Як зрозуміти, що насправді у вас болить?

466

Бувають такі болі, що ігнорувати не можна ні в якому разі, завжди треба шукати причину і позбуватися від них. Однак іноді трапляється, що біль в конкретному місці викликана тією частиною тіла, яка зовсім з цим місцем не пов’язана, — рефлекторна біль.

Рефлекторна біль з’являється, коли проблема в одній частині тіла викликає біль в інший. Зрозуміло, що інформація, подана нижче, не може замінити консультацію у лікаря, однак вона дуже важлива і розкриває основні аспекти проблеми: симптоми, на які потрібно звернути увагу, і області зосередження болю.

1. Серце
Якщо у вас проблеми з серцем, то хворіти може в грудях зліва. Також біль може віддавати в ліву руку або вище попереку. Будь-яка біль, пов’язана з серцем, може означати потенційну загрозу для здоров’я, яка потребує негайного медичного втручання.

2. Легкі і діафрагма
Проблеми з легенями і діафрагмою можуть стати причиною рефлекторних болю в шиї (зліва або справа) або у верхній плечовий області. Це може бути результатом проблем з диханням або з діафрагмальний нервом, який проходить від хребта в діафрагму через легені. До респіраторних проблем завжди слід ставитися серйозно і не відкладати візит до лікаря.

3. Печінка і жовчний міхур
Проблеми в печінці і жовчному міхурі можуть також викликати біль в шиї і верхньому плечовому поясі або з правого боку грудей, одразу під соском. Кожен з нас добре знає своє тіло і зможе відрізнити біль у затерплих м’язах шиї від серйозної рефлекторної болю. Якщо ви підозрюєте, що болі в шиї або в діафрагмі рефлекторні, обов’язково сходіть до лікаря.

4. Шлунок і підшлункова залоза
Рефлекторна біль в цих областях — в передній і задній частинах тіла — може означати проблеми з шлунком і підшлунковою залозою. Люди з панкреатитом майже в половині випадків відчувають біль, отдающуюся в спину. Також з’являється чутливість в області живота, особливо у верхній його частині. Досить складно визначити, в якому органі конкретно проблема, коли з’являються болі в спині, тому запускати це питання не можна ні в якому разі.

5. Тонкий кишечник
Якщо у вас проблема з тонким кишечником, то болі можуть бути в області живота, біля пупка. Болі в середній частині живота (навколо пупа) можуть бути своєрідним сигналом, який нам подає тонкий кишечник (запалення, спазм, функціональні розлади). Саме ця ділянка зосередження болю може допомогти лікарю визначити джерело болю в животі, так що при огляді вказуйте поточніше, де болить.

6. Товста кишка і апендикс
Апендицит і проблеми з товстою кишкою часто виражаються в рефлекторній болю саме в цих областях живота. Болі в правій стороні живота знизу зазвичай відразу ж викликають підозру на апендицит або на проблему з товстою кишкою. Апендицит — небезпечна для здоров’я ситуація, яка вимагає негайного втручання лікарів.

7. Нирки
Проблеми з нирками, можуть виражатися в болях, що поширюються по великій області, включаючи нижню частину спини, живіт, таз і стегна. Захворювання нирок життєво важливо діагностувати, тому, якщо ви відчуваєте біль і дискомфорт у цій області, відразу ж звертайтеся до лікаря.

8. Сечовий міхур
Проблеми з сечовим міхуром проявляються найчастіше у вигляді болю в нижній частині таза, з передньої або задньої сторони. Так як сечовий міхур розташований в задній нижній частині спини, запалення цього органу можуть викликати болі в попереку.

9. Яєчники
Проблеми з яєчниками можуть виражатися в болях як в передній, так і задній частині живота. Кіста яєчника може викликати гострий колючий біль, зазвичай з одного боку живота. Рак яєчників — дуже серйозне захворювання, яке може викликати летальний результат. При будь сильної болі слід показатися лікарю заради власного спокою.

Визначення причини рефлекторних болів дуже важливо для виявлення багатьох небезпечних хвороб. Звичайно, сама по собі біль — ще не привід для паніки, але знати, що відбувається у вашому тілі, значить вчасно подбати про своє здоров’я і вчасно попередити хвороби