ВПРАВИ ДЛЯ ПІДТЯЖКИ ГРУДЕЙ

459

Забирай і роби!

1. Сісти по-турецьки, спина пряма, руки зігнуті, лікті притиснуті до тулуба, пальці — на плечах, лопатки зведені один до одного. Піднімають плечі вгору, потім відводять їх назад, вниз і вперед. Повторюють 4 рази. Потім 4 — вниз, назад, вгору, вперед. Повторюють 5 разів.

2. Встати прямо. Складають перед собою долоні (лікті на рівні грудей, пальці вгору). Тиснуть долонями один на одного протягом 10 секунд. Повторюють 5 разів.

3. Встати прямо. Ноги на ширині плечей, ступні паралельно. Ліву руку кладуть на стегно, правою описують велике коло, починаючи з руху вперед. Роблять 3 кола вперед, потім 3 кола тому. Те ж вправу іншою рукою.

4. Встати прямо, ноги з’єднати разом. Руками роблять рухи як при плаванні стилем брас.

5. Руки під пахвами. Роблять кругові рухи ліктями великої амплітуди в напрямку вперед-назад. Повторити К) разів.

6. Руки на рівні плечей. В кожній руці — вантаж вагою в 1 кг. Повільно піднімають і опускають руки. На початку заняття вправа роблять 5 разів, а потім доводять число повторень до 15.

7. Нахиляються вперед під кутом в 90° і роблять помахи руками в сторони.

8. Лягають на живіт. Піднімають витягнуті, злегка розведені в сторони руки і верхню частину тулуба.

9. Витягнуті вперед руки стискають кулаки, перехрещують їх (роблять «ножиці»).

10. Встають на відстані 50 см від стіни, витягають руки вперед і починають кулаками тиснути на стіну.

11. Лягають на підлогу животом вниз, випрямляються, кисті рук кладуть на плечі. Потім поступово піднімають, як гусінь, верхню частину тулуба і тримають її в такому положенні декілька хвилин. Опускають на підлогу. Повторити 10-15 разів з інтервалом.