Ці вправи покращують кровопостачання мозку, випрямляють хребет, звільняє судини від затискачів

382

Здоровий хребет — основа гарного самопочуття. Порушення постави, викривлення хребта порушують циркуляцію крові, а отже до клітин перестає надходити повноцінне харчування і достатня кількість кисню.

Кацудзо Ніші, відомий завдяки системі «Золоті правила здоров’я», розробив короткий і простий комплекс, що включає 4 вправи для хребта, що дозволяє виправити поставу, поставити на місце хребці і розтиснути кровоносні судини.

1. Вправа для хребта «Лист дерева»

Покращує кровопостачання мозку, випрямляє хребет, звільняє судини від затискачів.

Вихідне положення: Лежачи на спині на твердій рівній поверхні. Кожна м’яз абсолютно розслаблена. Уявіть, ніби всередині вас спокійна, спокійна порожнеча, і від того тіло легке, мінливе в невагомості.

Виконання вправи: Повільно зігніть ноги в колінах, підтягуючи п’яти до сідниць, але при цьому не відриваючи їх від підлоги. Підніміть голову над підлогою, не відриваючи хребет і потягніться руками до колін. Коли кінчики пальців доторкнуться до колін, зафіксуйте це положення на 1-2 хвилини. Уявіть, як через все тіло ллється потужний потік цілющої Енергії. Потім поверніться у вихідне положення і повністю розслабтеся 1-2 хвилини.

2. Вправа для хребта «Вербова гілка»

Оздоровлює хребет, зменшує болі в спині і поліпшує серцеву діяльність.

Початкове положення: Стоячи, ноги широко, ступні паралельно один одному. Вся увага зосереджена на тілі. Як і у вправі «Лист дерева» відчуйте всередині порожнечу і свою невагомість.

Виконання вправи: Покладіть долоні на спину в область нирок, пальці стикаються в районі крижів. Повільно починайте закидати голову назад, поступово прогинаючись у хребті. Коли відчуєте межу своїх можливостей, просто вільно опустіть руки вниз, зберігаючи прогин. Ваше тіло почне мимоволі погойдуватися, подібно гілці верби, що схилилася над озером. Залишайтеся в цьому положенні до тих пір, поки відчуваєте себе комфортно, потім поверніть долоні на поперек і прийміть вихідне положення, обережно розпрямляючи хребет.

3. Вправа для хребта «Тятива лука»

Покращує кровообіг, очищає від сольових відкладів в області хребта

Початкове положення: Стоячи на колінах, руки опущені вздовж тіла.

Виконання вправи: Обережно прогнутися в хребті назад і обхопити руками ноги за обидві щиколотки. Зафіксувати положення не менш, ніж на 5 секунд. Повернутися до вихідної позиції. Повторіть вправу 3-10 разів, починаючи з маленької кількості повторів і збільшуючи по мірі свого самопочуття.

4. Вправа для хребта «Виноградна лоза»

Покращує гнучкість і кровопостачання хребта.

Початкове положення: Стоячи, ноги на ширині плечь, ноги розслаблені.

Виконання вправи: Помасажуйте руками область попереку, уявляючи, як хребет стає гнучким і пластичним. Після зробіть енергійний нахил вперед, але без ривків і різких рухів. Енергійно, але плавно. Постарайтеся дістати руками до підлоги. Ноги не згинайте в колінах, але і не напружуйте їх — вони повинні залишатися м’якими. Поверніться у вихідне положення. Потім виконайте декілька енергійних, але плавних нахилів вліво-вправо.

Всі 4 вправи для хребта робіть щодня. Це займе зовсім небагато часу, але подарує не тільки здоров’я хребта, але й здоров’я всього організму. Будьте здорові!