МЕДОВИЙ МАСАЖ ПРОТИ ЦЕЛЮЛІТУ

851

Це спосіб, який прийшов до нас з старого Тибету. Він заснований на сприяння шкіри й біологічно активних речовин, що міститься в меді, включаючи звичайні механізми дії інших видів масажу. Відноситься до різновиду рефлексотерапії — чудове поєднання лікувальної дії бджолиного меду і масажу.

Різке поліпшення кровообігу в глибоких шарах шкіри і м’язах сприяє поліпшенню живлення внутрішніх органів і тканин. Мед, віддаючи біологічно активні речовини, адсорбує токсини і сприяє швидкому виведенню їх з організму. Такий масаж проводиться для зростання лимфртока і чищення шкіри. Шкіра після застосування медового масажу стає шовковистою, пружною і розгладжуються підшкірні ущільнення, поліпшується загальний стан організму.

Курс медового масажу розрахований на 15 сеансів, що проводяться через день. Що необхідно для масажу? Мед натуральний квітковий, липовий або хоч який інший, без добавок і неодмінно незасахарившийся. Як доповнення в мед можна вводити ароматичні масла — лимонне, апельсинове, мандаринове, грейпфрутове масло ялівцю, евкаліпта, лаванди, петіт-грейна. Розрахунок — 1 чайна ложка меду — 5 крапель масла або суміші масел.

Зразкові суміші для медового масажу, складені та вживані мною в різних варіантах для різних пацієнтів:
— 2 ч. л. Меду, 5 крапель лимонного масла, 2 краплі евкаліптової, 2 краплі олії лаванди;
— 2 ч. л. Меду, 3 краплі лимонного масла, 2 краплі апельсинового, 2 краплі олії лаванди, 3 краплі ялівцю;
— 2 ч. л. Меду, 5 крапель лимонного масла, 5 крапель апельсинового;
— 2 ч. л. Меду, 3 краплі лимонного масла, 2 краплі лаванди, 5 крапель м’яти.

Мед з маслами змішую конкретно перед масажем. Якщо вживаються кілька масел, то спочатку змішуються олії, потім додається мед і ретельно перемішуються.

Масаж
Мед наноситься на долоні рук і рухами переноситься на масажовану зону. Йде частина суміші, інша залишається на руках. Якщо таких зон трохи, то будь-яка зона масажується по черзі. Після того як мед повністю перенесений на тіло, долоні міцно «приклеюються»до тіла і різко відриваються. Рівномірно похлопывающие руху зобов’язані ставати більш різкими і сильними. Необхідно притискати руки щільніше, відповідно і відривати їх більш різко. Мед вбивається в шкіру, і на поверхні залишається тільки тоненький шар. Потім на руках починає з’являтися біла маса. Спочатку вона виходить з пор за руками і залишається на шкірі. А потім більша частина маси переходить на долоньки.

Процедура досить болюча і проводиться хвилин 10-15. Далі мед змивається теплою водою з нежорсткої мочалкою. Після масажу шкіру необхідно неодмінно змастити зволожуючим кремом. На тілі пацієнта залишаються місцями синці, які зникають з плином часу. Лякатися цього не варто. Зовсім болюча процедура лише перші сеанси, далі шкіра адаптується і масаж проходить ще легше.