Остеотомія колінного суглоба

1-25-2020

Якщо у людини, наприклад, О-подібна будова ніг, то, як правило, швидше зношується або травмується внутрішній (медіальний) меніск, і, відповідно, хрящ також може бути пошкоджений. Це обумовлено тим, що вісь навантаження на колінний суглоб, в даному випадку, розподілена нерівномірно і зміщена на внутрішню сторону колінного суглоба. Якщо у пацієнта є переломи надколінка рекомендується пройти додаткове обстеження. Рекомендуємо почитати про лікування колінного суглоба остеотомия

Якщо ноги мають Х-подібну форму, то більший знос складових колінного суглоба відбувається латерально, тобто із зовнішнього боку: зношується зовнішній (латеральний) меніск. Причина зрозуміла, навантаження на меніски розподілена нерівномірно.

О-або Х-подібна будова присутній завжди. Як видно на малюнку 1, у пацієнта яскраво виражене о-образне будова ніг. На малюнку 2 видно, що внутрішній меніск практично відсутня і, суглобова щілина звужена. Зовнішній меніск зберігся, суглобова щілина досить широка. В цьому випадку є хороші умови для успішного проведення операції остеотомії колінного суглоба.

Такмі чином, обов’язковою умовою для можливості проведення операції по корекції осі ноги є нетравмована хрящова поверхня і нетравмований меніск з протилежного боку.

Для проведення операції необхідно провести спеціальні виміри. Як видно на малюнку 1, при проведенні обстеження обчислюються кути анатомічної будови пацієнта і кути корекцуіі, на які в процесі операції буде змінена вісь гомілкової кістки і ноги в цілому. При обстеженні обчислюються кути анатомічної будови пацієнта і кути корекції, на які в процесі операції буде змінена вісь гомілкової кістки і ноги в цілому.

В процесі операції на гомілкової кістки робиться клиноподібний запив з тієї чи іншої сторони і, в даному випадку, додається частина кістки. Місце хірургічного втручання фіксується титановою пластиною з гвинтами. У підсумку, вага тіла переноситься на здорову, неушкоджену частину суглоба.