РОБИМО ЛІКУВАЛЬНЕ МАСЛО З КРОПИВИ

643

Таке масло добре потім додавати в креми, мазі і шампуні, на його основі добре готувати оздоровчі маски для обличчя та волосся.

Лікувальне масло з кропиви добре зберігається, в ньому найкраще зберігаються цілющі властивості цієї рослини.

Власне кажучи, у чистому вигляді це масло вже є відмінним лікувальним засобом проти зморшок, лупи та випадіння волосся. Кропив’яне масло гальмує зростання сивини, запобігає раніше посивіння і в окремих випадках може повернути природний колір уже посивілим волоссям через оздоровлення волосяних цибулин.

Якщо втирати в шкіру голови кропивне масло за півгодини до миття волосся, то волосся пишними, м’якими і еластичними, покращиться їх зростання

Якщо змащувати обличчя кропив’яним маслом, то вам не знадобиться крем від зморшок, кропива дуже добре розгладжує дрібні зморшки.

На основі кропив’яного масла можна приготувати ранозаживляющую мазь або мазь від болю в суглобах.
Отже давайте приготуємо для себе лікувальне масло з кропиви. Як зазвичай я покажу по кроках, як я це роблю.

Збираємо кропиву з травня по липень в екологічно чистих місцях, тобто за містом, подалі від транспортних магістралей.

Можна зрізати зростаюче рослина прямо з квітами і стеблом на таку довжину, де ще є гарні соковиті листя. Рослина з ураженими або засохлими листям нам не підійде.

Я люблю зрізати кропиву на наступний ранок після сильного дощу, тому що листя соковиті і свіжі, а сама рослина чисте і не потребує миття.

Зрізати кропиву радиться в рукавичках, однак, якщо ви страждаєте від болю в суглобах рук, то «укуси» кропиви будуть чинити на вас лікувальну дію, хоча звичайно можна лікувати суглоби і менш спартанськими методами.

Після зрізання треба дати кропиві пару годин подвянуть, тоді кислота на її волосках випарується, вона перестане жалити, і можна буде обробляти її, майже не побоюючись її «укусів».

Потім треба обрізати листя від стебел. Молоді головки рослини можна зрізати разом зі стеблинкою.

Потім подрібнюємо ці листя на м’ясорубці:
Робимо лікувальне масло з кропиви

Перемелене листя складаємо в чисту скляну банку. Їсти їх не треба, нехай вони лежать дуже рихло, для кращого контакту мастила з частинками рослини.

Така кількість кропиви, як ви бачили у мене зайняло приблизно 2/3 полуторалитрой банки.

Тепер заливаємо кропиву очищеним рафінованою олією. В ідеалі масло повинно бути оливковою, але, оскільки у нас тут не прованс, то цілком можна замінити його будь-яким рафінованою олією. У мене соняшникова рафінована олія. Найбільш близьке по хімічному складу до оливковій олії так зване Кубанське салатне масло.

Масло треба наливати під саму кришку банки, щоб як можна менше залишилося повітря для його окислення. На цю кількість у мене пішло трохи більше літра олії.

На цьому знімку я показую вам банку з кропивою і маслом на світло спеціально, щоб ви звернули увагу на те, що частинки кропиви насичено темні, а масло прозоре:

Робимо лікувальне масло з кропиви

Коли ж лікувальне масло з кропиви буде готове, картина буде інша: частинки кропиви будуть прозорими, а масло — темним. Це і буде говорити про готовність масла, так як ефірні масла кропиви і інші її цілющі речовини екстрагують масло, і воно набуде цілющі властивості кропиви.

Тепер масло треба прибрати в темне і бажано прохолодне місце, принаймні — не спекотне, і ні в якому разі не в холодильник приблизно на два тижні, поки частинки кропиви не стануть прозорими. Щоб поліпшити процес екстракції, банку з маслом час від часу можна трохи струшувати.

Коли масло буде готове, треба буде процідити його через марлю в чистий скляний посуд і прибрати на зберігання в темне і прохолодне місце, хоча і при кімнатній температурі воно не зіпсується.

Моє масло тільки що вирушило на екстракцію. Коли воно буде готове, я додам відсутні фотографії в повідомлення.

А тепер усі швиденько за кропивою! І не забудьте надіти рукавички.