ПЯТЬ ДИХАЛЬНИХ ВПРАВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИКИ

721

Перша вправа.
Його можна виконувати в будь-якій ситуації, і ніхто навіть не помітить, що ви займаєтеся дихальною гімнастикою. Сенс цієї вправи — в рівному розподілі часу вдиху, затримки повітря в легенях і видиху. Спочатку рекомендується на кожен етап відводити за 6 секунд. Тобто, 6 секунд відбувається вдих, 6 секунд вам не потрібно дихати і 6 секунд проводиться видих. Як тільки ви відчуєте, що це вправа дається надто легко, збільште спочатку на 7 секунд, а потім і більше.

Друга вправа.
Глибоко вдихніть і нахиліть голову вперед, не видихаючи. Чим довше вам не потрібно повітря, тим краще. Після цього підніміть голову рівно і видихніть. Це — дуже корисне в енергетичному плані вправу, оскільки ви контролюєте себе і підключаєте резерви свого організму. А ще з його допомогою можна поступово збільшувати об’єм легенів.

Третя вправа.
Найважливіше — не заплутатися, роблячи цю вправу, оскільки воно передбачає чергування сильних і слабких видихів і вдихів. Спочатку дуже глибоко вдихніть і різко видихніть. Потім зробіть звичайний вдих, а видих повинен бути при цьому активним. Потім навпаки: різко і сильно вдихніть, а видихніть за інерцією. Чергування повторіть кілька разів. Коли ви вирішите закінчити вправу, глибоко, наскільки можете, вдихніть і затримайте дихання. Це — одне з найсильніших вправ дихальної гімнастики, яке підвищує енергетику.

Четверта вправа.
У цій вправі ви будете поперемінно дихати то однією, то іншою ніздрею. Воно було розроблено дуже давно, як відмінний стимулятор енергетики людини. Спочатку закрийте праву ніздрю і на два рахунки вдихніть лівої. Затримайте дихання, рахуючи про себе до восьми і одночасно закриваючи ліву ніздрю. Видихніть правою ніздрею і повторіть вправу спочатку. Потім змініть порядок і дихайте правою ніздрею.

П’ята вправа.
Також енергетику можна простимулювати наступним чином. Покладіть руки на живіт в області пупка. Поступово вдихайте і стежте, як трохи живіт надувається. Потім сильно натискайте на живіт і робіть енергійний видих. Темп вправи можна поступово прискорювати в залежності від того, як ви самі будете себе почувати. Однак, в першу чергу, прагнете до якості, а не швидкості. Вважається, що при правильному диханні легкі задіяні повністю, а не тільки їх верхня частина.

Кожне з цих вправ можна використовувати окремо від усіх, роблячи по двадцять разів і по декілька разів на день. Окремо вправи теж досить ефективні. Вони допоможуть вам відчути приплив енергії і сил, навіть якщо ви витратите на них лише п’ять хвилин в день. Але пам’ятайте, що необхідно орієнтуватися на ваш власний організм і самопочуття під час їх проведення.