ЯК ЗРОЗУМІТИ, КОЛИ ЙТИ ДО ДЕРМАТОЛОГА, А КОЛИ — ДО КОСМЕТОЛОГА?

11-11-2019

Є чотири критерії здорової шкіри. Вона рівна за забарвленням і рельєфу, з непорушеним шкірним бар’єром (не чутлива) і без запалень. Якщо по якомусь з цих критеріїв відбувається збій-наприклад, з’явилася почервоніння або пігмент, роздратування або висипання — це привід звернутися до дерматолога. Хочемо порекомендувати відвідати дерматолога на сайті https://smartmedicalcenter.ua/

Для зручності можна запам’ятати два поняття передбачено три види працівників косметолог Перший-косметолог-естетист, він може бути без медосвіти або з ним (це медсестринське училище або коледж). У людини з медосвітою розуміння будь-якого патологічного процесу набагато глибше і ширше.

Друге — лікар-косметолог. Це людина, який закінчив медвуз, інтернатуру або ординатуру по дерматовенерології, а потім отримав спеціалізацію по косметології. В принципі косметолог — це спочатку дерматовенеролог, і тому всі шкірні проблеми лікар-косметолог повинен знати і вміти вирішувати.

Але є лікарі, яким не цікаво, наприклад, вирішувати проблему псоріазу, і косметологи, які принципово не лікують акне і займаються тільки ін’єкційної або апаратної косметологією. Найчастіше лікар-косметолог, дерматолог може направити в КВД (шкірно-венерологічний диспансер) з тим же псоріазом або екземою. Це буває через те, що багато медцентри мають ліцензію по косметології, але не по дерматології.