13 проблем зі здоровям, про які попереджають лунки на нігтях

551

Зміни лунки на одному пальці

• Лунула (це видима частина кореня нігтьового) на мізинці, як правило, повинна бути практично непомітна або зовсім відсутнім. Пов’язана вона з роботою нирок, тонкого кишечника і серця. Збільшена лунка може бути причиною підвищеного кров’яного тиску.

• Безіменний палець відповідає за роботу репродуктивної та лімфатичної систем. Погано помітна лунка може говорити про проблеми з обміном речовин.
• Середній палець пов’язаний з роботою головного мозку і серцево-судинної системи. Відсутність лунки може вказувати на проблеми з судинами і підвищений тиск.
• Лунка на вказівному пальці може бути відсутній або сильно зменшитися з-за неправильної роботи кишечника, підшлункової залози або хронічних захворювань ЛОР-органів.
• Лунула на великому пальці відображає роботу легенів і селезінки. Вона найбільш помітна з усіх і повинна бути розміром не більше 25 % від довжини всього нігтя. Може сильно зменшитися у постійних курців або збільшитися при підвищеному артеріальному тиску.

Занадто великі лунки

Лунулы вважаються великими, коли займають третину (або більше) всього нігтя. Вони вказують на проблеми з серцево-судинною системою, збої серцевого ритму і знижений артеріальний тиск.

Часто великі лунки можна спостерігати у спортсменів і людей, чий рід діяльності пов’язаний з фізичними навантаженнями. Якщо людина не займається спортом, то збільшені лунки можуть з’явитися з-за сильного стресу.

Маленькі лунки

Маленькі лунки, які ледь дістають до поверхні кутикули, говорять про низькому кров’яному тиску і проблеми з кровообігом. Це може бути ознакою слабкої імунної системи, поганого обміну речовин, нестачі заліза і вітаміну В12 в організмі.

Якщо помітно, що лунулы ізольовані поперечною смугою від іншої частини нігтьової пластини, то це вказує на проблеми з цукром в крові і можливий розвиток цукрового діабету.

Зовсім не видно лунок

Не варто панікувати, якщо ви зовсім не виявили лунок на своїх нігтях або нігтях дитини. У дітей вони часто не видно і з’являються з часом. А у деяких людей вони не з’являються з-за фізіологічної особливості будови нігтя.

Однак різке зникнення лунул сприймається сучасною медициною як один з симптомів порушення кровообігу. Дослідження показало, що відсутність лунул пов’язано з проблемами з щитовидною залозою, дефіцитом вітаміну В12 і заліза.

Зміна кольору лунок

1. Сірі лунки вказують на сильну втому, проблеми з травленням і можливі труднощі в засвоєнні організмом поживних речовин.
2. Білий колір лунул — це хороший і природний колір. Лунки повинні бути на кілька відтінків світліше шкіри.
3. Фіолетовий колір — ознака поганої циркуляції крові і нестачі кисню в органах і тканинах. Часто можуть виникати запаморочення і головні болі.
4. Рожеві (червоні) лунки можуть вказувати на низьку фізичну активність і проблеми з легенями.
5. Чорні лунки —вкрай небезпечний ознака, зустрічаються нечасто. Як правило, це симптом отруєння важкими металами.