Вправа оздоровити весь організм

434

Адхо Мукха Шванасана, більш відома під назвою «Собака мордою вниз», – одна з найбільш часто практикуються поз йоги на планеті. Вона є невід’ємною частиною кожного стилю йоги. На перший погляд, поза собаки мордою вниз зовсім не складна, проте лише людина, яка спробує її освоїти, зрозуміє, що

Адхо Мукха Шванасана для правильного виконання вимагає сили, гнучкості і стійкості. Дана поза йоги зміцнює майже кожен м’яз тіла, але це далеко не єдине корисне властивість пози «Собака мордою вниз».

Що ж трапиться, якщо приймати позу «Собака мордою вниз» кожен день?

Вправа оздоровити весь організм Позбудетеся від горба
Ми все частіше сидимо, сильно згорбившись над робочими столами, комп’ютерами та мобільними телефонами. Це призводить до напруження грудях і верхній частині спини і зумовило появу нової проблеми нинішнього покоління – так званого «комп’ютерного горба».
Так от, собака мордою вниз – відмінна поза для розтяжки м’язів грудей і верхньої частини спини і зняття такого роду напруги. Стабілізуючи верхню частину тіла, ви задіюєте і зміцнюєте м’язи рук, грудей, спини і плечей.

Вправа оздоровити весь організм Зміцніть ноги і колінні суглоби
Напруга в сідничних м’язах, стегнах і литках – повсякденне явище надзвичайно поширене. Поза «Собаки мордою вниз» допомагає розслабити вищевказані групи м’язів – від сідниць і до литок, а також зміцнити квадрицепси і коліна.

Вправа оздоровити весь організм Стимулюєте органи травлення
Крім цього, задіяння м’язів живота і втягування пупка ближче до хребта допомагає поліпшити травлення допомогою стимуляції органів травного тракту.

Вправа оздоровити весь організм Зробите сильними сухожилля
Поза собаки мордою вниз включає вагове навантаження, яка допомагає зміцнити руки і стопи, а також підготуватися до виконання стійки на руках і стоячим поз йоги. «Собака мордою вниз» задіє пальці, руки і зап’ястя, а оскільки ви притискаєте стопу до підлоги, це допомагає зміцнити ахіллове сухожилля, звід стопи і пальці ніг.

Вправа оздоровити весь організмПроведете профілактику остеопорозу
«Собака мордою вниз» допомагає зміцнити кістки і збільшити їх щільність, що є ключовим фактором у запобіганні остеопорозу.

Вправа оздоровити весь організм Поліпшити циркуляцію крові
Такий ефект пози «Собака мордою вниз» досягається за рахунок інверсії, оскільки голова знаходиться нижче серця. Вона покращує кровообіг по всьому тілу і забезпечує приплив крові до мозку. Це сприяє виведенню токсинів з організму, підвищує імунітет і сприяє регуляції кров’яного тиску.

Вправа оздоровити весь організм Послабити напругу і позбудетеся від стресу
Розтяжка шийного відділу хребта і шиї сприяє послабленню напруги хребта. Це допомагає зняти напругу і позбавитися від стресу. Крім цього, приплив крові до мозку заспокоює нервову систему, покращує пам’ять і концентрацію, допомагає зняти стрес, позбутися від головних болів, безсоння, втоми і депресії.

Правильне виконання пози

Для початківців краще робити «Собака мордою вниз» на носочках, а не на повній стопі, а потім з кожним новим заняттям опускатися все більше і більше. Тільки з гарною розтяжкою можна опуститися на всю поверхню ноги і відчувати себе чудово.

Новачкові потрібно дотримуватися кількох правил:
Вправа оздоровити весь організмпальці на руках повинні бути широко розставлені в сторони;
Вправа оздоровити весь організмруки потрібно тримати на ширині плечей;
Вправа оздоровити весь організмспина повинна бути повністю випрямлена, а «хвостик» (куприк) повинен тягнутися вгору;
Вправа оздоровити весь організмноги не потрібно згинати в колінах. Якщо складно, вставайте на пальчики, а не на всю стопу.

Будь-яка напруга в тілі під час виконання пози собаки говорить про те, що щось йде не так. Ні шия, ні поясниця, ні ноги не повинні бути напружені. Максимальне розслаблення і глибоке дихання — це ключ до оздоровлення.