щоб на 100% задіяти простір квартири, краще використовувати вбудовані меблі, виходячи з геометрії житла. При цьому конструктивні особливості і наповнення меблів реально вибрати відповідно до індивідуальних вимог замовника. Наприклад, шафа-купе можна виконати точно за розмірами ніші, задати висоту від підлоги до стелі, всередині передбачити вішала для короткого і довгого одягу, відкриті полиці, висувні ящики для зберігання, встановити дзеркальні дверцята, які візуально розширять простір квартири.

3. Максимум функціональності

Зверніть увагу на багатофункціональні меблі. Пуф для передпокою вибирайте з відкидним сидінням – всередину можна покласти необхідні дрібниці, наприклад, губки і креми для чищення взуття. При виборі ліжка в спальні віддайте перевагу моделі з білизняним відсіком або передбачте подіум, щоб з’явилося додатковий простір для зберігання постільних речей.

4. Стелажі

Відмінним рішенням для малогабаритної квартири будуть стелажі, але на відміну від класичних моделей, де присутня задня стінка, краще використовувати варіанти без задньої панелі. Такі відкриті стелажі чудово підійдуть для зберігання чого завгодно, наприклад, книг або журналів, і при цьому візуально не будуть «з’їдати» простір.

5. Меблі-трансформер

Ідеальний варіант організувати простір малогабаритної квартири з комфортом, незважаючи на обмежений простір, – використовувати предмети-трансформери.

  • у невеликій квартирі-студії буде раціонально встановити шафу-ліжко, прихований в стіні, де спальне місце просто піднімається і вдень ховається з очей.
  • незвичайна модель-компактна кухня-шафа, за дверцятами якої прихована вся “начинка”, що включає барну зону, мийку, мікрохвильову піч або інші елементи в залежності від комплектації. Для підведення води і електрики на задній панелі передбачені технологічні отвори.
    • у вітальні-їдальні стане в нагоді обідній стіл, у якого частина стільниці при обертанні може перетворитися в невеликий диванчик. Або зворотний варіант-невеликий компактний диванчик, здатний трансформуватися в стіл і кілька стільців з м’якими сидіннями.
    • двоярусне ліжко-трансформер для дитячої кімнати випускається в різних варіаціях. Наприклад, в закритому стані це може бути гарний шафа, який за допомогою підйомного механізму перетворюється в два спальних місця, розташованих одне над іншим.

6 цікавий варіант – диван-ліжко, який перетворюється не просто в ліжко (цим навряд чи когось можна здивувати), а в двоярусне ложе, що виглядає дійсно незвично.

  • цінною знахідкою для ергономіки малогабаритної квартири буде механізм-трансформер, що дозволяє маленькому журнальному столику перетворитися в повноцінний обідній стіл.

6. » повітряні ” меблі

Індустрія мебелебудування постійно розвивається, виробники створюють надувні меблі з використанням якісних матеріалів, приємну по тактильним відчуттям. Існують моделі крісел, диванів з вбудованим підсвічуванням. Такі меблі в разі необхідності можна швидко скласти і звільнити площу квартири.

7. Складні меблі

Складні меблі є прекрасним варіантом для ергономіки невеликого простору квартири. Наприклад, очевидна перевага складних стільців в тому, що в складеному стані вони можуть компактно висіти на стіні або бути покладені в стопку, а при необхідності легко розкладаються і перетворюються в звичний нам предмет меблів.

8. Пуфик

Дуже цікавий і функціональний предмет меблів-пуф, який є прекрасним аналогом стільця або крісла, але при цьому залишається мобільним, компактним і легким. Завдяки своєму невеликому розміру пуф може легко забиратися навіть під невеликий журнальний столик. Він може служити підставкою під ноги для тих, хто любить зручно витягнутися на дивані або кріслі, бути тумбочкою або стати прикрасою інтер’єру.

9. Пересувні меблі

Меблі на коліщатках володіє очевидною мобільністю в порівнянні зі звичайною і при цьому виглядає в інтер’єрі вельми вишукано. Але ж така легкість пересування в малогабаритній квартирі буде значним плюсом. Це може бути столик на колесах, крісло або стілець, пересувний стелаж. На невеликій кухні буде вельми до речі висувається пересувний кухонний острів. Для зберігання одягу-пересувні підлогові вішалки.

10. Розсувні меблі

Розсувні меблі-це компактність і функціональність в одному предметі. Наприклад, диван-ліжко з відсіком для зберігання ковдр або подушок або журнальний столик з розсувною стільницею, що перетворюється в повнорозмірний обідній стіл.

11. Компактні меблі

Виробники розробляють спеціальні набори меблів, які чудово підійдуть для невеликих квартир. Наприклад, стіл і чотири табурети, висота яких дозволяє повністю засунути їх під стільницю.