ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЧАСТО ХВОРІЄ НА АНГІНУ.

507

1. Кілька разів на день полощіть горло за 3-5 хв. яблучним оцтом (1 ст. ложка 6% оцту на 0,5 склянки теплої води). Останнє полоскання зробіть перед сном. Після кожного полоскання проковтнете 2-3 ст. ложки цього розчину.

2. Змішайте рівну кількість лимонного соку з медом, полощіть цією сумішшю горло кілька хвилин, а потім проковтнути.

3. Полощіть горло водою з цукром, розчиненим до густини сиропу, або сирим буряковим соком.

4. Швидко виліковує ангіну полоскання, приготоване з рівних частин чистотілу і ромашки (1 ст. ложці чистотілу і ромашки на склянку окропу).

5. Тим, хто не може полоскати горло: наповнити склянку тертої сирої буряком, влити туди 1 ст. ложку 6% оцту, настояти протягом години, процідити і пити невеликими ковтками.

6. Відмінно допомагає пінка: 1 ст. ложку вершкового масла змішайте з такою ж кількістю меду, додайте соди на кінчику ножа і підігрійте суміш до утворення піни. Цю піну треба пити в теплому вигляді.

7. Майже миттєве одужання дає спиртовий настій прополісу. Залийте 10 г подрібненого прополісу 100 мл 70% спирту, настоюйте протягом доби при кімнатній температурі, періодично струшуючи. Потім відфільтруйте через 1 шар марлі, розведіть 2 ч. ложки отриманого екстракту в 0,5 склянки теплої води і полощіть горло.

8. Можна також тримати шматочки прополісу завбільшки з горошину у роті, перекидаючи з одного боку на іншу, а на ніч закладаючи шматочки прополісу за щоку.