Як змити хімію з фруктів, сухофруктів і овочів?

629

Де б ви не купували свіжі фрукти і овочі, на них обов’язково нанесений шар хімікатів і консервантів для їх кращого зберігання і транспортування. Багато уникають свіжих продуктів з-за цієї хімії, позбавляючи себе багатьох незамінних вітамінів. Але є легкий і доступний спосіб змити цю хімію.

Щоб змити хімію з покупних фруктів, овочів і навіть з сухофруктів можна використовувати просту харчову соду. Дія соди при митті фруктів, овочів і сухофруктів:

Розчиняє хімію на поверхні плодів
Змиває цвіль і яйця паразитів з поверхні плодів
Розчиняє і змиває консерванти з зелених листових овочів
Повертає натуральний колір і запах
Плоди стають стерильними
Залишки соди на поверхні абсолютно безпечні для організму
Рекомендується промивати не тільки куповані, але й дачні продукти, так як на них часто залишаються залишки грунту і яйця гельмінтів.

Особливо актуальне це питання у тих, хто любить сухофрукти. На них часто можна зустріти небезпечні консерванти в надлишку, які не змиваються простою водою і навіть окропом.

Як мити плоди содою?

1. Великі плоди (яблуко, груша, буряк, кабачок).

1 спосіб (зручно мити поштучно 1 – 3):
Добре промити плід простою водою. Взяти в долоньку приблизно 1/2 ч. л. соди, натерти нею поверхню плоду до розчинення приблизно 30 секунд. Змити соду, ополоснути чистою водою.

2 спосіб (якщо багато плодів):
Добре промити плід простою водою. Розвести в глибокій посуді содовий розчин: 1 л. води + 1 ст. л. соди. Опустити плоди, добре промити їх у цьому розчині протягом хвилини. Обполоснути чистою водою.

2. Дрібні плоди (виноград, ягоди, черрі, листя салату, зелень)
Добре промити плоди простою водою. Розвести в глибокій посуді содовий розчин: 1 л. води + 1 ст. л. соди. Опустити плоди, добре промити їх у цьому розчині протягом 2 хвилин. Обполоснути чистою водою.

3. Сухофрукти
Будьте уважні з сухофруктами!
Консерванти на сухофруктах можна відразу ж визначити по їх зовнішньому вигляду: вони виглядають блискучими (як ніби покриті маслом), соковитими, і мають неприродний колір. По можливості купуйте ті сухофрукти, які виглядають сухими, матовими і не дуже красивими.

Але якщо у вас немає можливості купувати сухофрукти, висушені на сонці, то це допоможе вам змити консерванти:
Добре промити плоди простою водою. Розвести в глибокій посуді содовий розчин: 1 ст. окропу + 1 ч. л. соди. Залити розчином сухофрукти, залишити їх у цьому розчині протягом 20 хвилин мінімум. Обполоснути чистою водою.

Не уникайте натуральних свіжих овочів, фруктів і сухофруктів з-за того, що їх покривають хімією. Шкода їх відсутності в раціоні набагато більше, ніж шкоди хімії всередині і зовні. Тим більше, тепер у вас є легкий і доступний спосіб змити хімію з поверхні плодів.