Товстянка — зелений лекарь

579

Мало хто знає, що за своїм корисним властивостям товстянка, або як її ще називають — грошове дерево, нітрохи не поступається алое.

Завдяки своїм летючим властивостями, які виділяє толстянка, вона протистоїть вірусних, бактеріальних та грибкових захворювань.

Виявлено, що коли хтось захворів у домі, тоді і рослина в’яне, скидає свою листя. Але коли людина одужує, і тоді рослина набирається сил.

Сік і м’якоть листя толстянки можна прикладати до ран, наривів, порізів і подряпин — речовини, що входять до складу соку рослини, будуть сприяти процесам регенерації шкірних покривів і попередять запальний процес.

При розтягуванні м’язів і зв’язок, а також, при ударах, компреси з м’якоті листя толстянки знімуть запалення і чинять аналгетичну дію.

Вилікувати герпес на губах можна за допомогою все того ж соку толстянки. Змащуйте кожні 30 хвилин губи соком цієї рослини (стежте за тим, щоб сік не потрапив на слизову ротової порожнини).

При ангінах, тонзилітах і запальних процесах горла можна полоскати горло водним розчином соку толстянки, який готується із співвідношення соку з 10 листочків рослини на 1 склянку кип’яченої води. Цим водним розчином необхідно полоскати горло до 5 разів на день.

Вилікувати артрит, зняти запалення від укусів комах можна з допомогою змазування цих місць соком толстянки кілька разів в день.

Грошове дерево має ще одну назву — мозольник, і, як ви вже здогадалися, з його допомогою можна лікувати мозолі. Для цього необхідно зняти з листочка толстянки верхню плівку і докласти листочок м’якоттю до мозолі, зафіксувати його на нозі за допомогою пластиру і залишити на ніч.

Аналогічним методом можна лікувати і врослий ніготь і нігтьовий грибок.

Що ж стосується внутрішнього застосування соку листя толстянки і її м’якоті, то, оскільки ця рослина володіє токсичною властивістю і містить миш’як, робити це потрібно вкрай обережно і ні в якому разі не приймати такий сік або м’якоть в чистому вигляді. Тільки водні настої.

Так, з допомогою таких водних настоїв можна вилікувати виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. Готують цей настій із співвідношення 5 листочків рослини на 1 склянку окропу. Листя заливають окропом і настоюють протягом 1 години. Потім, такий настій приймають по 1 столовій ложці 3 рази в день за 15-20 хвилин до прийому їжі

Перед застосуванням будь-якого засобу або методу лікування обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.