Статистика за ішемічної хвороби серця серед курців

440

Статистика за ішемічної хвороби серця, однією з головних причин якої є куріння.

Ішемічна хвороба серця є провідною причиною смертності в США зі списку захворювань викликаних курінням. Наявність токсинів в тютюновому димі є причиною зменшення пропускної здатності артерій інакше атеросклероз.

Ішемічна хвороба серця та інсульт — головна види серцево-судинних захворювань, викликаних курінням — є першою і третьою провідною причиною смерті в США. Понад 61 мільйонів Американців страждають від тієї чи іншої форми серцево-судинних захворювань, включаючи високий кров’яний тиск, ішемічна хвороба серця, інсульт, серцева недостатність та інших захворювань. Більше 2600 американців помирають щодня через серцево-судинних захворювань, що дорівнює 1 смерть кожні 33 секунди.

— Наявність токсинів в крові від паління сигарет сприяє розвитку атеросклерозу. Атеросклероз є поступовим процесом збільшення жорсткості артерій, викликаний відкладенням жирових бляшок і потовщень у стінок артерії, у всередину артерії, чим зменшує її пропускну здатність. Це може перешкодити току крові і викликати інфаркт або інсульт.

— Куріння викликає серцево-судинні захворювання, головну причину смертності у Сполучених Штатах. Ішемічна хвороба серця це результат атеросклерозу в коронарних артеріях.
— У 2003 році, за оцінками, 1.1 мільйон американців мали перший або черговий ішемічний напад.
— Куріння було пов’язано з раптовою смертю через проблеми з серцем у чоловіків і жінок яких у більшості випадків об’єднував один фактор — куріння сигарет.
— Куріння може призвести до застійної серцевої недостатності. За оцінками 4.6 мільйона Американців мають застійну серцеву недостатність і 43000 вмирають від неї щороку.
— Куріння сигарет з низьким рівнем смол і нікотину (легкі, ультра-легкі і т. д.), а не стандартних сигарет, мало впливає на зниження ризику ішемічної хвороби серця.
— Серцеві напади є третьою основною причиною смертності у Сполучених Штатах. Куріння є однією з основних причин інсультів.
— У США захворюваність інсультом складає 600 000 випадків на рік, летальність становить близько 30%.
— Ризик інсульту знижується неухильно після відмови від куріння. Колишні курці мають однаковий ризик інсульту як некурців після 5 річного терміну повної відмови від куріння.
— Куріння викликає аневризми черевної аорти.

Куріння залишається провідною причиною предотвратимой смертності і має негативний вплив на здоров’я людей на всіх етапах життя і розвитку. Воно шкодить не народженим немовлятам, новонародженим, дітям, підліткам, дорослим і літнім людям.
#шкоду #куріння