Як вибрати приватну клініку в Житомирі

12-10-2018

Как выбрать частную клинику в Житомире
Кожен українець повинен обрати собі сімейного лікаря, підписати з ним угоду і увійти в електронний реєстр пацієнтів. Такі вимоги медичної реформи, яка змінює систему фінансування послуг охорони здоров’я, йдеться в сюжеті ТСН.
Також хочемо вам порекомендувати частная клиника в Житомире
Місце проживання для вибору лікаря тепер значення не має – можна вибрати фахівця ближче до роботи або фактичною, а не вказаним у паспорті адресою. Якщо медика з хорошою репутацією на прикметі немає, про нього можна розпитати у друзів, колег або ж просто в реєстратурі в амбулаторії, поліклініки або приватній клініці. Сімейний лікар повинен бути зареєстрований в електронній базі, тоді при наявності паспорта та мобільного телефону можна записуватися в список його пацієнтів.
Після надходження на телефон код підтвердження, прізвище пацієнта потрапляє в електронний реєстр і він підписує декларацію. Кожен лікар може набрати дві тисячі пацієнтів – дітей та пенсіонерів держава буде платити йому 740 грн на рік, а за дорослого працездатного – 370 грн. Від цих коштів і буде залежати зарплата сімейного лікаря. Таким чином на ринку медичних послуг з’явиться конкуренція, яка змусить медиків надавати більш якісні послуги – наприклад, надавати консультації по телефону або через інтернет. «Чим більше ми вміємо і знаємо, тим дорожче ми стоїмо на ринку послуг», – говорить лікар Лариса.
На те, щоб вибрати сімейного лікаря, в українців є цілий рік. Що робити з тими, хто не прийде і не підпише угоду, ще не придумали. Однак автори реформи попереджають, що без сімейного лікаря вже ніхто не потрапить до спеціаліста вузького профілю – з 2018 року всі направлення до кардіолога, хірурга або лору будуть проходити через лікаря первинної ланки.
Зараз в електронній системі зареєстровано 583 лікаря і 90 пацієнтів по всій країні. У багатьох амбулаторіях досі немає ні комп’ютера, ні інтернету, ні програмного забезпечення. У таких випадках документи доведеться заповнювати вручну на папері. Проте з часом комп’ютери та інтернет повинен дійти до найвіддаленіших сіл і містечок, адже всі первинна ланка перебудовується на електронний облік.