Їжте побільше моркви друзі!

463

Моркву це приголомшливий уяву багатством вітамінів і мінералів коренеплід. Містить бета-каротин, який перетворюється в нашому організмі у вітамін А. Дуже корисна морква для зору, також вона запобігає виникненню ракових захворювань, особливо раку шкіри. Ні для кого не секрет, що склянка морквяного соку щоранку влітку забезпечить рівний золотистий загар.

Моркву краще вживати в сирому вигляді, бо після приготування вона втрачає багато своїх корисних речовин.

Поживні речовини:

Кальцій, магній, калій, фосфор, бета-каротин.

Корисні властивості:

Зв’язує і виводить токсини, благотворно впливає на нирки, печінку, травний тракт. Має антибактеріальну і антивірусну дію.

Морква – невеликі коренеплоди з великим вмістом бета-каротину, який, потрапляючи в організм, перетворюється на вітамін А. Улюблений з дитинства овоч теж перешкоджає розвитку раку. Крім того, міститься в моркві бета-каротин сприятливо впливає на стан шкіри і зору. До речі, бета-каротин краще розчиняється в жирах, тому салат з моркви обов’язково заправляти рослинною олією або сметаною. Морква дуже корисна для зору, зменшує ризик ракових захворювань, особливо раку шкіри. Порада: коренеплід краще вживати в сирому вигляді, при тепловій обробці багато корисні властивості втрачаються.

Морквяне масло — джерело каротиноїдів, які в печінці перетворюються в вітамін А (ретинол). Вітамін А регулює обмінні процеси, підвищує опірність організму до інфекцій, позитивно впливає на стан мембран клітин і тканинне дихання.

Олія з насіння морковиактивирует внутрішньоклітинні окислювально-відновні процеси, регулює вуглеводний обмін, покращує утворення білкових сполук, сприяє епітелізації та якнайшвидшого загоєння шкірних ран, ліквідує шкірні висипання, покращує колір обличчя. Вітамін А (ретинол) робить шкіру свіжою і пружною. Регулярне вживання такаго масла дозволяє нормалізувати роботу щитовидної залози, печінки, наднирників і сечовивідних шляхів, покращує стан слизових оболонок очей, дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту.