Корисні властивості і вплив на організм Вітаміну F

510

Жиророзчинний вітамін F включає комплекс поліненасичених жирних кислот, що потрапляють в організм не тільки з їжею, а й за допомогою шкіри, а саме при використанні мазей або косметичних засобів.

Важливо! Вітамін F руйнується під впливом тепла, світла, а також кисню, при цьому його корисні властивості втрачаються, поступаючись місцем токсинів і вільних радикалів.

Користь вітаміну F

Забезпечення засвоєння жирів.
Нормалізація жирового обміну безпосередньо в шкірі.
Виведення холестерину.
Поліпшення процесу дозрівання сперматозоїдів, що сприятливо позначається на репродуктивній функції.
Зміцнення опорно-рухового апарату.
Поліпшення зовнішнього вигляду волосся, а також шкірного покриву (не дарма цей вітамін часто називають «вітаміном здоров’я і застосовують при виготовленні косметичних засобів).
Зміцнення імунітету.
Прискорення загоєння.
Полегшення перебігу алергії.
Зняття запалення і набряків.
Усунення больового синдрому.
Нормалізація артеріального тиску.

Важливо! Вітамін F захищає клітини від ураження шкідливими речовинами, тим самим запобігаючи їх руйнування і зупиняючи переродження в пухлинні.

Дефіцит вітаміну F

Недолік вітаміну F призводить до передчасного в’янення шкіри, розвитку запалення, алергії, не кажучи вже про порушення обмінних процесів, що негативно позначається на роботі організму в цілому.

Дефіцит цього вітаміну у дітей проявляється відставанням у рості і поганий надбавкою у вазі, не кажучи вже про частих інфекційних захворюваннях.

У дорослих тривала нестача вітаміну F значно збільшує ризик виникнення інфарктів і інсультів.

Якщо говорити про гіпервітамінозі вітаміну F, то це порушення зустрічається вкрай рідко, до того ж цей вітамін абсолютно безпечний для людини, так як не володіє токсичною дією. У деяких випадках надмірне вживання вітаміну F провокує розвиток алергічної реакції, печію та болі у шлунку.

Добова норма вітаміну F

Оптимальна добова доза споживання вітаміну F досі не встановлена. При повноцінному збалансованому харчуванні в додатковому прийомі вітаміну F немає необхідності.

Прийнято вважати, що середня добова норма вітаміну F складає приблизно 1000 мг, що відповідає двом столових ложок рослинного масла.

АЛЕ! Існує категорія осіб, яким показана підвищена доза вітаміну F. Це люди з підвищеним холестерином і надмірною вагою, атеросклерозом судин і цукровий діабет, шкірними і аутоімунними захворюваннями. Крім того, добова норма вітаміну F збільшується при інтенсивних заняттях спортом.

У яких продуктах міститься вітамін F?

Основне джерело вітаміну F – це рослинне масло, яке може бути лляним, соєвою, соняшниковою, кукурудзяною, оливковою олією, горіховим і пр.

Також поліненасичені жирні кислоти містяться в таких продуктах:

оселедець;
лосось;
горіхи;
скумбрія;
риб’ячий жир;
насіння;
авокадо;
сушені фрукти;
чорна смородина;
пророщені зерна пшениці;
вівсяні пластівці;
соєві і бобові культури.
Важливо! Вітамін F вкрай нестійкий до дії підвищених температур, а тому є лише в рослинній олії холодного віджиму. Мало того, знижує концентрацію цього вітаміну в маслі і вплив прямих сонячних променів. З цієї причини рекомендується зберігати масло в темній герметично закупоривающейся тарі (обов’язково в темному і прохолодному місці). Пам’ятайте і про те, що вітамін F руйнується в процесі нагрівання, тому смажена їжа, приготована на рослинному маслі, не містить вітаміну F.
#здоров’я #користь #вітаміни