Як вибрати Реабілітаційний центр для наркозалежних

6-10-2020

выписка и поддержка пациента
Лікування наркоманії — це комплексна наркологічна допомога, що складається з ряду терапевтичних методик, мета яких-усунути тягу до наркотиків. Дані заходи можуть проходити в різних формах, відрізнятися за умов і тривалості. Потяг до наркотиків-це хронічний стан, що проявляється мимовільними зривами вживання наркотичних речовин, тому короткочасні види психотерапії малоефективні в лікуванні наркозалежності. Повне вилікування можливе лише при тривалій терапії з медичним втручанням і під наглядом професіоналів. Також хочемо вам порекомендувати https://lechenie-narcomanii.kharkov.ua/ реабілітаційний центр для наркозалежних.

В даний час медики і психологи ще не прийшли до єдиної думки, як лікувати наркоманію. Є безліч підходів і програм реабілітації, в них дуже легко заплутатися і помістити свого близького псевдо-лікувальний заклад, де його не тільки не вилікують, а велика ймовірність, що і калічать, не тільки фізично, але і психічно (Читайте статтю). Наркоманія — складна хвороба, яка зачіпає всі сфери діяльності людини це і фізичні аспекти, соціальна сфера, псіхо – емоційні стани, духовність. Лікування наркозалежності — це комплексний підхід, в якому йде відновлення перерахованих вище сфер людини.

І так, виникає питання, чи можна вилікувати наркоманів? Можна, але це не просто! Наркоманія-це хронічне, прогресуючи захворювання, при якому залежний не може самостійно припинити вживання, всі його спроби, найчастіше закінчуються невдачами. Множинні детокси, ворожки, кодування виявляється порожніми витратами часу і грошей. В лікуванні наркоманії необхідний комплексний підхід, зазвичай він ділиться на кілька етапів:

Медикаментозне лікування

Психологічне лікування

Реабілітація та ресоціалізація

Тільки після проходження всіх цих етапів, можлива тривала, довічна ремісія, але і надалі залежному, потрібна підтримуюча терапія, це може бути психотерапія, групи АН/АА, духовні практики і т. д. це людина обере для себе сам, що підійде більше.

У кожного виду наркозалежності є свої особливості (симптоми, клініка, прояви, розвиток), відповідно і для лікування різного виду наркоманії необхідний свій метод, це залежить від конкретного наркотику, стажу вживання і дози. Так само враховується наявність супутніх захворювань і психічних відхилень. При цьому наркологи користуються загальноприйнятими методами лікування наркозалежних, незважаючи на специфіку кожного виду захворювання.

Принципи лікування наркозалежних будуються на загальних видах прояву залежності (незважаючи на індивідуальність кожного випадку):

Зростання толерантності до речовини

Абстиненція і фізична залежність

Розвиток тяги до наркотиків

Психо-емоційні відхилення

Порушення системи цінностей

Неврологічні відхилення

Методологією організації лікування наркозалежних є:

Лікування в умовах ізоляції від соціуму в стаціонарному закладі наркологічного або психіатричного профілю.

Повна відмова від наркотичних речовин, за винятком курсу детоксикації та зняття абстинентного синдрому під наглядом лікарів.

Ефективність процесу лікування визначають за основним принципам:

Добровільна згода залежного на проходження курсу лікування

Індивідуальний підхід з урахуванням особливостей пацієнта

Комплексне лікування наркозалежності, спрямоване на відновлення фізичних, психічних і соціальних сфер людини.