Є засіб, що роблю і сама їм завжди активно користуюся. Це сік чистотілу.

544

Робиться він зазвичай у другій половині травні під час цвітіння чистотілу. Другий раз чистотіл в нашій середній смузі цвіте в серпні, так що це ще один шанс для тих, хто не встиг у травні, але мені більше подобається травневий, він якось соковитіше і ніжніше серпневого.

Отже, потрібно висмикнути всі рослина з коренем, зазвичай це дуже легко зробити, тільки не забудьте одягнути рукавички, і потім промити коріння від землі в проточній воді. Потім вся рослина цілком пропускається через м’ясорубку, після всіх експериментів я зупинилася на звичайної ручної механічної, і отримана кашка віджимається через марлю. Оскільки рослина дуже соковите, то соку виходить відразу досить багато. За 4 години роботи спокійно набирається зх-літрова банка. Макуха теж можна висушити і використовувати потім для ванн, наприклад. А отриманий свіжовичавлений сік, він зазвичай темно-зеленого кольору і непрозорий, залишити в банці, закритій кришкою або рукавичкою, як при отриманні вина, у темному місці при кімнатній температурі для бродіння. Тижня на 3-4, раз в 3 дні відкриваючи кришку, щоб випустити гази. Приблизно через місяць він стане прозорий і змінить свій колір на світло-коричневий. Сік готовий! Тепер його можна розлити по пляшках і для вірності законсервувати столовою ложкою спирту на пляшку 0,5 літра. Зберігається при кімнатній температурі рік спокійно, більше не пробувала. Закінчується він набагато раніше зазвичай )

Застосовувати його по одній чайній ложці, розведеною в склянці води вранці натщесерце за півгодини мінімум до їжі. Профілактичний курс прийому півтора місяця. Чи по ситуації. У період ГРЗ, грипу або інших вірусних або інфекційних захворюваннях. Тепер для чого все це.

Сама назва цієї рослини містить в собі інформацію про його впливі на людину — адже чистотіл чудово очищає тіло, кров, лімфу, шкіру від паразитів, бактерій і грибків. Причому його можна застосовувати як всередину, так і зовнішньо. При прийомі всередину сік чистотілу має активну противірусну, жовчогінний, протипаразитарну, протипухлинну, протизапальну, антибактеріальну та протигрибкову дію. Після тижня прийому, наприклад, повністю йдуть всі прояви кандидозу, зокрема. Прекрасний результат також при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і бронхо-легеневої системи.

Якщо є проблеми зі шкірою, то соком опрацьовуються проблемні ділянки. Достатньо кілька разів змастити місця з розвиваються герпесом, щоб запобігти появі неприємних симптомів цієї недуги. Значно зменшує прояви псоріазу, екземи або грибкового захворювання. При вугрової висипки корисно протирати ватним диском, змоченим в соку чистотілу, особа. Але не плутайте, будь ласка, тут, молочко чистотілу, молочний сік жовтого кольору, який ми можемо бачити на свіжому зрізі рослини, і сік, отриманий вищеописаним чином. Молочко може сильно дратувати шкіру, так що воно підходить тільки для точкового впливу, наприклад, для припікання паппилом і бородавок і витягування жировиків, а сік більш нейтральний, тому підходить для прийому всередину і косметичних процедур.

При стоматиті і кровоточивості ясен рекомендується полоскати рот соком чистотілу. Сік утримується в роті приблизно 10 хвилин (менше можна, довше не можна), потім спльовують. Повторювати процедуру треба 2-3 рази на добу. При виявленні поліпів у прямій кишці необхідно робити мікроклізми з розведеного в 50 мл води, соку чистотілу (5-7 крапель). У чистому вигляді його можна закапувати в ніс при гаймориті. При різних пухлинних захворюваннях можна застосовувати як всередину, так і зовнішньо. Добре допомагає при мастопатії і маститах. При ерозії шийки матки та інших гінекологічних захворюваннях.

Взагалі, універсальний засіб, як бачите! Тільки дотримуйтесь, будь ласка, правильну дозування, так як рослина все ж отруйна. І є протипоказання для вагітних і годуючих жінок.