Тіло памятає все: де сховалися переживання

1609

“Тіло пам’ятає все” – так звучить один із законів тілесно-орієнтованої психотерапії. Тілом зберігаються всі спогади і пережиті нами емоції. Почуття і страхи, які людина ігнорує, виливається у проблеми зі здоров’ям і якщо продовжувати не звертати на них уваги – таких проблем буде додаватися все більше.

Кожна частина тіла відповідає за певні страхи людини і залежно від того, в якому місці виникають неприємні відчуття, можна визначити, чого боїться людей.

Наша Свідомість не хоче визнавати деякі почуття, тому вони розійдуться по тілу і осідають в певних місцях. Цей механізм в психології охрестили “витіснення”. У Несвідомому відбувається витіснення хворобливих переживань, думок і спогадів, в тому числі і страхів людини. Щоб нагадати про себе, вони трансформуються в хвороби, таким чином, приховані почуття намагаються звернути на себе увагу.

Як намалювати індивідуальну тілесну карту страхів?

Вам знадобиться чистий аркуш паперу і інструменти для малювання (але не фломастери і ручки).

Намалюйте Ваше тіло.
Закривши очі, спробуйте відчути своє тіло. Чи Ви відчуваєте напруження? Чи Комфортно Вам? Ви відчуваєте тепло?
Продовжуючи відчувати своє тіло, запитайте себе: “Де в моєму тілі живе страх?”.
Позначте на малюнку місця, в яких живе страх. Таких ділянок може бути кілька, де-то страх людини виражений більше, десь менше – можна висловити це за допомогою квітів.

Тілесна карта страхів людини: де сховалися переживання

Ноги. Біль в ногах може говорити про страх втрати стабільності і опори. Людина не відчуває впевненості у завтрашньому дні.
Таз. Проблеми в області тазу говорять про страхи людини в сексуальній сфері. Цим страхом провокується розвиток різних захворювань, а також він перешкоджає отриманню оргазму у жінок.
Живіт. Дискомфорт у цій області обумовлений страхом людини за життя. Може бути ситуація загрози для життя була і не реальної, але навіть коли небезпека минає для Несвідомого вона залишається актуальною. У зв’язку з цим не вдається досягти повноцінного розслаблення і відчути себе в безпеці.
Район діафрагми, включаючи шлунок і сонячне сплетіння. У цій зоні влаштувалися соціальні страхи. Страх людини – бути відкинутим суспільством.
Грудна клітка. У цій зоні на карті страхів відбивається страх людини перед самотністю, людина боїться бути відкинутим як особистість.
Руки. Через цю частину тіла виражається страх людини перед контактом з світом. Часто люди, які приховують цей страх, вибирають професію, де не потрібно спілкуватися з оточуючими.

Проблеми з китицями вказують на проблеми з комунікацією. Права кисть свідчить про страх чоловіків, а ліва – жінок.

Спина. Дискомфорт у цій області свідчить про те, що людина боїться постати недосконалим, не виправдавши очікування оточуючих. Найчастіше з такою проблемою стикаються перфекціоністи.

Що стосується плечей, то вони символізують відповідальність і силу. Біль в цій галузі пов’язана зі страхом людини виявитися слабким або не впоратися з відповідальністю.

Шия. Часті ангіни, відчуття стиснення і першіння переслідує людей, яким важко виражати свої почуття. Постійну напругу в шиї виникає з-за того, кожен раз, коли почуття хочуть вийти назовні, шия стискається і утримує їх усередині.
Особа. На тілесної карті страхів обличчя символізує страх “втратити обличчя”. Такі люди потребують любові і схваленні, тому щоб усім догодити їм доводиться постійно носити маски.
Очі. Страх реальності вражає один з основних каналів сприйняття. Людина відмовляється бачити правду, що виливається у проблеми із зором.

Емоції не можна тримати в собі, саме таємні страхи і є причиною більшості захворювань. Впоравшись зі своїми внутрішніми переживаннями Ви зможете позбутися від проблем зі здоров’ям.