Селезінка — друга «мати» організму

743

Що можуть накоїти в організмі холод і вогкість?

Багато. У тому числі зруйнувати селезінку – «серце» 200 000-кілометрової лімфосістеми нашого тіла.

В середньому за добу з тканинної рідини утворюється 2 л лімфи. Рухається вона по організму зі швидкістю 300 мл в секунду. Щомиті лімфа очищає тканини від продуктів розпаду, видаляє токсичні речовини і відходи життєдіяльності клітин.

Чи можна прожити без селезінки

Можна, але доведеться займатися зміцненням імунітету. Лімфатична система – важлива частина імунної системи. Людина без селезінки – легка здобич бактерицидних захворювань. Втім, людина з брудною, слабкою, запаленої селезінкою теж буде погано себе почувати, причому лікування чому-то не буде приносити полегшення. Бо тільки при хорошому функціонуванні селезінки у нас будуть в порядку нирки, печінка, серце, легені, урогенітальний і шлунково-кишковий тракт, сечовий міхур, підшлункова залоза.
Недарма китайська медицина називає селезінку другою «матір’ю» організму (перша – нирки).

Ослабла друга «мама» — і виникають порушення циркуляції крові. Якщо селезінка погано стримує кров, то у нас гематоми, синці, кровотечі з носа, у жінок – рясні менструації. Порушення в роботі селезінки викликають слабкість м’язів, безсилля, втома в руках і ногах. Відзначається втрата апетиту, втрата смакових відчуттів, іноді відраза до їжі, нудота.

Селезінка і серце

Ослаблення селезінки позначиться на серце. Симптоми: серцебиття, блідий колір обличчя, слабкий пульс, ослаблення пам’яті.

Селезінка і нирки

У нирках закладена тривалість нашого життя. Живить нирки селезінка, а ті, у свою чергу, «гріють» селезінку. Якщо нирки в порядку, селезінка відмінно справляється зі своєю транспортною функцією. При патології хоч одного учасника дуету страждають не тільки обидва органу, але і весь організм — починаються негаразди в лімфатичній і сечовидільної системи.

Селезінка та печінка

Печінка накопичує кров, селезінка виробляє і контролює її (у неї є додаткова функція кладовища відпрацьованих кров’яних клітин), переносить поживні речовини.

Якщо людина пригнічений і стурбований, то це, з одного боку, пов’язане з порушенням функції печінки. З іншого боку, похмурі думки і негативне ставлення до себе – перша причина ослаблення селезінки. Порушення в роботі дуету «печінка селезінка» призводять до дисфункції шлунка, біль в області грудей, втраті апетиту та появи метеоризму, відчуття переповнення після їжі і відрижці.

Селезінка та підшлункова залоза

Тандем «селезінка – підшлункова залоза» управляє м’язами, формуючи плоть людини, його конституцію, фізичну силу.

Ключ до стану дуету «селезінка – підшлункова залоза» — у роті, відчуття смаку, слюноотделении. Поява різних присмаків, зниження смакових відчуттів, зміна стану губ (сухість, вологість, тріщини) говорять про хворобливих станах в органах. Якщо селезінка здорова – губи червоні, якщо слабка – побляклі, жовтуваті.

Існує так званий синдром слизової токсемії — з-за поразки взаємодії селезінки і підшлункової залози внаслідок застою лімфи в організмі повсюдно розжарює СЛИЗ. Від неї організм намагається позбутися всіма способами. Наприклад, розвивається бронхіт з наполегливим кашлем і рясним відділенням мокроти. Астма, гайморит, цистит, наполегливі білі у жінок, хронічні гастрити і коліти також пов’язані з цим синдромом.

Як прибрати застій в лімфатичної системи

Спробуємо прибрати застій у своїй лімфатичній системі. Найчастіше його породжують холод, холодна їжа, вогкість. Це — друга причина захворювань селезінки, за якою слідують патології інших органів… Якщо холодно, утеплимся одягом, обогреем житло. Зігріємо тіло скипидарними ваннами Залманова. Можна зробити і так: змішати по 5 мл жовтого і білого скипидарного розчину. Змастити отриманою сумішшю все тіло, почекати 5 хвилин, змити суміш під душем. Тепло укутати і лягти в ліжко.

Холодна їжа– це, перш за все, погано пережована їжа! Жуйте ретельно.

Від вогкості треба захищати одягом спину, боки, живіт, обов’язково повинна бути прикрита область нирок. Доречна довга жилетка. Вогкість провокує застій лімфи. Наслідок цього – хронічний простатит у чоловіків, запалення придатків у жінок.

Фітотерапія для селезінки

Цикорій
Цикорій чистить селезінку (засіб N1!) і зміцнює підшлункову залозу. Справно працюють селезінка і підшлункова забезпечують силу м’язів, хороше фізичне самопочуття і настрій. Рецепт: 0,5–1 ч. л. сухого кореня цикорію залити гарячою водою. Настояти, за смаком додати вершки, цукор.

Полин гіркий
Заварити 1 ч. л. полину 2 склянками окропу, наполягати, укутавши, 30 хвилин, процідити. Пити як чай з медом або цукром по ¼ склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі.

Сік граната
Тривалий час щодня пити сік граната по півсклянки 3 рази на день.

Сік білокачанної капусти
Пити в теплому вигляді сік білокачанної капусти по ½ склянки 3 рази на день за годину до їжі (3 дні).

Деревій (трава і квіти), квітки календули
Змішати в рівних частинах і заварити 2 ст. л. суміші склянкою окропу, настоювати, закутавши, годину, процідити. Пити по 1/3 склянки 2 рази на день (при збільшенні селезінки).

Шавлія
Пити і заварювати як чай. Прекрасний імуностимулятор.

Хвощ польовий
Пригнічує віруси, стимулює лімфообіг, сечовиділення, утворення гормонів надниркових залоз, усуває лимфозастой і запалення. Пити і заварювати як чай.

Чебрець
Стимулює лімфообіг, освіта лейкоцитів, пригнічує діяльність бактерій, вірусів та деяких грибків.

Корінь кульбаби
Посилює лімфообіг, має бактерицидну і загальнозміцнюючою дією.

Продукти в селезінці допомога

Допомагають селезінці овес, кропива, живокіст, кровохлебка, оман, рослини – адаптогени, деревій, абрикос, морква, яблука, алое, барбарис, базилік, кардамон, зелений чай, прополіс, пастернак, селера, насіння гірчиці, материнка, майоран, подорожник, хрін, куркума, імбир, спориш, чага, шабельник, лляні, конопляні насіння, насіння кропу, морська капуста, спіруліна, фукус.

Чистильники лімфи

Вода

2 л лімфи виробляються з тканинної рідини. Як правило, 80% отрут, блукаючих в нашому тілі, знаходяться не в печінці, нирках або кишечнику, а в міжклітинної рідини. Зрозуміло, що з брудної міжклітинної рідини отримаємо не «чисту воду» — так перекладається з латинської lympha, а щось сіре… Щоб машина добре їздила, водії періодично міняють масло. А ми поміняємо міжклітинну рідину. Для цього протягом 3-х місяців будемо пити структуровану воду (пропускати воду з-під крана через шунгітовий фільтр або наполягати її на каменях: шунгіті, кремнії).

Клітковина

Фрукти, овочі, зернові містять різну кількість розчинної та нерозчинної клітковини – харчового волокна. Висівки – лушпиння зерен рослинних злаків — ще називають «зерновий клітковиною». Клітковина вичищає шлунково-кишковий тракт від токсинів, позбавляє від холестерину, інтоксикацій. «Добути» клітковину можна з їжі, що часом важко з-за рафінування продуктів харчування. Можна використовувати і харчові добавки, що містять волокна рослин.

Глина

Стаканчик глиняної води (0,5 ч. л. Глиняного порошку на 150 мл води) вранці натщесерце відмінно вичистить вас від слизу. Можна також використовувати таблетки глини (1-2 шт. На день), капсули глини і рослинних волокон. Отже, наші очисні процедури для лімфи зводяться до пиття води і вживання щіпки глини і жменьки клітковини.

Лимфомассаж професора Огулова

Він полягає в тому, щоб досить відчутно щипати себе за шкіру, при цьому шкіру ще й вивертати, викручувати. Починаємо з живота і як слід щиплем його хвилин 10. Для першого разу досить. Наступного разу після живота пощипати груди, ноги, доступні ділянки спини, сідниці. Якщо при щипании сідниць ви відчуваєте біль, це говорить про порушення струму лімфи, кровообігу, про застійних явищах і прихованих вогнищах інфекції та запалення. Лимфомассаж «Ущипни себе» потрібно робити до тих пір, поки больові відчуття не зникнуть.

Тривалість — 10-20 хвилин, курс – до настання гарного самопочуття.

Швидкість руху лімфи

Нормальна робота лімфосістеми залежить від дихання! Коли м’язи, що відповідають за дихальні рухи легень (діафрагма), розтягуються, вони чинять тиск на лимфососуды кишечника, фактично видавлюючи лімфу і змушуючи її рухатися по лимфопротокам.

Вдих і видих відіграють роль насоса для лімфосістеми. Коли ми сидимо, дихання у нас неглибоке, стало бути, лімфа рухається мляво.
Займемося фізичними вправами, будемо більше ходити, глибоко дихати — робота лімфосістеми покращиться.

Ознаки порушень в роботі селезінки

• Збільшення селезінки — трохи нижче лівого підребер’я з’являється тверде ущільнення.
• Бліда шкіра тіла, особливо обличчя і повік.
• Набряк повік, голубуваті білки очей.
• Знижений тиск.
• Підвищена температура.
• Збільшені лімфовузли (їх близько 1000).
• Запалення селезінки проявляються відчуттям тиску і колючими болями, що посилюються при кашлі, при русі, від лежання на лівому боці. Можуть бути спрага, озноб, слабкість.
• Біль навколо пупка.
• Загальна стомлюваність, слабкість, схильність до уповільненим інфекцій, погана опірність хворобам.

Лімфосістема часто уражається токсинами і отрутами

Найчастіше це продукти життєдіяльності хвороботворних мікроорганізмів, які «мирно» живуть у нашому організмі з-за вилікуваних ангін і нежиті.

З ангіною допоможе «розібратися» натуральний яблучний оцет, з нежиттю – перцевий пластир. Потрібно приклеїти шматочки перцевого пластиру на відповідні точки на обличчі на 10 хвилин. Робити 10 разів через день, зігріваємося!