Як встановити розетку

11-4-2018

Как установить розетку
Ця стаття про те, як правильно встановити розетку. На ринку є величезний вибір електричних розеток; вони розрізняються за формою, розміром і типом підключення. У Європі найбільш часто використовуються розетки стандарту CEE 7/4 (тип F), а в Північній Америці поширені розетки типу NEMA 5-15 з отворами для двох плоских паралельних штирів і для заземлення. Тим не менш, існує універсальна класифікація електричних розеток: із заземленням і без заземлення. У цій покрокової інструкції ми покажемо вам, як встановити розетку європейського стандарту.
Також хочемо вам порекомендувати монтаж розеток
Якщо ви збираєтеся встановити розетку в квартирі, почати слід з відключення живлення. Деякі люди вважають, що достатньо знеструмити тільки ланцюг, на якій належить монтувати розетку, проте ми наполегливо рекомендуємо вам вимкнути живлення всіх ланцюгів у вашій квартирі. Коли йдеться про електрику, краще проявити надмірну, ніж недостатню пильність.
Настав час починати підключення розетки. За допомогою плоскогубців обріжте дроту так, щоб вони виступали із стіни не більше ніж на 15 див. Цієї довжини має бути достатньо, щоб без особливих труднощів підключити дроти до розетки. Не слід залишати занадто довгі кінці проводів, так як вони не можуть вміститися в подрозетнике, і вам згодом доведеться повертатися до цієї стадії і повторювати всі наступні операції.
Провід заземлення підключається до гнізда в середній частині розетки, як правило, в нижній її частині. Місце підключення «нульового» проводи може відрізнятися в залежності від марки та типу розетки. Як правило, не має значення, підключати його до лівої або правої частини розетки. Фазовий дріт підключається з протилежного боку від «нейтралі». Після того, як ви помістили кінці проводів в призначені їм гнізда, зафіксуйте їх за допомогою гвинтиків.
Після підключення розетки необхідно зігнути дроти, щоб вони добре розмістилися в подрозетнике. Переконайтеся, що залишилося достатньо місця для розміщення і кріплення самої розетки. Якщо все в порядку, ви можете закріпити розетку в подрозетнике. Не поспішайте затягувати кріпильні гвинти – насамперед слід упевнитися, що розетка добре вирівняна.