Горіхи — друзі судин

469

Люди, що страждають вегето-судинною дистонією, часто бувають дратівливими, відчувають гостру або тупу головний біль, тяжкість у шлунку. Щоб впоратися з усіма цими неприємними проявами, потрібно займатися зміцненням організму.
Починати день з легкої розминки. Різко вставати з ліжка можна, спочатку розітріть руки (по черзі, одна іншу), потім плечі, груди, ноги
і, пролежавши після цього 5 хвилин, спокійно підніміться.

Прийміть контрастний душ, обливайтеся то теплою, то прохолодною водою, особливу увагу приділяючи задній стороні шиї.

Розітріться рушником і нанесіть на шкіру освіжаючий крем. Ця процедура не тільки тренує судини, але й дарує відчуття бадьорості на весь день.

А ось природні засоби для лікування вегетосудинної дистонії.

Люди похилого віку часто відчувають слабкість, швидко стомлюються. Найкращий спосіб поповнити енергію, підтримати організм в тонусі — це вживати в пишу різні горіхи.

Речовини, що містяться в ядрах горіхів, знижують рівень шкідливого холестерину в крові, захищають серце і судини від захворювань, заспокоюють нервову систему. Клітковина горіхів відмінно стимулює роботу кишечника. Крім білків в горіхах міститься безліч корисних елементів (калій, кальцій, залізо, фосфор), а також вітаміни A, F, вітаміни групи В.

Горіхи — друзі судин Кедрові горіхи рекомендуються тим, у кого є проблеми з щитовидною залізниці.

Раніше знахарі відварювали кедрові горіхи в молоці (100 г горіхів на 0,5 л молока) і з допомогою цього зілля піднімали на ноги навіть важкохворих людей.

Горіхи — друзі судин Волоські горіхи знімають стрес, зміцнюють ослаблену та хвору печінку, борються з втомою. Ці дари природи незамінні при підвищеному артеріальному тиску, а також при струсі мозку (позбавляють від запаморочення, відновлюють пам’ять).

Волоські горіхи корисно їсти в сезон застуд, особливо людям зі зниженим імунітетом, тому що за вмістом вітаміну С вони в кілька разів перевершують чорну смородину і цитрусові. Ефективні при млявій роботі шлунка і при схильності до запорів.