Як поліпшити зір за 7 днів: 9 простих вправ

543

Прості рухи очима, такі як моргання і розгойдування з боку в бік, принесли карколомний результат. Я зрозумів, що зробив це! Без допомоги лікарів, старших наставників, технічних засобів і магічних заклинань.

Я зробив це! Я сам намацав шлях до власного прозріння, пройшов його і насолодився результатом. Чи було це легко? Напевно зараз вже можу сказати, що так. Це було легко. Поморгати і «постріляти» очима протягом тижня зможе, мабуть, кожен. Чи це важко? Теж так. Пересилити себе самого, побороти «знання» того, що це «неможливо», пробитись крізь стіну власних сумнівів. Так, це було важко. Мабуть, що так.

Вправа №1. «Проблиск»

Вправа «Проблиск» є обов’язковим початковим вправою курсу і служить для настройки режиму «гострого» зору, а також збільшення часу перебування в цьому режимі до двох-трьох секунд. (Після досягнення цих результатів, можна переходити до виконання наступних вправ комплексу.)

Вправа полягає в наступному. На відкритому просторі (тобто за межами приміщення ), в світлий час доби, вибираємо об’єкт для занять. Найзручніше використовувати з цією метою яку-небудь добре читає напис, так як чіткий шрифт має контрастну кордон і легко диференціює картинку на «читає» і «нечитаемую». Вибравши об’єкт, віддаляємося від нього на відстань, що перевищує дистанцію вільної читаності написи на один чи два метри. Тобто встаємо так, щоб зображення було розмитим рівно на стільки, щоб не бути читаним, проте ж короткочасно проступало з короткозорою димки після кожного моргання. Після цього починаємо моргати, дивлячись на табличку і зосереджуючи свою увагу на проблеске, що виникає після кожного моргання. Намагаємося в момент такого проблиску прочитати напис. Після того, як проблиск «гострого» зору зник, а картинка затуманилася, знову моргаємо і знову намагаємося прочитати напис. І так далі. Вправу можна виконувати протягом години, при цьому об’єкти можна для різноманітності міняти. У перший день занять моргання слід робити буквально кожну секунду, проте скоро проблиск «гострого» зору помітно збільшиться, що дозволить перейти до наступних вправ.

Вправа №2. «Стрілянина по мішенях»

Вправа «Стрільба по мішенях» є логічним продовженням вправи №1, але на відміну від нього передбачає більш довгий проблиск «гострого» зору, дозволяє перекидати погляд з одного об’єкта на інший, не випускаючи при цьому ні той ні інший з фокуса.

Власне, вправа полягає в наступному. Перебуваючи поза приміщенням, в світлий час доби, по черзі (з частотою приблизно одна мішень за одну секунду) вибираємо поглядом різні об’єкти (мішені), що знаходяться на різному видаленні (від кінчика носа до горизонту). Кожен об’єкт (мішень) при цьому слід утримувати у фокусі, для чого, регулярно моргаючи, ловимо проблиск «гострого» зору. На початковому етапі, поки проблиск ще не дуже великий, моргаємо на кожному обраному об’єкті (мішені), тобто з частотою приблизно один моргання в одну секунду. По мірі збільшення проблиску, можна моргати рідше, тобто вже не на кожній мішені, а один раж на дві або три. В якості мішені не слід вибирати уявні, неіснуючі об’єкти, а лише реальні, на яких очей дійсно може сфокусуватися.

Вправа №3. «Людина-павук»

Вправа «Людина-павук» є варіантом виконання вправи №2, служить для досягнення тих же цілей і, за великим рахунком, відрізняється від вправи №2 в першу чергу інший рольової забарвленням.

Вправа полягає в наступному. Перебуваючи поза приміщенням, в світлий час доби, вибираємо в якості об’єкта вправи якийсь розлогий кущ або дерево (хоча можна використовувати і будь-які інші, близькі за розміром об’єкти) і, увійшовши в результаті моргання в режим «гострого» зору, починаємо подумки обмотувати об’єкт неіснуючими витками неіснуючої нитки. При цьому кожен виток супроводжуємо поглядом, фокусуючи його в точці зіткнення уявної нитки і об’єкта. По мірі необхідності – моргаємо (щоб постійно утримувати активну зону об’єкта в фокусі). Час від часу об’єкти міняємо, щоб зберегти азарт і гостроту сприйняття.

Вправа №4. «Відпочинок»

Вправа «Відпочинок» служить для зняття напруги з очей, що склалася в процесі вправ, або за якоюсь іншою, не пов’язаною з вправами причини.

Вправа полягає в наступному. Прикривши очі повіками, прикладаємо до лиця складені човниками кисті рук. Праву долоню прикладаємо до правому оці, а ліву, відповідно до лівого. (Пальці на лобі перетинаються в області «третього ока».) Спрямовуємо погляд в чорноту, намагаючись по можливості відмовитися від хаотично проявляються зорових образів. Вправа виконується до отримання бажаних комфортних відчуттів.

Вправа №5. «Маятник»

Вправа «Маятник» служить для подальшого збільшення проблиску «гострого» зору, а також для вироблення звички рухомого погляду.

Вправа полягає в наступному. Поза приміщення, в світлий час доби вибираємо об’єкт для вправи. Найзручніше в якості об’єкта використовувати яку-небудь удобочитаемую напис, досить великого розміру (наприклад знаходиться на видаленні вивіску магазину або плакат рекламного або іншого змісту). Моргаючи, досягаємо стану «гострого» зору, фокусуємо погляд на написи і починаємо його розгойдувати, переміщаючи точку зору уздовж рядка і назад, подібно раскачивающемуся маятника, намагаючись по можливості зберігати фокусування погляду на об’єкті. При затуманення зображення, знову моргнути, увійти в режим «гострого» зору, продовжити виконання вправи. І так далі. При хорошому виконання навику, можна відмовитися від вибору конкретного об’єкта і використовувати даний принцип, як основний спосіб бачення. Час виконання вправи в такому випадку стає необмеженим.

Вправа №6. «Китайський болванчик»

Вправа «Китайський болванчик» служить для досягнення тих же цілей, що і вправа №5, відмінність же вправ полягає в тому, що рухливість погляду досягається не за допомогою руху очей, а за допомогою хитається з боку в бік голови упражняющегося.

Отже, вправа полягає в наступному. Насамперед вибираємо об’єкт вправи (вимоги до об’єкта абсолютно такі ж, як і у вправі №5). Вибравши об’єкт, моргаємо, ловимо проблиск «гострого» зору, фокусуємо погляд на об’єкті і, похитуючи з боку в бік, намагаємося зберегти фокусування на об’єкті як можна більш довго. При затуманення «картинки», знову моргаємо і продовжуємо виконувати вправу. І так далі. Так само, як і вправа №5, вправа «Китайський болванчик» слід розглядати як варіант основного способу бачення. Час виконання цієї вправи в цьому випадку також стає необмеженим.

Вправа №7.»Вісімка»

Вправа «Вісімка» є комбінацією вправ №5-6 і служить для досягнення тих же цілей, що були поставлені перед цими вправами.

Вправа «Вісімка» полягає в наступному. Насамперед вибираємо об’єкт для майбутнього розглядання (вимоги до об’єкта нічим не відрізняються від описаних вище, у вправах №5-6). Однак дане вправу ще більшою мірою, ніж вправи №5-6 дозволено виконувати без заздалегідь обраного об’єкта (тобто використовуючи в якості об’єкта вправи весь видимий простір). Визначившись з вибором об’єкта, моргаємо, ловимо стан «гострого» зору і, здійснюючи рух очима по траєкторії перекинутого на бік вісімки, намагаємося зберегти фокусування погляду як можна більш довго. Головою при цьому здійснюємо качаючі руху вправо (при русі очей вправо) і вліво (при русі очей вліво), збільшуючи тим самим горизонтальні розміри перекинутого на бік вісімки (або, що є те ж саме, величину кута горизонтального огляду). Так само, як і вправи №5-6, вправа «Вісімка» слід використовувати як варіант основного способу бачення. Час виконання його в цьому випадку – також необмежена.

Вправа №8. «Поліровка»

Вправа «Поліровка» служить для досягнення тих же цілей, що і вправи №5, 6 і 7.

Вправи полягає в наступному. Насамперед вибираємо об’єкт (вимоги до об’єкту такі ж, як у вправах №5,6 і 7). Визначившись з вибором об’єкта, за допомогою моргання входимо в режим «гострого» зору і, сфокусувавши погляд на об’єкті, починаємо розглядання деталей об’єкта. (Якщо в якості об’єкта обрана напис, то деталлю є кожна ee літера.) Розглядання деталей виробляємо за допомогою м’яких кругових рухів очима, що нагадують за характером поліруючі руху. За допомогою таких рухів, намагаємося зберегти фокусування погляду на об’єкті як можна більш довго. Далі знову моргаємо і продовжуємо виконувати вправи. При достатньому навичці виконання, це вправа, так само як і вправи №5,6 і 7, може служити варіантом основного способу бачення.

Вправа №9. «Промінь світла»

Вправа «Промінь світла» служить для живлення очей цілющої сонячної енергією, що дає їм дивовижну силу і відчуття комфорту.

Для виконання вправи «Промінь світла» необхідна сонячна погода, проте ж при відсутності сонця, можна використовувати розсіяне сонячне світло або електричну лампу (включаючи також лампу денного світла). Вправа полягає в наступному. Щільно, однак само без напруги, закриваємо очі повіками і на деякий час (приблизно на хвилину) підставляємо особа джерела світла. (Використання в цій вправі саме сонця незрівнянно більш переважно.) Вправу можна робити п’ять-шість разів на день.

Увага! Всі вправи необхідно виконувати у розслабленому, максимально комфортному стані. Категорично уникайте перенапруження очей!