Як вибрати стоматологічну клініку

4-12-2021

Здрастуйте, друзі! сьогоднішня моя стаття буде присвячена не кістковим пластикам, які, як я помітив, всіх неабияк подзаебали, а інший, не менш цікавою для вас темі. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ.

Досить часто пацієнти задають мені одне і те ж питання: «я ж можу видалити зуб по страховці/в поліклініці/де дешевше (потрібне підкреслити), а потім прийти до вас на імплантацію?”моя відповідь завжди:” звичайно, можна! але є гігантське, як яйця новорічного бика, але!»

Найчастіше, коли посередній доктор чує, що йому необхідно «підготувати поле» під імплантацію, яку буде проводити інший фахівець, то бажання все зробити максимально акуратно і атравматично кудись випаровується. Для “особливих «я відразу хочу підкреслити, що слово» найчастіше” не завжди означає, що всі доктора такі (воно означає частіше). Перечитайте ще кілька разів цю пропозицію, а тільки після цього приступайте до читання основної частини статті.

Логічно припустити, що чим акуратніше доктор видалить зуб, тим менше ймовірність того, що буде потрібно об’ємна кісткова пластика. Ну, або пластика взагалі. Адже видалити його можна за хвилину, швидко і не напружуючись, виламавши при цьому шматок кісткової стінки, а можна зробити це акуратно і атравматично, але хвилин за 10. Так ось: посередній херург, знаючи, що гроші за маніпуляцію він отримає одні й ті ж, може віддати перевагу видалити зуб швидше і піти попивати чайок з грудастими асистентками, а не думати, як би не створити геморой імплантолога. Я вже мовчу про прийом по страховці, будь то омс або дмс. В такому випадку доктор отримає сосиску. У тесті.

Якщо ви досі вважаєте, що зуб видалити – це як пивка попити, то сьогодні я покажу вам один з численних прикладів «видалю там, потім прийду до вас».

Нещодавно до мене звернувся пацієнт, який планує відновлення видалених близько двох місяців тому всіх жувальних зубів. На комп’ютерній томографії, яку він приніс з собою, я виявив наступне:

Що ж це? а це расхуяченная, практично вусмерть, верхня щелепа.

” як повинно було бути?”,- запитаєте ви. Так умовно так:

Помаранчевою лінією – як має бути (повторюся, умовно).

Червоною лінією-стало.

Далі я приступив до детального вивчення даного знімка (колірні позначення ті ж).

На різних зрізах комп’ютерної томографії відзначений обсяг кісткової тканини, який залишився після бомбардування якогось умільця. Що мене здивувало, так це серйозна діра на дні пазухи. Те місце, де кісткова тканина відсутня.

Але більше навіть не її наявність, а то, що ясна відновилася і не утворилося свищового ходу. Це говорить про те, що все-таки доктор щось та розуміє в хірургії.

Свищ-канал, що з’єднує порожнини тіла (в тому числі патологічні) або порожнисті органи з зовнішнім середовищем або між собою. Зазвичай має вигляд вузького каналу, вистеленого епітелієм або грануляційної тканиною. Простіше кажучи, канал, стінки якого не можуть зростися і закрити наскрізну дірку.

Схожу, але не настільки пиздецовую, картину я виявив і з протилежного боку:

На моє запитання, як так взагалі вийшло, пацієнт відповів, що доктор говорив щось про тендітну кістку і про її зрощення з корінням. “ну хм-хм», – подумав я. Всяке, звичайно, буває, але… Такое”.

У зв’язку з цим, м’яко кажучи, курйозом, молодій людині доведеться проводити одну з наступних маніпуляцій:

– сумнівну операцію з відновлення втраченого обсягу кістки, що прямо скажемо авантюра.

– зносити центральні зуби з одномоментною установкою 4х імплантатів і виготовленням умовно знімного протеза з опорою на ці імплантати по типу «все на 4х».

– або ж насолоджуватися усіма принадами знімних протезів, в свої, на хвилиночку, 30 років.

Нижче я наведу приклад того, як повинно було бути:

Ситуація-зруйновані 5, 6, і 7 зуби на верхній щелепі. (знімки “зверху», «збоку», “поперек”). Червоним відзначені межі кісткової тканини навколо коренів зубів. Мною було проведено видалення зубів з метою установки імплантатів після загоєння лунок. У 9 випадках з 10 я ставлю імплантат одномоментно з видаленням зуба. Причиною відстроченої імплантації можуть бути гострі гнійні запальні явища (в основному), або неможливість домогтися необхідної стабільності імплантату після його установки. Це може привести до того, що імплантат тупо вивалиться. Ось якраз через другого пункту і було прийнято рішення видалити зуби, а приступити до імплантації через два місяці.

Два місяці позаду, робимо контрольну комп’ютерну томографію і приступаємо до операції:

На даному знімку можна спостерігати контури кісткової тканини і» свіженькі ” лунки видалених зубів. Як ви бачите на знімку зліва і справа, кісткові стінки збережені. Можна подумати, що кістки тут немає, але насправді вона є. Ги. Адже для того, щоб» молода ” кісткова тканина була дійсно рентгенконтрастна, має пройти від півроку після видалення.

Нижче представлений знімок, який був зроблений через чотири місяці після проведеної операції імплантації і синус-ліфтингу:

В даному випадку, як і в + – 85% випадків імплантації на верхній щелепі в області 6х, 7х, рідше 5х зубів, необхідно відновити обсяг кісткової тканини по висоті – синус-ліфтинг. З огляду на анатомічного утворення верхньощелепної пазухи. Про те, як проводиться дана операція, ви можете прочитати в цій статті.

Добре видно, що всі «порожнечі», які ви спостерігали на контрольному знімку, через 6 місяців повністю відновилися. В даному випадку у пацієнта буде мостовидний протез з опорою на два імплантати, які встановлені в області 5го і 7го зуба на верхній щелепі.

Чим хотілося б закінчити сьогодні мою статтю…

Кожен з нас намагається максимально заощадити на чому завгодно. Ми шукаємо товари по акції та жовті цінники в магазинах продуктів, і це нормально! таки економна жилка пгісутствует у кожного нас. Але! ви повинні зрозуміти, що на здоров’я економити не можна! тому як будь-яка ваша спроба “видалити зуб по акції», «отримати два знімних протеза за ціною одного»,” імплантацію під ключ за 999,99 ” збільшує ваші шанси нарватися на величезну кількість проблем, як зі здоров’ям, так і з фінансами. Адже будь-яка «переробка» завжди набагато дорожче, ніж зробити правильно з самого початку. Про це я писав у цій статті. Ви повинні розуміти, що ніякі акції, якими вас намагаються заманити, ніколи не бувають по-справжньому вигідними.

Пи.з.

Я сподіваюся, що всі ви розумієте, в якому випадку та чи інша контора вдається до» послуг ” акцій, подарунків та інших заманух?

Stay tuned!

З повагою, андрій дашков

————————————————————————————————————————————————————————

До слова, вимкніть заборону на тег”жесть”! в іншому випадку, деякі мої статті ви не побачите.

————————————————————————————————————————————————————————

Мої:

Instagram

Фейсбук

————————————————————————————————————————————————————————

Що ще почитати?

Про імплантацію зубів і кісткові пластики:

– встановлення імплантату: як це робиться?

– синус-ліфтинг: як це робиться?

– розщеплення в стоматології: як це робиться?

– пересадка кісткового блоку: як це робиться?

– синус-ліфтинг і одномоментна імплантація

– імплантація при повній відсутності зубів, як наслідок несвоєчасного звернення до стоматолога

– тотальне протезування на імплантатах

Про зуби мудрості і їх видалення:

– зуби мудрості: видалити не можна залишити

– все ще тягнеш з видаленням зубів мудрості, тому що”не болить”? ну-ну…

– видалення зубів мудрості: як це робиться?

– члх або не члх? ось у чому питання…

– зуби мудрості: тягнемо-потягнемо!

Про професійну гігієну порожнини рота: