Причини болю в тазостегновому суглобі

11-24-2020

Високі навантаження, що надаються на природні «шарніри» людського тіла, приводять до розвитку різних захворювань. Наступним порушень сприяють як застарілі, так і недавно перенесені травми. Однією з поширених аномалій виступає перелом або руйнування шийки стегна, суміжної лобкового зчленування або крижової кістки, які можна розпізнати не тільки на рентгені, але і на МРТ. Тазостегновий суглоб страждає під час сильних ударів, м’язових і зв’язкових розтягненнях. Спочатку хочу вам порекомендувати почитати статью від клиника Заболотного як лікувати хронічну тазову біль у чоловіків.

У деяких випадках відбувається механічне стирання хрящових волокон. Даної патології схильні особи, змушені займатися важкою фізичною працею на професійному рівні, або займаються спортом з високим рівнем фізичної напруги. Проблеми можуть виникнути і в осіб, що володіють вродженими аномаліями розвитку даної ділянки тіла. Запальні процеси також призводять до ураження тканин і нервів.

Таз і його суміжні зчленування страждають від системних і дегенеративних захворювань. Кісткові волокна схильні до некрозу, якщо порушується кровоносне харчування відділу. Ендокринні збої ведуть до розвитку суглобових патологій, що виявляються в наступних хворобах:

  • Артрити, артрози і коксартрози – стирання і запалення хрящових прошарків і зовнішніх поверхонь кісток.
  • Бурсит – запалення в результаті механічного пошкодження або внутрішнього інфікування суглобової сумки, що супроводжується сильним набряком і різкими болями.
  • Тендиніт – запальне роздратування зв’язкового апарату, що охоплює як суглобові області таза, так і інші ділянки ноги, аж до пальців.
  • Аномалії росту кісток при вродженої схильності і вплив інших патологій.
  • Іррадіація від прилеглих органів сечостатевої системи або шлунково-кишкового тракту.
  • Пухлинні утворення, які надають тиск на нервові закінчення.

При підозрах на будь-який із зазначених захворювань призначається прицільне обстеження, покликане диференціювати патології і виявити першопричину хворобливого стану.

Діагностика захворювань за допомогою апаратних установок і МРТ кульшового суглоба

Першочерговим кроком виявлення порушень в зчленуваннях опорно-рухового апарату служить звернення до ортопеда-травматолога. При необхідності лікар вдасться до співучасті інших вузько фахівців: хірургів, онкологів, ревматологів або неврологів. На початковому етапі потрібно зробити стандартні лабораторні аналізи, які дозволять визначити, чи протікає в організмі обстежуваного запальний процес.

В якості первинного апаратного дослідження МРТ кульшового суглоба проводиться рідко. Спочатку ділянку перевіряється за допомогою рентгенографічною візуалізації і ультразвукового сканування. Зазначені способи діагностики допомагають зафіксувати явні аномалії, що відбуваються в кістках і м’якотканинних сусідніх утвореннях. Найчастіше так виявляються наслідки травм, переломів, м’язових або сухожильних розривів.

Якщо причиною болю є більш складні процеси, що не виявляються традиційними методами діагностики, таз сканується томографічними способами – КТ і МРТ. Візуалізація за допомогою комп’ютерного сканера дозволяє прицільно вивчити стан скелета, внутрішню поверхню «шарнірних» зон, ступінь цілісності кровоносних і нервових каналів, а також розпізнати наявність пухлин різної природи. Обстеження на ядерно-резонансної установці дозволяє оцінити стан м’язів, хрящів і інших менш щільних волокон. Нашарування кісток при цьому не завадить візуалізації МРТ кульшового суглоба.