Як нестача вітамінів може позначитися на нашій зовнішності

439

Всі знають, що вітаміни – це особливі речовини, які не мають калорій і не є будівельними матеріалами для тіла. Але вони виконують ряд найважливіших функцій організму – підтримують на належному рівні обмін речовин, стежать за роботою ферментів, стимулюють обмінні процеси, передачу нервових імпульсів і багато іншого.

Словом – вони приносять в організм стан гармонії. Але це тільки тоді, коли вони надходять в організм у необхідній кількості. Однак як зрозуміти, що в організмі дефіцит вітамінів?

Існує кілька типових зовнішніх симптомів, на підставі яких проблему може помітити навіть не медик:

! Ваші волосся
Як визначити брак вітамінів в організмі

Якщо організм здоровий, робить волосся блискучим, вони пружні, буквально струмує по плечах і переливаються на сонці. Якщо ж волосся стали виглядати як пучок соломи не тримають форми в зачісці, плутаються, січеться, вони потьмяніли і навіть живильні маски їх не рятують – це одна з ознак нестачі вітамінів.

Суха і свербіння шкіри голови – це ознака дефіциту вітаміну Е, а якщо з’являється дерматит на шкірі голови і ретинолу (вітамін А); або дефіциту вітамінів групи В, які допомагають живити шкіру голови і проводити до шкірним покривом нервові імпульси.

При надмірній жирності волосся потрібно думати про дефіцит рибофлавіну, а при їх сильному випаданні зазвичай не вистачає фолієвої кислоти або вітаміну С. Лупа з’являється при дефіциті вітамінів В12 і В6 або ненасичених жирних кислот.

Крім того, волосся страждає при дефіциті мінеральних речовин, особливо заліза і кальцію.

! Ваші нігті
Здорові нігті добре ростуть і мають рівний колір, гладкі, а шкіра навколонігтьової ложа – блідо-рожева, без тріщин і задирок.

Якщо ж ваші нігті гнуться, шаруються, розтріскуються впоперек або вздовж нігтя, погано ростуть і виглядають блідо, жовтіють – швидше за все, це говорить про дефіциті вітаміну С (аскорбінової кислоти). Глибокі задирки свідчать про нестачу вітаміну А, вітаміну Е, а якщо у вас терпнуть пальці – швидше за все, вам слід заповнити дефіцит вітамінів групи В.

! Ваша шкіра
Шкірні покрови – це взагалі «дзеркало» вітамінного дефіциту, на них відображаються прояви нестачі майже всіх речовин, що відносяться так чи інакше до вітамінних.

Сухість шкіри на обличчі, прояв зморшок – дрібних і більших, блідість шкіри – це наслідок дефіциту вітамінів Е або А, нікотинової кислоти.

Жирність шкіри та її лущення може вказувати на дефіцит вітаміну В2, вугри і почервоніння плямами – це дефіцит жирних кислот і разом із ними і жиророзчинних вітамінів. Якщо часті алергічні та інші види дерматитів, це проблема з вітамінами групи В і вітамін Н (біотин). При його дефіциті також можуть бути прояви гіперпігментації на шкірі – поява коричневих плям, родимок.

Жовтуватий відтінок шкіри говорить про недостатність вітаміну В12.
Шкіра тіла також сигналить про проблеми з вітамінами – прояв сухості і гусячої шкіри на стегнах і плечах говорить про нестачу вітамінів А і Е, а довгостроково незагойні синці, особливо в зоні гомілок і передпліч, говорять про проблеми з судинами шкіри із-за дефіциту рутина (вітамін Р) і вітаміну С.

Маючи в своєму добовому раціоні такий продукт, як Energy Diet ці проблеми вам не страшні!!! Харчуйтеся різноманітно, віддавайте перевагу тільки якісним продуктам, використовуйте щадну кулінарну обробку і залишайтеся завжди здоровими і красивими!!! #здоров’я #наше_здоровье#поради