Як вилікувати алкоголізм

9-29-2021

Можливо, єдиний спосіб лікування алкоголізму івано-франківськ -поставити мету. . Вона може бути будь-якою: робота, сім’я, гроші, їжа, хобі… Головне, як розповіли журналісти «голосу череповця, щоб людина отримувала від неї задоволення. Складно, якщо ніякої бажаної мети вже немає. Ще складніше – не зійти зі шляху, коли знайшов її. Тут на допомогу можуть прийти психотерапевтичні заняття — як індивідуальні у доктора або групові у «анонімних алкоголіків», так і спілкування на спеціалізованих форумах.

Коли людина приходить до серйозного психотерапевта, той завжди цікавиться метою, яку клієнт хоче досягти і яка принесе йому задоволення. Це може бути кар’єра, робота, сім’я, хобі. Якщо мети немає, йде її формування. І коли мета поставлена, тоді пропонуються варіанти, як можна її досягти і хто в цьому може допомогти. 

– деякі знаходять задоволення в роботі. Був у мене людина з села. Я йому сказав:»знайди собі мету, заміни алкоголь”. Він мені потім розповідав, що кілька тижнів ходив і думав, чим зайнятися. Зупинився на фермерстві. Не відразу все вийшло, але зараз роботи дуже багато, правда, дуже важкою. Але він мені так каже: “коли я починаю підраховувати доходи, таке задоволення отримую! я зміг знайти себе і жити краще”. Маючи капітал, можна жити краще. Ще один приклад. У клієнта була проблема з ногою. Йому сказали, що, якщо не кине палити, відріжуть ногу. Він кинув з невеликою моєю допомогою. Його мета була-зберегти здоров’я. Зараз він ходить і отримує від цього задоволення.

– колишні алкоголіки бувають?- я вважаю, що будь-яка людина може до кінця і повністю вирішити будь-яку проблему, яка у нього є. Це в його силах. Говорити, що ти алкоголік на все життя, — неправильно. Багато хто думає, що можна вилікуватися за п’ять хвилин гіпнозом.

Інший спосіб отримати психотерапевтичну допомогу, правда не індивідуальну, а групову, — це «анонімні алкоголіки» (аа). Вони являють собою співдружність, що об’єднує людей, які діляться один з одним своїм досвідом, силами і надіями, щоб вирішити свою загальну проблему і допомогти іншим позбутися від алкоголізму.

Єдина умова для членства в аа-бажання кинути пити. Члени аа не сплачують ні вступних, ні членських внесків. Вони самі себе утримують на свої добровільні пожертви. Організація з’явилася в 1935 році в сша. Знамениті» 12 кроків ” аа являють собою програму духовного переорієнтування для залежних від алкоголю. Головний спосіб спілкування-зібрання, мета яких-збереження тверезого способу життя (невживання алкоголю), а також допомога іншим у вирішенні цієї проблеми.

– ми спілкуємося, ділимося своїм досвідом, розповідаємо про події в житті, труднощі, радощі. Якщо хто прийшов п’яний, то його не виганяємо з зборів, але виступати він не може. Статистики ми не ведемо, але думаю, що за десять років через збори пройшла не одна тисяча осіб. В основному це люди від 25 до 60 років. Дуже різні, і кожен своїми способами боровся з алкоголем. Наприклад, я пив з 2005 по 2015 рік. Грошей витратив на лікування безліч. Думаю, вистачило б на машину. Втім, є люди, у яких на лікування пішли десятки мільйонів — і теж безрезультатно. Звертався до кого тільки можна, навіть до цілителів, але нічого не допомагало. Зупинитися вдалося тільки після того, як став членом аа. Так само кинули пити і інші. Точні цифри я назвати важко.

Про цю організацію є різні точки зору. Одні вважають, що її ефективність сильно перебільшена. Інші стверджують, що це один з діючих способів кинути пити. Наш співрозмовник дмитро і багато інших членів аа покінчили з алкоголем. І цей результат не може їх не радувати. Контактний телефон аа в череповці:

” алкашка зі стажем в 37 років»ще один спосіб групової терапії — відвідування спеціалізованих форумів, на яких збираються справжні і колишні алкоголіки. Для багатьох, можливо, дивно, що такі сайти є, але тим не менш… Для прикладу візьмемо «форум тверезих алкоголіків».

Можна знайти адреси наркологічних клінік, реабілітаційних центрів і, що особливо важливо, відгуки про них. Є розділ з літературою з лікування алкоголізму і так далі. Інші форуми схожі на нього по наповненню. Але найголовніше, на форумах можна обговорити проблеми зі знаючими людьми, не лікарями, а тими, хто сам в темі і може зрозуміти, поспівчувати, дати реальний рада на доступній мові. Враховуючи анонімність форумів, люди пишуть про себе досить відверто, не приховуючи своїх проблем.