Як вибрати рослину

10-18-2018

Ні шикарні меблі, ні дорогі і модні аксесуари не прикрасять будинок так, як декоративні кімнатні рослини. Тільки вони створюють неповторний затишок і тільки вони в певних умовах підтримують зв’язок людини з природою Маленькі оази зелені роблять благотворний вплив на здоров’я, зволожують і очищають повітря, що наповнюють його фітонцидами. Хочу порекомендувати online dispensary canada no card

У недалекому минулому вибір рослин у квіткових магазинах був невеликий, та все цікаве і рідкісне можна було в дуже обмеженій кількості придбати тільки в ботанічних садах або у нечисленних колекціонерів. Зараз ринок кімнатних рослин пропонує величезний асортимент, регулярно з’являються новинки. Можна навіть виписати вподобане рослина по каталогу.

Однак не має достатнього досвіду квітникаря часто чекають неприємні сюрпризи, так як призначення пропонованих торгівлею рослин у горщиках може бути різним: крім придатних для кімнатних умов, є одноразові подарункові екземпляри, а також види і сорти, які потребують особливих умов утримання (зимові сади, флорариумы).

Спробуємо розібратися в цьому квітковому достатку
У будь-який час року можна зустріти в продажу гарноквітучі рослини в горщиках. Багато з них надходять в магазин спеціально до якого-небудь свята. З наближенням Різдва і Нового року найчастіше можна побачити пуансеттію і азалію, в інший час — герберу, примулу, цинерарію, дрібноквіткові гвоздики або мініатюрні троянди, а також цибулинні — гіацинти, нарциси, тюльпани, крокуси.

Призначення таких рослин в горщиковій культурі на кшталт зрізочним, з тією лише різницею, що тримаються вони довше. На жаль, закладені бутони розпускаються досить швидко, а потім рослина втрачає свою привабливість. Домогтися настільки ж пишного цвітіння іншим разом в кімнатних умовах часто неможливо.

Але можна підібрати такі види і сорти, які будуть жити в будинку довгі роки і регулярно радувати господарів рясним цвітінням. Взимку — це еухаріс, спатифиллум, рипсалидопсисы; навесні — сенполія, клівія, ахіменес, гиппеаструм, бальзамін; влітку — пеларгонія, фуксія, кампанула; восени — епісція, есхінантус, муррайя, кринум, валлота. Багато з цих рослин можуть цвісти і в інше, ніж зазначено, пору року, наприклад, Клівія, сенполії, спатифиллум.

Деякі квітучі в кімнаті культури вирощують заради красивих або їстівних плодів: цитрусові, ривину, ардизию, паслін, перець.

Не обійтися в будинку, звичайно, і без декоративнолиственних рослин. Багато з них вишукані завдяки красивій листю: монстера, різні пальми, циссус, шеффлера, дізіготека. Дивно різноманітні папороті, їх листя-вайі то шкірясті, глянцеві як у фанерофлебии і аспленіума, то легкі, ажурні — у адиантумов, пеллеи, нефролеписов. Інші декоратівнолі залучають яскравою, часом химерної забарвленням листя. Такі бегонії, кодіеум, диффенбахии, аглаонеми, фітонії, плющі, драцени, маранти і багато інших.

Перевага цієї групи рослин в тому, що вони Декоративні цілий рік, при правильному догляді довговічні, можуть жити в будинку не один десяток років. Більшість їх прекрасно розмножується живцюванням або діленням маточника.

Звичайно, межа між першою і другою групою рослин досить умовна, так як серед них чимало видів, у яких і квітки, і листя декоративні, наприклад, пахистахис, руеллія, гібіскус.

Особливу групу кімнатних рослин складають кактуси та інші сукуленти. Вони підкорюють не тільки екзотичною формою, але багато володіють чудовими квітками. Здебільшого-це невеликі рослини, які не займають значного місця в будинку. На підвіконні одного вікна можна зібрати непогану колекцію кактусів або толстянок, гастерий, хаворт, очитків. Догляд за ними нескладний і не потребує такої уваги в жарку або прохолодну погоду, як, наприклад, папороті або марантовие.

Людей, далеких від квітництва, хочеться застерегти від придбання рідкісних, важких в культурі рослин, подібних багатьом орхідеям, бромелій, епіфітних папоротей. Їм потрібні строго певні умови утримання і субстрати. Краще почати з більш невибагливих культур, тим більше, що завдяки їх різноманіттю, неважко підібрати рослини на свій смак.