Трава Карла Великого

572

Хочу дати рецепт настою, який добре допомагає при багатьох хворобах, а саме при паралічі трійчастого нерва, особових парезах, неврозах, нервовому виснаженні, пригніченому настрої, утрудненому сечовипусканні, метеоризмі.

1 ст. л. сухого кореня колючника бесстебельного залийте 200 мл окропу, дайте настоятися 2 години в закритому посуді, потім процідіть. Це — денна доза, яку треба випити ковтками. Курс лікування — до покращення стану.

Зовнішньо настій застосовують при геморої, ранах, а також при вугрів і інших шкірних захворюваннях.

Колючник безстебельні з сімейства айстрових, багато його зустрічали на лісових галявинах. Цвіте колючник з середини липня до кінця жовтня. Тільки збирати його можна лише вдень в суху сонячну погоду, тому що з настанням сутінків, в мряку і перед дощем квіти закриваються.

Латинська назва рослини — Carlina acaulis L. — пов’язано з ім’ям короля франків Карла Великого. За давнім переказом, під час чуми, що вразила його війська, до Карла з’явився ангел і вказав на колючник як на засіб, здатний відвернути лихо.

Корінь колючника має гірко-солодкий, ароматний, мигдальний смак. Сам пробував. А коли був у Словаччині, то дізнався, що місцеві жителі заготовляють його пізньої осені і вживають в їжу.

З коренів колючника можна готувати і настоянку: 20 г подрібненого коріння залити 200 мл горілки, настояти 14 днів, процідити. Приймати по 15-20 крапель 2-3 рази на день при всіх зазначених на початку листа захворюваннях.

Колючник входить до складу відомого бальзаму Біттнер — комбінованого препарату рослинного походження, що складається з екстрактів 24 трав’янистою низькорослою рослиною, батьк