Корисні властивості мускатного горіха

484

Мускатний горіх — чудове джерело корисних мінералів (таких як мідь, калій, кальцій, марганець, цинк, залізо, магній) і вітамінів (вітамін C, рибофлавін, фолієва кислота, ніацин, вітамін A).

В цій спеції багато флавоноїдів з високою антиокислювальної здатністю, головні з яких – бета-каротин і криптоксантин.

1. Стимулятор мозку.
Колись давно римські і грецькі цивілізації використовували мускатний горіх як стимулятор мозкової діяльності. Цей чарівний горішок покращує концентрацію, дозволяючи людині максимально зосередитися на роботі.

2. Схильні до частих депресій? Переслідує апатія?
Додавайте щодня в їжу мускатний горіх (так, щоб протягом дня ви витратили цілий горішок). Він провокує вироблення ендорфіну (гормону радості і щастя), в результаті у людини піднімається настрій, повертається життєрадісність і активність.

3. Натуральне знеболювальне.
Мускатний горіх – один з ключових компонентів традиційної китайської медицини. Китайці віддавна використовували цю спецію, щоб лікувати болю в черевній порожнині. Знеболюючі властивості мускатного горіха будуть корисні і в ряді інших випадків. Наприклад, якщо ви страждаєте від хворих суглобів, болі в м’язах, артриту, ран та ін. Щоб зменшити больові відчуття практики Аюрведи також з успіхом застосовують ефірне масло мускатного горіха.

4. Від розладу шлунку.
Ядра мускатного горіха вже багато століть застосовують як лікарський засіб, що допомагає при захворюваннях нирок і травного тракту. Якщо ви страждаєте від проблем з травленням, таких як діарея, запор, здуття живота і т. д., додавайте в їжу пряний горішок.

5. Детоксикація організму.
Шкідлива їжа, дієти, забруднення, нервове напруження, куріння, медикаменти та інші зовнішні фактори сприяють накопиченню токсинів. Печінка і нирки страждають від цього в першу чергу. Мускатний горіх допомагає в очищенні організму від отрут, бере участь у лікуванні печінки, запобігає, а в деяких випадках навіть розчиняє ниркові камені.

6. Замість стоматолога.
Завдяки своїм антибактеріальним властивостям мускатний горіх успішно справляється з галітозом та іншими причинами неприємного запаху з рота. Саме тому цю спецію так часто використовують при виробництві зубної пасти. Корисні властивості мускатного горіха поширюються також на хвороби ясен і зубний біль.

7. Легке снодійне.
Не виходить швидко заснути? І тут на допомогу прийде цей дивовижний продукт. Просто випийте на ніч склянку коров’ячого молока з додаванням чайної ложечки меду і щіпки меленого мускатного горіха. Науці давно відомо, що в малих кількостях мускатний горіх діє як заспокійливий засіб при безсонні.

8. В лікуванні прищів.
Домашній скраб, виготовлений з тертого мускатного горіха і меленого помаранчевої сочевиці, лікує прищі, очищає забиті пори, позбавляє від старих клітин. Сліди, що залишилися після прищів, нікого не прикрашають. Їх можна зробити менш помітними знову ж таки з допомогою мускатного горіха. Для цього його порошок потрібно з’єднати з медом до утворення лікувальної пасти. Її важливо регулярно накладати на проблемні ділянки для вирівнювання контуру.