Робіть це 20 хвилин в день, і результат вас здивує!

341

Не поспішайте називати це дурною вигадкою, адже насправді у цієї вправи є цілий ряд переваг для нашого здоров’я, просто ми про це не знаємо (або, принаймні, не всі з нас). Давайте подивимося, як же «працює» наше тіло?

Подумайте про те, які неймовірні зусилля доводиться робити нашому серцю, щоб перекачувати кров, що під певним тиском повинна надходити в кінцівки. Або про те, як відбувається венозний повернення в ногах, який іноді дає збій, і результат того — всіма відомий варикоз).

Ніколи не бійтеся пробувати щось нове. В даному випадку ця проста вправа не зробить вас стрункіше, а ваші ноги красивіше, але воно дозволить вам добре себе почувати, як фізично, так і морально, що теж важливо.

Піднімати ноги вгору: в чому полягає вправу?

Це не просто фізична вправа, а справжня терапія. В принципі називати його «вправою», напевно, не зовсім вірно, так як воно не передбачає будь-якої фізичної навантаження (немає рухів або скорочення м’язів).

Але! Якщо у вас є яке-небудь пошкодження або травма спини, то підйом ніг виконувати небажано.

• Краще покласти подушку або валик під поперек, щоб положення тіла було зручним.
• Ноги витягніть вгору уздовж стіни, а руки витягніть уздовж тіла, вони повинні бути повністю розслаблені.
• Досить залишатися в такій позі протягом 15-20 хвилин, більше нічого не роблячи. Постарайтеся відчути рівновагу і баланс, відчуйте спокій, а трохи пізніше приплив крові до грудей і голові.

Пам’ятайте також, що якщо ви будете виконувати дану техніку релаксації регулярно, то одяг має бути максимально зручним і вільним, не перетягувати гумками область талії або щиколотки.

В іншому випадку це може звести результат вправи до нуля. Адже наша мета: поліпшити циркуляцію крові в організмі.

5 переваг підйому ніг

1. Зменшує набряки в ногах

Набряк ніг завжди пов’язаний з поганим кровообігом. А ось у його причини слід розібратися.

• Іноді воно пов’язано зі збоєм в роботі нирок, серця, з надмірною вагою або прийомом будь-яких лікарських препаратів, а також з неправильним харчуванням.
• Важливо дізнатися точну причину і усунути її. Інакше боротися з наслідком марно. А ця вправа стане прекрасним доповненням до терапії, вона принесе вам помітне полегшення.
• Підйом ніг вгору сприяє нормальному руху рідин в тілі, які перешкоджають нормальній циркуляції крові.
• Іноді, провівши весь день на ногах, ви можете помітити, що вони опухли і набрякли.
• Тоді, прийшовши додому, просто зніміть взуття, розслабтеся і підніміть ноги вгору, оперев їх об стінку, як показано на фото. Дозвольте силі тяжіння позбавити вас від набряків.

2. Знімає синдром втомлених ніг

Підйом ніг вгору — це один з кращих способів зняти напругу в ногах (від ступень до стегон). До кінця дня наші ноги сильно втомлюються, а це 20-хвилинне зміна положення тіла поверне їм легкість. Ви відразу помітите різницю.

3. Покращує травлення

Підйом ніг вгору — це так зване «активне зсув».

Якщо ноги вище голови, це сприяє боротьбі з затримкою рідини в організмі, а також покращує травлення. Це покращує рухливість кишечника, в довгостроковій перспективі це призведе до кращого засвоєння поживних речовин, що надходять до нас з їжею. Ще це допоможе вирішити проблему запорів і відновити внутрішню рівновагу, яке незабаром буде помітно і зовні.

4. Розслабляє нервову систему

Таке положення тіла допомагає нам ще і відновити дихання. Воно дозволяє нам вдихати більшу кількість повітря, що згодом призводить до більш спокійного і ритмічному диханню. Це, в свою чергу, благотворно позначається на стані нервової системи: знімає м’язову напругу в області живота, шиї і скронь.

5. Досягається психічний спокій

Спробуйте реалізувати це на практиці вже сьогодні. Вам знадобиться всього 20 хвилин часу, і перше, що ви помітите, — фізичне полегшення, яке моментально заспокоює і розум.

Таке положення тіла, до всього іншого, сприяє правильній оксигенації мозку (насичення киснем). Цей процес наближає нас до медитативного стану, хоча ми навіть не віддаємо собі в цьому звіту. Ми відчуваємо, як наше тіло і розум занурюються в спокій і знаходять гармонію.

По мірі того, як ви будете практикувати цю техніку, ви самі будете помічати все більше і більше її переваг для себе.