Що таке Крокодил або дезоморфін

10-28-2019
Наркологи б’ють на сполох – поширення в світі дезоморфіну набуло характер епідемії.
З трибуни актового залу медколеджу на них обрушилися жахливі цифри статистики наркологів, благання і заклики міністра охорони здоров’я, погрози представників прокуратури і поліції.
В столиці пройшла перша нарада по цій темі. Там зареєстрували перший випадок дезоморфіновій наркоманії. Своє сленгове назва – «крокодил» – наркотик отримав від ефекту «крокодилячої шкіри», який набуває шкірний покрив наркомана через деякий час застосування дезоморфіну. Також хочемо вам порекомендувати http://www.mayak-zdorovya.com.ua/krokodil-dezomorf

За даними наркологів, зараз дезоморфін займає чверть ринку красноярського наркотиків, поступаючись за популярністю лише героїну. Причому його поширення має лавиноподібний характер. Популярність дезоморфіну і його неймовірно швидке поширення спеціалісти пов’язують, в першу чергу, з обмеженням поставок в край героїну. Саме його дефіцит в свій час і спровокував пошук наркоманами нового засобу. На відміну від героїну, який поставляється в край ззовні, «крокодил» можна порівняно легко і швидко отримати в кустарних умовах. Його головний компонент – кодеїн – міститься в болезаспокійливих ліків, більшість з яких відпускаються в аптеках без рецепта і за відносно доступною ціною. Для прикладу, в число таких препаратів входять такі поширені ліки, як . Дезоморфін («крокодил») – одна з модифікацій морфіну. Виробляється в кустарних умовах шляхом синтезу кодеїновмісних препаратів із застосуванням бензину, йоду, побутових розчинників, сірчаної кислоти, сірки і фосфору.
Найсумніше в цій історії те, що ні міністерство охорони здоров’я, ні правоохоронні органи не мають реальних важелів впливу на ситуацію. Продаж таких препаратів в країні не обмежена навіть рецептами, хоча розмови про це постійно йдуть на всіх рівнях. Обіг таких препаратів на фармацевтичному ринку  становить 8 – 10% від обсягу лікарських засобів в цілому.
Якщо міністр звертався до совісті аптекарів, представник прокуратури пригрозив силовими методами. , – заявив, звертаючись до присутніх, начальник відділу з контролю за легальним обігом наркотиків прокуратури. На завершення зустрічі міністр запропонував висловитися по суті самим керівникам аптек.