МАСАЖ ПРОТИ ЗМОРШОК

441

Крок 1. На лобі
Кінчиками пальців масажуйте лоб, роблячи кругові рухи. Почніть робити масаж від середини лоба і повільно рухайтеся в напрямку скронь. Масажуйте повільно. Повторіть «маршрут» 3 рази.

Крок 2. Між брів
Щоб на переніссі не з’являлися зайві зморшки, щодня середнім і безіменним пальцями акуратно ковзаєте від перенісся до крил носа. Повторюйте 5-6 разів у кожному напрямку.

Крок 3. Біля носа

Крок 4. Навколо очей
Закрийте очі і розслабтеся. Кінчиками пальців делікатно натискайте на область у внутрішніх куточків очей. Потім ковзаєте пальцями по верхнім і нижнім століттям, описуючи коло.

Крок 5. Навколо губ
Середній та безіменний пальці рук покладіть в поглиблення між нижньою губою і підборіддям. Виробляєте ковзаючі рухи в напрямку куточків губ, потім до середини верхньої губи. Повторіть 3 рази.

Крок 6. Щоки
Вказівним і середнім пальцями виконуйте кругові рухи спочатку від середини верхньої губи до мочок вух, а потім від середини підборіддя до мочок вух. Те ж саме виконайте з надутими щоками.

Крок 7. Шия
Внутрішніми сторонами долонь акуратно масажуйте шкіру шиї: робіть ковзаючі рухи від ключиці до підборіддя. Не натискайте на шкіру: рухи повинні бути плавними.

Крок 8. Овал особи
Вказівним і середнім пальцями проведіть, злегка натискаючи на шкіру, по овалу особи від правого вуха, через підборіддя до лівого. Таке ж зробіть рух у протилежний бік. Повторіть 2 рази.

Крок 9. Підборіддя
Кісточками зігнутих пальців (мізинця, безіменного, середнього і вказівного), злегка натискаючи, масажуйте підборіддя від правого вуха до лівого і в протилежну сторону. Повторіть 4-5 разів.