Хвороби людини — на його руках. Будь уважний — менше будеш хворіти!

986

Стимулюючи будь-яким способом (тепло, натискання, ефірні олії) ці точки, ви стимулюєте роботу внутрішніх органів.
Руки — криниця всілякої інформації: по ним, як по книзі, можна дізнатися не тільки про минуле і майбутнє людини, його схильності і характер, але і про стан його здоров’я — стоїть тільки уважно до них придивитися.

Червоні долоні свідчать про токсичному ураженні печінки: можливий гепатит або гепатоз. Мармуровий малюнок на долонях говорить про неполадки у вегетативній нервовій системі. Якщо шкіра долонь набуває жовтуватого відтінку, то напевно є зміни в печінці або жовчному міхурі (гепатит, жовчнокам’яна хвороба, порушення в жовчних шляхах, холангіт, холецистит).
Коричневі плями з тильного боку кисті говорять не тільки про вік (порушення пігментного фарбування шкіри, характерні в основному для літніх людей), але і означають, що у вас є проблеми з жовчним міхуром.
Якщо шкіра на кисті, і особливо на долоні, лущиться дрібними пластинками, це може бути вірним свідченням нестачі вітамінів А і D. Якщо ж долоні лущаться великими пластинками, необхідно звернутися до дерматолога: на руках оселився грибок.

Температура рук — барометр стану

— Холодні руки — ознака порушення периферичного кровообігу, організму бракує нікотинової кислоти. Отже, потрібно подбати про те, щоб поповнити її запас за допомогою вітамінних препаратів або додати в раціон продукти, що містять цю кислоту в достатку: молочні продукти, м’ясо, рибу, гриби, гречку, квасолю, капусту.

— Якщо долоні, навпаки, горять, значить, печінка не справляється з інтоксикацією, викликаною отруєнням ліками, алкоголем, хімічними речовинами. Лікарі називають їх печінковими.

— Синдром “повзання мурашок” по долоні говорить про те, що у людини проблеми з ендокринною системою. — Вологі руки також вказують на ендокринні проблеми — можливо, на гіперфункцію щитовидної залози. А сухість і блідість шкіри на долонях — на гіпофункцію щитовидної залози (гіпотиреоз).

Плями на кінчиках пальців можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям Якщо у людини часто німіють мізинці, йому слід звернутися до кардіолога — ці проблеми пов’язані з серцево-судинною системою. А оніміння великих пальців свідчить про слабкість дихальної системи.

Якщо на шкірі кінцевих фаланг пальців з’явилися глибокі поздовжні складки, схожі на зморшки, слід звернути увагу на ендокринну систему — можливо, у вас гіпотиреоз або цукровий діабет.

Якщо кінчики пальців придбали пурпурний колір, треба зайнятися травною системою. Темно-червоний або навіть ліловий — слід звернути увагу на нирки і печінку. Плями на горбах Венери (так хіроманти називають піднесені підстави великих пальців) — можлива ознака того, що не все в порядку з статевими органами.

Свербіж бічній поверхні вказівного пальця правої руки свідчить про проблеми, що виникли в роботі товстої кишки. Шорсткість шкіри на тильній поверхні вказівного пальця нерідко вказує на проблеми з жовчним міхуром.

Хрускіт в суглобах — ознака дефіциту кальцію

Чимало цікавих висновків можна зробити, звернувши увагу на стан суглобів. Надто гнучкі суглоби (як і, навпаки, зовсім не згинаються) при загальному зниженому тонусі м’язів пальців означають неполадки в роботі печінки і жовчного міхура.

Хрускіт в суглобах кистей вказує на недолік кальцію в організмі. Неправильної форми хворобливі суглоби пальців — ознака артрозу. Найчастіше такі зміни виникають у людей, страждаючих подагрою.

Якщо суглоби почали болісно опухати і набрякати, з’явилося почервоніння, потрібно терміново звернутися до лікаря — це явний прояв поліартриту. А біль між другою і третьою фалангами безіменного і вказівного пальця попереджає про швидкий прояв серйозної недуги в колінних суглобах.

За формою руки можна обчислити майбутні недуги

Здавна помічено: чим ширше долоню, тим міцніше здоров’я. Однак люди з широкими долонями і короткими пальцями схильні до порушень в системі кровообігу, передусім до підвищення кров’яного тиску.

Вузькі долоні з тонкими довгими пальцями і блідою шкірою зазвичай бувають у людей з тонкою нервовою організацією, чуйно реагують на різкі перепади температури або атмосферного тиску, зміну часових поясів, різкі звуки, емоційні перевантаження.

У власників маленьких кистей дуже сприйнятлива вегетативна нервова система: їх “фірмові” захворювання — бронхіальна астма, запалення прямої кишки, гіпотонія.

Люди з м’ясистими долонями найчастіше мають проблеми з кровообігом: у них знижений обмін речовин, можлива гіпофункція щитовидної залози.

Точка болю вказує на неполадки в конкретному органі

Згідно китайській медицині, точка в самому центрі долоні вважається енергетичним центром всього організму. Якщо, різко натискаючи на неї великим пальцем іншої руки, відчувається пронизлива біль — це означає наявність серйозних проблем зі здоров’ям і вказує на необхідність серйозно зайнятися своїм самопочуттям.