Вплив кольору на психіку і здоровя людини

446

Згідно з Фен-шую і Васту-шастра (ведичне знання), різні кольори володіють різною енергетикою, тому по-різному впливають на психіку людини, на його настрій, самопочуття і здоров’я, на його діяльність і життя в цілому. Причому цей вплив кожен може відстежити самостійно, і потім використовувати знання про вплив кольору, щоб зробити своє життя краще.

Кожний колір пов’язаний з певною чакрою в тілі. А чакри, в свою чергу, пов’язані з відповідними ендокринними залозами і сімома нотами звукоряду.

Різні кольори є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, і коригуючи навколишні кольори (наприклад в інтер’єрі або одязі), ми тим самим, свідомо чи несвідомо, вносимо корективи в свій настрій, самопочуття, здоров’я і майбутнє. Тому колір, який нас оточує, ігнорувати не варто. Є сенс вивчити особливості кожного кольору і використовувати це знання на благо собі і іншим.

Вплив червоного кольору

Червоний – це колір, впливає на психіку збудливо. Це колір нижньої чакри; колір вогню, колір життя, колір любові і пристрасті, він несе в собі сильну енергію, ентузіазм, підбадьорюючи людину і змушуючи його активно діяти. Енергія червоного кольору володіє високою проникаючою здатністю, змушуючи навіть ворушитися ледачого людини. Червоний колір — це символ холеричного темпераменту. Енергетика червоного кольору стимулює діяльність серця, м’язів, легень, і робить людину активною, веселим і говірким. Цей колір хороший для людей млявих, ледачих, які страждають на білокрів’я або подібними хворобами – їм для здоров’я і самопочуття буде корисно носити одяг з великою кількістю червоного кольору, або мати навколо більше яскравого червоного кольору, а також вживати в їжу більше ягід, овочів і фруктів червоного кольору. Але якщо червоного кольору занадто багато, його вплив стає негативним, викликаючи у людини роздратування, злість, ревнощі, лють (що може призвести до хвороб), і в такому випадку кількість червоного кольору потрібно зменшити.

Вплив оранжевого кольору

Помаранчевий колір – має позитивний вплив на психіку людини, викликаючи радість і веселощі. Енергетика оранжевого кольору досить позитивна, вона гасить невдоволення, пом’якшує песимізм, усуває депресії, послаблює страхи, підвищує апетит. Крім того помаранчевий колір можна використовувати для лікування хвороб, наприклад застосовувати при атеросклерозі судин мозку, серця та інших внутрішніх органів.

Вплив жовтого кольору

Жовтий – це колір дуже позитивно впливає на нервову систему людини (зміцнює її), стимулює функції шлунка (покращує травлення), добре допомагає при захворюваннях нирок, сечового міхура і печінки, а також нормалізує діяльність нейроендокринної системи. Жовтий колір відповідає темпераменту сангвініка і є символом сонця в зеніті, добре впливає кмітливість.

Вплив зеленого кольору

Зелений – найчастіше зустрічається в природі колір – відповідає серцевої чакри і вважається нейтральним, відповідає флегматическому темпераменту. Зелений колір має позитивний вплив на здоров’я людини, допомагаючи при бронхітах, очних хворобах, порушеннях обміну речовин, цукровому діабеті, запаленні суглобів і катаральних процесах. Енергетика зеленого кольору знімає напругу, заспокоює психіку, врівноважує і приносить задоволення.

Вплив блакитного кольору

Блакитний – це прохолодний колір нескінченності і спокою, як блакитне небо. Блакитний колір відповідає меланхолійного темпераменту і має позитивний вплив на горло – мигдалини і гланди.

Вплив синього кольору

Синій – охолоджуючий заспокійливий колір, позитивно впливає на здоров’ї, допомагаючи вирішити такі проблеми, як геморою і бородавки, допомагає зупиняти кровотечі, лікує запальні процеси. Синій колір приносить людині стриманість і спокій, заспокоюючи психіку.

Вплив фіолетового кольору

Фіолетовий – це колір вищої чакри, він вважається вищою духовною кольором. Фіолетовий колір позитивно впливає на людини, що займається духовною практикою, самопізнанням. Це колір духу, він дає духовну силу, сприяє медитації, приносить натхнення і радість пізнання. Фіолетовий колір має позитивний вплив на здоров’я – він стимулює циркуляцію лімфи і добре діє на селезінку.

Таким чином, розуміючи, як впливає той чи інший колір на нашу психіку, ми можемо поліпшити свій настрій, самопочуття і здоров’я в цілому. Потрібно навчитися користуватися різними кольорами, щоб привнести в своє життя більше гармонії, радості і щастя.

Уривок з конспекту лекції Тушкина за Васту-шастра