Як вилікувати ясна?

3-28-2019

У мене постійно кровоточили ясна, до стоматолога все ніяк не могла зібратися з-за страху, а тут одного хорошого лікаря порадили, і все-таки пішла. І не пошкодувала. Найбільше мені сподобався його підхід кардинально відрізняється від підходів всіх раніше зустрічалися мені стоматологів. Він не сказав, що у мене в роті пекло, і що ходити мені до нього все життя кожні три місяці. Він розписав мені програму дій і пообіцяв, що якщо я буду «правильно доглядати за порожниною рота», мені взагалі довгий час може не знадобитися більше стоматолог.

Рекомендуємо почитати про https://dentfamily.com.ua/uslugi/lechenie-desen/vektor-terapiya/

Повертаюся до ясен. По-перше, у мене була парочка старих пломб, які обкололісь, то спочатку були неправильно встановлені, так що їх гострі краї постійно дратували десна. Тобто пломби все-таки потрібно ставити у перевіреного лікаря (а при необхідності — оновлювати).

По-друге, як виявилося, я абсолютно неправильно чистила зуби все своє життя. Дивно те, що ніхто із зубних лікарів жодного разу мене не питав, як я чищу зуби (не скільки раз, а саме яким чином), і не показував, як це треба робити. Виявилося, що потрібно м’якою щіткою багаторазово (8-10 разів) як би підмітати кожен зуб, починаючи від ясен до краю зуба. Йде хвилин 15 на всю процедуру. Але я вже звикла (вже місяць так чищу). Ясна отримують масаж, а головне — вимітається все, що застряє не тільки між зубами, але і між яснами і зубом.

По-третє, вранці зуби потрібно чистити після сніданку, а не до. І взагалі, чомусь нас вчили, що головне-почистити зуби вранці, а ввечері-це вже як би другорядне. А насправді саме ввечері – дуже важливо позбавити повністю рот від залишків їжі, позбавивши таким чином карієсогенних мікробів їх живильного середовища. Вранці прокинутися з чистим і свіжим диханням, поснідати, і знову позбутися від залишків їжі, почистивши зуби. Інакше ми йдемо на роботу, а в роті кипить робота з накопичення нальоту і руйнування зубів (бактерії теж поснідали).

Отже, щоб вилікувати ясна, потрібно зробити в стоматології чистку від каменів, а потім протягом 2-4 тижнів ретельно чистити зуби наночь і після сніданку. Крім того, стоматологи прописують після вечірньої чистки полоскати рот антисептичними препаратами, що містять хлоргексидин (Елюдріл, Лоробен, запитайте у лікаря або в аптеці). Я почитала про хлоргексидин в стоматології, його принадність в тому, що він не просто вбиває масу видів хвороботворних бактерій, але і довгий час після застосування продовжує це антибактеріальну дію, тому що вбирається в шкіру.

Чесно кажучи, я дуже рада, що нарешті пішла до стоматолога, за цей місяць я встигла відвикнути від кровоточивості ясен, вони міцні, світло-рожеві, як і годиться, без всяких гінгівітів і т. п. Приємно прокидатися вранці. Загалом, моя порада — якщо у вас кровоточать ясна, терміново шукайте компетентного лікаря і йдіть до нього, а вже зараз почніть правильно чистити зуби. Не відкладайте ще на три роки, адже відростити нові зуби дуже складно, набагато простіше звинувачувати в своїх хворобах невмілих лікарів, злісну рекламу солодощів, погану екологію, навіть уряд, кого завгодно, крім самого себе!