ЯК КАВА ВПЛИВАЄ НА РОЗУМОВІ ТА ФІЗИЧНІ ЗДІБНОСТІ ЛЮДИНИ?

585

Ми з власного досвіду знаємо, як кава впливає на наш стан, але навряд чи ми знаємо, як воно впливає на наш організм зсередини. Для цього вчені проводили ряд багаторічних досліджень, а ми просто п’ємо чергову чашечку кави, насолоджуючись його смаком і ароматом, і не замислюємося про вплив цього напою на наші розумові та фізичні здібності.
За що ми любимо каву?

Комусь подобається його смак або аромат, комусь подобається бадьорість, яку дає кави. Так чи інакше любов до кави може бути дізнався залежністю. В основному, так воно і є. Ця залежність проявляється через постійну потребу у бадьорості, яку людина отримує після чергової чашки. Кава – щоб прокинутися, кава – щоб підвищити працездатність, і так постійно, чашка за чашкою. Чим сильніше залежність, тим більше доза споживаної кави. Настає момент, коли від нього вже немає звичної бадьорості, але людина за звичкою продовжує його пити і пити.

ПРИНЦИП ДІЇ КАВИ НА ЛЮДИНУ:

Цей напій містить психотропну, стимулюючу речовина – кофеїн. Він, в свою чергу, підвищує артеріальний тиск і частішає серцебиття – саме тому ми відчуваємо приплив сил. Заняття спортом теж дають нам активність і сили – все через почастішання серцебиття і гормонів радості. Тільки, щоб отримати енергію від кави, рухатися не треба і це легше. Серце так шалено калатає (у порівнянні зі своїм звичайним ритмом). Між тим, спорт – відмінна і здорова альтернатива, яка дає заряд бадьорості, тільки вже без кофеїну.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ЛЮБИТЕЛЯМИ ЧАСТО ПИТИ КАВУ?

1. Як тільки кофеїн надходить всередину, він блокує природну здатність організму посилати мозку імпульси про перевтомі. У підсумку виходить, що організм і так зношений (адже хтось п’є каву, щоб підвищити працездатність), а ми ще додатково збиваємо його з пантелику. Система організму взагалі перестає розуміти, що відбувається. Психічне напруження посилюється. Звідси не можемо заснути вночі, а встати вранці – справжня проблема. І зранку знову кави, щоб привести себе до тями. Чи треба говорити, що в такому ритмі здоров’я людини може не витримати? Постійний стрес і втому позначаться і на фізичному, і на розумовій активності.

2. Викликає головний біль. Фізична і розумова активність в цьому випадку неможлива в повній мірі. Людина, щоб позбутися головного болю, знаходить порятунок в черговий чашці кави. Це пояснюється тим, що організм таким чином показує свою залежність від кофеїну (через головний біль). Як тільки доза кофеїну надходить всередину, то болі проходять. Щоб позбутися від болю в голові, досить відмовитися від кави і недуга перестане сигналізувати про себе. Можливо, доведеться перетерпіти «ломку» кілька днів.

3. Знижується витривалість організму, кисень надходить у малій кількості, що позначається на роботі мозку. Якщо у людини є особисті проблеми, то каву лише посилить наявний стрес.

ВИСНОВОК: кава люблять за ту бадьорість, яку він дає, але мало хто замислюється про те, що якщо людині не вистачає бадьорості, то це вже дзвіночок – скоро відбудеться збій. Тому що постійно працювати в режимі нон-стоп організм не може. Бережіть своє здоров’я, налагоджуйте свій сон, займіться фізичною активністю і тоді не доведеться вдаватися до стимуляторів.